روشهای ساده و زیبا برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

تزیین تخم مرغ عید یک کار جذاب و سرگرم کنندست که میتونیم با بچه ها انجامش بدیم و ازش لذت ببریم. برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین مدلهای متنوعی وجود داره. اما بهتره همیشه تخم مرغ های هفت سین...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با روش های ساده

تزیین تخم مرغ عید یک کار جذاب و سرگرم کنندست که میتونیم با بچه ها انجامش بدیم و ازش لذت ببریم. برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین مدلهای متنوعی وجود داره. اما بهتره همیشه تخم مرغ های هفت سین رو به مدت ده دقیقه در آب بپزیم و سپس به فکر هنرنمایی برای تزیینش باشیم. در ادامه میبینیم که چطور میشه به سادگی و در عین زیبایی تخم مرغ های هفت سین را برای عید نوروز تزیین کنیم.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با سرکه و رنگ خوراکی

برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با رنگهای خوراکی کافیه تا بعد از اینکه به مدت ده دقیقه تخم مرغ ها را پختیم حدود 20 قطره از رنگی که دوست داریم رو در نصف فنجان یا لیوان پلاستیکی یک بار مصرف آب بریزیم و یک قاشق چایخوری سرکه به آن اضافه کنیم. و بعد از مخلوط کردن رنگ، آب و سرکه تخم مرغ را به مدت 5 دقیقه در آن قراردهید. برای دورنگ شدن لیوان دیگری را با رنگ دلخواه آماده کنید.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

طراحی روی تخم مرغ هفت سین با اکلیل

یکی دیگه از مدلهای زیبا و بسیار ساده برای تزیین تخم مرغ عید نوروز استفاده از اکلیل برای براق کردن تخم مرغ هاست. برای اینکار پس از آنکه تخم مرغ هارو با رنگ دلخواهتون رنگ آمیزی کردین به کمک قلم مو و رنگ طرح دلخواهتان را روی پوسته ی تخم مرغ طراحی کنید و سپس با ریختن چسب روی طرح ها مقداری اکلیل روی آن بریزید.

طراحی با اکلیل

طراحی با اکلیل

ساخت تخم مرغ رنگی با طرح اسفنجی

اگر طرح های ساده و آسون رو میپسندین بهتره تا با یک قلم مو و رنگ های متنوع دست بکار شین و طرحی که دوست دارین روی تخم مرغ ها پیاده کنین و بسادگی و زیبایی تخم مرغ رنگی درست کنین.

تخم مرغ رنگی با طرح ساده و نقاشی شده

تخم مرغ رنگی با طرح ساده و نقاشی شده

یک روش دیگه ایجاد بافت اسفنجی و ساده روی تخم مرغهاست که اگر از رنگ های جامد برای رنگ آمیزی پوست تخم مرغ استفاده کنیم براحتی با استفاده از یک تکه اسفنج و رتگ سفید پس از اینکه رنگ اولیه خوب خشک شد روی سطح رنگ شده ی تخم مرغها را با ملایمت رنگ آمیزی کنید. کافیه تا با اسفنج یک لایه نازک از رنگ سفید را روی تخم مرغ ها بمالید.

رنگ آمیزی روی تخم مرغ با طرح اسفنجی

رنگ آمیزی روی تخم مرغ با طرح اسفنجی

رنگ کردن تخم مرغ با پارچه

در این روش به کمک پارچه های رنگی قدیمی که طرح های متنوع و رنگی مختلفی دارند تخم مرغ ها رو رنگ آمیزی میکنیم. برای انجام این کار باید از پارچه های تماما سیلک یا ابریشمی استفاده کنیم. به این صورت که پارچه را دورتادور تخم مرغ قرار میدیم و انتهای آن را میبندیم. سپس تخم مرغ هارو در ظرفی که آب و نصف فنجان سرکه دارد حدود 20 دقیقه میجوشانیم و سپس از آب بیرون آورده و اجازه میدهیم خشک شود.

رنگ آمیزی تخم مرغ با طرح پارچه

رنگ آمیزی تخم مرغ با طرح پارچه

به همین راحتی تونستیم به سادگی تخم مرغ های زیبایی را برای هفت سین و عید نوروز طراحی و تزیین کنیم.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با روش های ساده

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با روش های ساده

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

هدیه مناسب برای روز مادر

ارسال رایگان