روش تشخیص مدل بدن برای انتخاب بهترین لباس

خوش تیپ بودن یکی از مسئله های بزرگیه که ذهن خانوم ها رو درگیر میکنه. همه ی ماها دوست داریم خوش هیکل، خوش لباس و زیبا به نظر برسیم. باید بدونیم که همه ی ما بدن های متفاوتی داریم و...

هستی ابهری
هستی ابهری آپدیت:
دسته بندی کلی اندام ها

خوش تیپ بودن یکی از مسئله های بزرگیه که ذهن خانوم ها رو درگیر میکنه. همه ی ماها دوست داریم خوش هیکل، خوش لباس و زیبا به نظر برسیم. باید بدونیم که همه ی ما بدن های متفاوتی داریم و ممکنه به خاطر ارث یا تغذیه، این تفاوت ها ایجاد شده باشه. باید درک کنیم که به خاطر همین تفاوت ها، همه مدل لباسی به ما نمیاد و ما رو قشنگ نشون نمیده. پس باید اول مدل بدن مون رو بشناسیم و بر اساس اون لباس مناسب رو بپوشیم تا خوش تیپ به نظر برسیم.

اولین قدم برای این که ما تشخیص بدیم چه لباسی مناسبه ما هست، باید بدونیم که اول اندام ما چه شکلیه و بعد لباس مناسب اون رو پیدا کنیم. من اینجا می خوام براتون دسته بندی کلی اندام ها و مشخصاتشون رو بگم تا شما بتونین اندام خودتون رو تشخیص بدین و بعد در مطالب بعدی، راه کار ها و لباس های مناسب همه ی این اندام ها رو براتون بگم.

دسته بندی کلی اندام ها

اندام ها رو به دسته های مختلفی تقسیم میکنند که اصلی ترین ها رو که پنج دسته هست رو من براتون توضیح میدم. باید بهتون بگم که بین این اندام ها بهتر و بدتر وجود نداره. ممکنه بعضی از این دسته اندام ها راحت تر بشه براش لباس ست کرد ولی این دلیل بر بهتری یا بدتری بقیه اندام ها نیست. پس اول از همه بدن خودتون رو قبول کنین و اعتماد به نفس داشته باشین.

دسته بندی اندام ها

دسته بندی اندام ها

دسته بندی کلی اندام ها

دسته بندی کلی اندام ها

تشخیص کلی مدل بدن

برای این که بتونیم دسته بندی بدن خودمون رو تشخیص بدیم، باید اول از همه قسمت هایی که میگم رو اندازه گیری کنین. برای این کار جلوی آینه قرار بگیرین و با دقت به اندامتون نگاه کنین و با شکل های دسته بندی های مختلف، تطبیق بدین. حالا می خوام ازتون که متر بردارین و دور تا دور شانه، دور سینه، دور کمر و دور باسنتون رو اندازه بگیرین و یادداشت کنین. وقتی این کار رو کردین، دسته بندی های زیر رو بخونین و مدل بدنتون رو پیدا کنین.

 

اندازه گیری بدن

اندازه گیری بدن

اندام ساعت شنی

مدل اندام و بدن ساعت شنی به صورتیه که دور شانه و دور باسن تقریبا یک اندازه هستن و دور کمرتون با اختلاف از این دو اندازه، کمتره. این تشخیص کلی اندام ساعت شنی هست. این اندام میتونه مدل لاغر یا مدل چاق هم داشته باشه. این دسته بندی مختص فقط لاغر ها نیست و اگه چاق هستین و اندازه گیری هاتون با این اندام مطابقت داره، شما هم جزو دسته بندی ساعت شنی قرار میگیرین. ساعت شنی یه اصطلاحیه که برای این اندام به کار میره چون دو قسمت بالا و پایین ساعت شنی با هم برابره و کمر باریکی داره.

ساعت شنی

ساعت شنی

اندام ساعت شنی

اندام ساعت شنی

اندام مستطیلی

این اندام در ظاهر در کمر فرورفتگی زیادی نداره و تقریبا بالا تنه و کمر و پایین تنه به یه اندازه هست. اگه اندازه های دور شونه و باسن تقریبا به یه اندازه بود و کمرتون با این اندازه ها اختلاف زیادی نداشت، شما اندام مستطیل شکل دارین.

اندام مستطیلی

اندام مستطیلی

اندام مثلث برعکس

اندام مثلث بر عکس به این صورته که اندازه دور شانه یا دور سینه شما از اندازه دور باسنتون بزرگتر باشه. این اندام اندام مثلث بر عکس هست که بالا تنه از پایین تنه بزرگتره و این تفاوت فقط بین شونه و باسن هست.

 

اندام مثلث برعکس

اندام مثلث برعکس

اندام سیبی

وقتی توی آینه خودتون و نگاه میکنین، بالا تنتون که شونه و سینه هست تقریبا با دور کمر و شکمتون یه اندازه است و از باستنوت کوچک تره. در واقع سایز دور شونه و دور کمرتون یه اندازست و از دور باسنتون بزرگتره. این اندام اندام سیبی هست که اغلب این افراد پهلو و شکم دارند. دقت کنین این اندام با اندام مثلث بر عکس اشتباه نشه. توی اندام مثلث بر عکس، دور کمر از دور شونه خیلی کوچکتر هست و تفاوت قابل تشخیصی داره . ولی توی اندام سیبی این تفاوت خیلی کمه.

اندام سیبی

اندام سیبی

اندام گلابی

این اندام در پایین تنه بزرگتر هست یعنی دور باسن از سایز دور سینه و دور شونه مقدار زیادی بیشتره. این اندام که پایین تنه ی بزرگتری دارن به اندام گلابی شکل معروف هستن.

اندام گلابی

اندام گلابی

تفاوت قرار گیری لباس های یکسان روی اندام های متفاوت رو میتونین از روی عکس زیر تشخیص بدین. برای همین تفاوت شما باید لباس مناسب خودتون رو انتخاب کنین که خوش لباس و خوش تیپ به نظر برسین. اندام ها به ترتیب از سمت راست، اندام گلابی ، اندام مستطیلی، اندام ساعت شنی و اندام مثلث بر عکس هست.

قرار گیری لباس روس اندام های مختلف

قرار گیری لباس روس اندام های مختلف

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *