برای رنگ کردن موهای مان نباید تابع مُد و یا بازار باشیم. بهتر است زیبایی های خودمان را خوب بشناسیم و با انتخاب رنگ مناسب این زیبایی را هویدا کنیم. اگر امروز تصمیم دارید موهای تان را رنگ کنید، به این عوامل دقت کنید. مطمئنم در انتخاب تان تغییراتی خواهید داد که نتیجه اش شما را شگفت زده خواهد کرد.

برای رنگ مو تابع مُد و یا بازار نباشید!

برای رنگ مو تابع مُد و یا بازار نباشید!

انتخاب مناسب اکسیدان

اکسیدان ولوم 10 رنگ را فقط به طور جزئی باز می کند. اکسیدان ولوم 20 قدرت باز کنندگی و روشن کنندگی بالاتری دارد و اکسیدان ولوم 30 قدرت روشن کنندگی بسیار بالا را با کمترین میزان رنگ دارد. از آنجا که اکسیدان های با درجه بالا میزان بیشتری از سولفور موهای شما را پاک می کند، توصیه می شود از اکسیدان های درجه پایین تر استفاده کنید. آمونیاک هم همین خطر را دارد که معمولا در رنگ موهای دائمی استفاده می شود و مانند تمام قلیایی ها تمایل به جدا کردن کوتیکول دارد و به همین دلیل به رنگ اجازه می دهد تا به داخل مو نفوذ کند.

انتخاب اکسیدان مناسب برای رنگ گذاری بهتر

انتخاب اکسیدان مناسب برای رنگ گذاری بهتر

موهای سفید را چگونه رنگ کنیم؟

برخی از موها، بخصوص موهای ریز و کلفت و خاکستری کنار شقیقه ها، در برابر رنگ مو مقاوم هستند و دیر رنگ میگیرند و یا زود رنگ می بازند. اگر موهای شما بسیار زبر و در برابر رنگ مقاوم است، شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کنید چون با نرم کردن، لایه های کوتیکول رنگ را بهتر جذب می کنند. در موهایی که 80 تا 100 در صد سفید شده اند، ابتدا اکسیدان با ولوم 20 یا 30 را مستقیما روی موی سفید بگذارید و پس از 5 تا 7 دقیقه بشویید. سپس موها را خوب خشک کنید و رنگی با یک درجه تیره تر از رنگی که موهایتان را می خواهید رنگ کنید برای این موها استفاده کنید، زیرا به خاطر نبودن رنگدانه در تار مو رنگی که می گذارید روشن تر به نظر می رسد. برای بالا رفتن قدرت جذب موی سفید توصیه می شود که مدت زمان گذاشتن رنگ را به حدود 45 دقیقه بر سانید.

انتخاب رنگ مو

انتخاب رنگ مو

انتخاب رنگ مو

در انتخاب رنگ مو پنج عامل نقش دارند: رنگ پوست، رنگ طبیعی مو، رنگ چشم، چاقی و لاغری شخص و در نهایت شخصیت فرد. رنگ موی سر شما باید مکمل رنگ پوست تان باشد. بهتر است تم رنگ موی تان با سه عامل اول تناسب داشته باشد تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

رنگ کردن مو و موی رنگ شده

رنگ کردن مو و موی رنگ شده

کدام رنگ مو برای من مناسب است؟

افراد با پوست تیره: رنگ های شرابی، مسی، شاه بلوطی، فندقی، بادامی و آجری.

افراد با پوست روشن: بلوند خاکستری یا صدفی، قهوه ای مات، بلوند دودی و هایلایت آبی و یا قرمز.

افراد با پوست های گندمگون و برنزه: شیری، گل بهی، مسی، کرم نخودی، قهوه ای، فندقی، عسلی.

پوست روشن و رنگ موی تیره

پوست روشن و رنگ موی تیره

افراد با پوست های صورتی و سرخ: کرم گلی، زیتونی تیره، و قهوه ای تیره.

افراد با چشم های آبی: آبی خاکستری، آبی تیره یا سرمه ای، قهوه ای و مشکی.

افراد با چشم های کهربایی: طلائی، فندقی، مسی و قهوه ای سوخته.

رنگ موهای گرم: برای پوست های تیره و گندمی و اشخاص لاغر.

رنگ موهای سرد: برای پوست های روشن و افراد پُر و یا چاق.

۲۴

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر