آموزش رنگ کردن مو در خانه

بسیاری از خانمها بدلیل صرفه جویی بجای رفتن به آرایشگاه موهای خودشون را در منزل رنگ میکنن. البته کار آنچنان سختی هم نیست. اما باید در انتخاب رنگ حواستون رو خوب جمع کنین و رنگی رو انتخاب کنین که علاوه...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
رنگ کردن مو در خانه

بسیاری از خانمها بدلیل صرفه جویی بجای رفتن به آرایشگاه موهای خودشون را در منزل رنگ میکنن. البته کار آنچنان سختی هم نیست. اما باید در انتخاب رنگ حواستون رو خوب جمع کنین و رنگی رو انتخاب کنین که علاوه بر کیفیت مناسب و تاریخ انقضاء، اون رنگ به چهرتون هم بیاد. برای انتخاب رنگ موی مناسب به این لینک مراجعه کنید. برای رنگ کردن مو در خانه باید چند مرحله را پشت سر هم انجام بدید تا به رنگ موی جذاب برسین. در این نوشته روش رنگ کردن مو در خانه را توضیح دادم که میتونه ک

آماده کردن وسایل مورد نیاز

قبل از رنگ کردن باید رنگ مورد دلخواه، کاسه پلاستیکی، شانه مخصوص رنگ، یک عدد پیش بند، دستکش و همچنین اکسیدان تهیه کنین. سعی کنین از اکسیدانهای گیاهی یا ضد قرمزی استفاده کنین تا به کف سر و موهایتان آسیبی وارد نشه. در انتها حتما یک ساعت کنارتان باشه تا حواستون باشه که چه زمانی شروع به رنگ کردن کردین و چه زمانی باید رنگ را بشورین تا مدت زیادی رنگ بر روی موها نمونه و باعث بشه که موهاتون بسوزه.

آماده کردن وسایل مورد نیاز

آماده کردن وسایل مورد نیاز

قبل از رنگ کردن موها را بشویید

موهای سر باید تمیز باشه تا رنگ بر روی موها خوب بنشینه. قبل از رنگ کردن موها باید کاملا شسته و تمیز باشه. اگر در همان روز موهایتان را شستین و قصد داشتین رنگ کنین، حتما قبل از اینکه شروع به رنگ کنین موهاتون رو کاملا به کمک سشوار خشک کنین و با دقت شونه کنین تا گره ای در بین موها نباشه و موقع رنگ کردن آزارتون نده.

شستن موی سر

شستن موی سر

دستورالعملهای روی بسته ی رنگ مو را بخوانید

قبل از شروع به رنگ کردن موهای خود، حتما دستورالعمل های مربوط به بسته را دقیقا بخونین. رنگ موها می تونن با همدیگه متفاوت باشن و روش مصرفی که برای رنگ موی قبلیتون انجام دادین برای این رنگ مو کار ساز نباشه. پس دستورالعمل ها را به دقت بخونین و سعی کنین آنها را به طور کامل و تا آخرین مرحله دنبال کنین.

دستورالعملهای روی کارتن رنگ را بخوانین

دستورالعملهای روی کارتن رنگ را بخوانین

رنگ مو را آماده کنید

بهتر است یک کاسه پلاستیکی کوچک و یک قلم مو رنگ آمیزی را که انتخاب و تهیه کردین بردارین. رنگ و اکسیدان را داخل ظرف بریزین و به کمک برس مخصوص رنگ آنقدر هم بزنین تا کاملا رنگ و اکسیدان با هم مخلوط بشن. مطمعن بشین که رنگ و اکسیدان کاملا با هم قاطی شده اند و مقدار کافی برای رنگ کردن کل موهایتان دارین، چون در غیر این صورت مجبور میشین وسط رنگ کردن باز هم رنگ درست کنین. اگر در حین رنگ کردن موادتون تموم بشه و مجبور بشین مجددا رنگ تهیه کنین موهاتون دو رنگ میشه.

آماده کردن رنگ مو

آماده کردن رنگ مو

از پوست خود محافظت کنید

میدونین که موقع رنگ کردن ممکنه مقداری از رنگ بر کناره های گوش یا پیشانی برخورد کنه و بر روی پوستتون بمونه. بهتره که قبل از رنگ کردن روی پیشانی از جایی که رویش مو شروع میشه و در کنار گوشها که در معرض رنگ شدنه کمی وازلین یا هر نوع کرم چرب کننده ی دیگه ای استفاده کنین تا از پوست خود محافظت کنین. به این ترتیب، رنگ به پوستتون آسیبی نمیرسونه. اگر هم رنگ بشه روی کرمی که زدین رنگ میخوره.

دستکش های محافظ را در دستتان قرار دهید

اگر نمیخواهید دستهایتان هم رنگی بشه، از دستکشهای یک بار مصرف استفاده کنین. در حین رنگ کردن چون ممکنه به کمک دستهایتان موی سر را ماساژ بدین یا بخواین یک گوشه از مو را جدا کنین و رنگ کنین، پس باید از دستکش استفاده کنین تا دستهایتان رنگی نشه.

پوشیدن دستکشها

پوشیدن دستکشها

 تقسیم بندی و رنگ کردن موی سر

قبل از شروع به رنگ کردن، موهاتون رو تقسیم بندی کنین تا به راحتی رنگ کنین. بعد از اینکه تقسیم بندی کردین از قسمت پشت و پایین سر شروع به رنگ کردن موها کنین. سعی کنین شانه رنگ را از ریشه موها بکشین تا کاملا ریشه ها به خود رنگ بگیرن. کناره های گوش را خوب رنگ کنین و چند بار فرچه رنگ را روی موهایتان بکشین. اگر موهایتان بلند و حجیم است، میتونین از دوستتون کمک بگیرین تا هیچ قسمتی بدون رنگ نمونه. رنگ کردن مو را طبقه طبقه انجام بدین تا به جلوی سر برسین. در آخر به کمک شانه پلاستیکی دندانی تمام مو را شانه کنین تا کاملا رنگ به همه جای موهایتان نفوذ کنه.

رنگ زدن مو

رنگ زدن مو

شانه کردن موهای رنگی

شانه کردن موهای رنگی

حرارت دادن رنگ

وقتی که رنگ کردن موی سر به پایان رسید باید به موها حرارت برسه تا رنگ مو بهتر روی موهاتون عمل کنه. میتونین به کمک یه کیسه پلاستیکی موهاتون رو ببندین و به کمک سشوار به آنها گرما بدین. بعد از چند دقیقه حرارت دادن به موها بگذارید که کیسه روی موها بمونه. به مدت 45 دقیقه منتظر بمونین تا موهایتان کاملا رنگ بگیره.

گرم نگه داشتن موها

گرم نگه داشتن موها

موهای خود را بشویید

بعد از اینکه مطمعن شدین موهای سرتون رنگ شده، آنها رو شستشو بدین. سعی کنین از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده و نرم کننده های مخصوص استفاده کنین تا موهای رنگ شده تان آسیبی نبینه در ضمن از این به بعد موهای سرتان نیاز به مراقبت های ویژه دارد.

موهایتان را خشک کنین

مرحله نهایی خشک کردن موهای سرتان است. بهتره اول به کمک یک حوله آب آن را بگیرین بعد به کمک سشوار البته با حرارت خیلی کم آرام آرام خشک کنین. موهایی که تازه رنگ شده اند را صاف کنید. میتونین در آخر از سرم های تقویت کننده مو استفاده کنین تا از مو خوره و آسیب بعد از رنگ کردن مو جلوگیری کنین. حالا موهای رنگی زیبا دارین و میتونین از زیبایش لذت ببری.

خشک کردن موی رنگ شده و زیبا

خشک کردن موی رنگ شده و زیبا

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف