تمیز کردن اتو با سه روش خانگی

اتو یکی از وسایل پرکاربرد در خونه هاست و گاهی اوقات هم مطمئنا با سوراخ های بسته و کف پر از جرم اون مواجه شدید. در این جور مواقع اتو کردن لباس ها بخصوص لباس های سفید کار پر ریسکیه....

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
سه روش تمیز کردن اتو

اتو یکی از وسایل پرکاربرد در خونه هاست و گاهی اوقات هم مطمئنا با سوراخ های بسته و کف پر از جرم اون مواجه شدید. در این جور مواقع اتو کردن لباس ها بخصوص لباس های سفید کار پر ریسکیه. البته راه حل های زیادی برای تمیز کردن اتو وجود داره که در اینجا تصمیم دارم سه روش رو امتحان کنم و نتایج رو باهاتون درمیون بذارم. در این روش ها از سه ماده ی ساده و در دسترس استفاده میکنیم که شامل جوش شیرین، خمیر دندان و نمکه. امیدوارم خوندن این مطلب براتون مفید باشه.

تمیز کردن اتو با آب اکسیژنه و جوش شیرین

جوش شیرین و آب اکسیژنه رو به یک نسبت با هم مخلوط کنید تا خمیر بدست بیاد و با پارچه نرم به کف اتو بکشید. قبل از استفاده از این روش بخاطر تاثیرش روی سایر وسیله ها یجورایی از نتیجه ش مطئن بودم اما متاسفانه بعد از اینکه اتو رو به خوبی تمیز کردم، متوجه شدم یه جای کار ایراد داره و اونم اینه که مواد پاک کننده در تمام سوراخ های اتو رفته و تمیز کردنشون سخته تا جایی که استفاده از قدرت بخار اتو هم کارساز نیست. در نهایت مجبور شدم با استفاده از یک شی نوک تیز(مثل گوش پاک کن) که در آب اکسیژنه فرو برده بودم اون ها رو تمیز کنم.

جوش شیرین و آب اکسیژنه

جوش شیرین و آب اکسیژنه

تمیز کردن اتو با جوش شیرین و آب اکسیژنه

تمیز کردن اتو با جوش شیرین و آب اکسیژنه

استفاده از خمیر دندان در تمیز کردم اتو

خمیر دندان رو هم باید در تمام سطح اتو بکشید و سپس با پارچه ای نرم پاک کنید. استفاده از خمیردندان هم همانطور که می تونید تصور کنید، نتیجه مشابهی با روش قبل داره. اگرچه بعد از تمیز کردن خمیر دندان، اتو به نوعی بوی نویی میده، اما در حقیقت قدرت پاک کنندگی خمیردندان به اندازه ترکیب آب اکسیژنه و جوش شیرین نیست.

روش دوم خمیردندان

روش دوم خمیردندان

تمیز کردن اتو با خمیردندان

تمیز کردن اتو با خمیردندان

معجزه ی نمک در تمیز کردن سطح اتو

مقداری نمک رو روی حوله یا دستمال کاغذی ضخیم بریزید و اتو رو روی داغ ترین دمای ممکن تنظیم کنید و به صورت دورانی بکشید. این روش مشکلات دو روش قبل رو نداشت و بهترین روش برای پاک کردن سطح زیرین اتوست وقتی که ماده ای چسبناک به زیر اون چسبیده باشه. البته برای پاک کردن ماده ی چسبناک از روزنامه هم استفاده میکنن و اتو رو داغ کرده و تا زمانی که پاک شود روی روزنامه میکشند.

تمیز کردن اتو با نمک

تمیز کردن اتو با نمک

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare