چطور رنگ سال رو توی لباس عید 97 به کار ببریم؟

حالا که رنگ سال 2018 بنفش انتخاب شده و ما هم به سمت سال جدید میریم و باید برای عید دیدنی لباس بخریم، می خوام راجع به ترکیبات رنگی ای که میشه برای لباس عید بپوشیم، حرف بزنم. رنگ بنفش...

هستی ابهری
هستی ابهری آپدیت:
بنفش و سرمه ای

شاید برای شما جالب باشه که بدونین رنگ سال چی هست و چطوری انتخاب میشه یا چه تاثیری روی محصولات و تولیدات اون سال داره. خوبه بدونین که رنگ سال توسط شرکتی به اسم پَن تُن به “معنی همه رنگ ها”، انتخاب میشه که موسس اون آقای لارنس هربرت. ایشون فارق التحصیل رشته شیمی هستن و راه جالبی رو برای تشخیص و تفکیک رنگ ها از هم ابداع کردن که توش به هر رنگ، یک کد اختصاص داده میشه و همین کار باعث شد که دیگه رنگ ها با هم اشتباه گرفته نشن.

رنگ سال پنتون 2018

رنگ سال پنتون 2018

رنگ سال چه طوری انتخاب میشه؟

این شرکت هر سال بعد از نظر سنجی و پرس و جو از طراحان و فروشنده ها، رنگی رو برای هر سال انتخاب میکنه. این رنگ هم متعاقبا خیلی مورد توجه طراحان و سازنده های مبلمان، یا طراحان و تولید کنندگان لباس، قرار میگیره. امسال هم رنگ بنفش رو برای سال 2018، معرفی کردن که به رنگ سلطنتی معروف بوده و روحانی و دلنشینیه. میتونید توضیحات تکمیلی رو توی مطلب بهترین رنگ ها برای ست کردن با لباس بنفش بخونین.

بنفش

بنفش

رنگ سال بنفش

رنگ سال بنفش

همونطور که توی مطالب قبل توضیح دادم، بنفش از رنگ آبی و قرمز تشکیل شده و خاصیت هر دوی این رنگ ها رو توی خودش داره. هیجان و جنب و جوش رو از رنگ قرمز، و آرامش آبی رو با هم درون خودش داره. برای همین بنفش همیشه رنگ خاص و چشمگیری محسوب میشه و خیلی پر طرفداره.

بنفش و سرخابی

بنفش و سرخابی

ترکیب لباس رنگ بنفش برای عید 97

حالا که رنگ سال 2018 بنفش انتخاب شده و ما هم به سمت سال جدید میریم و باید برای عید دیدنی لباس بخریم، می خوام راجع به ترکیبات رنگی ای که میشه برای لباس عید میپوشین، حرف بزنم. رنگ بنفش به خوبی با دو رنگ سازنده ی خودش ترکیب میشه ولی باید دقت کنین که هر کدوم از این رنگ ها وقتی با بنفش ترکیب بشه، تاثیر متفاوتی رو در کلیت لباس ایجاد میکنه که پایین تر با چند عکس براتون توضیح میدم.

کت چرم بنفش

کت چرم بنفش

کت خز بنفش

کت خز بنفش

لباس بنفش

لباس بنفش

ترکین لباس با رنگ بنفش

ترکین لباس با رنگ بنفش

ست لباس بنفش با رنگ های گرم و پر انرژی

مثلا اگه بنفش رو با رنگ قرمز که یکی از رنگ های سازندش هست، ست کنین، نتیجه ی ستتون، میشه لباس پر از رنگ و انرژی و شادابی. ولی اگه دلتون نمی خواد خیلی لباستون پر رنگ باشه میتونین از ترکیبات اینا کنار هم استفاده کنین یا رنگ های ملایم تری از این دو رنگ رو کنار هم قرار بدین. مثلا بنفش رو با رنگ نارنجی یا گلبهی ست کنین که انرژی کمتری نسبت به رنگ قرمز دارن. توی عید خوبه که از رنگ های تند و شاد استفاده کنین و این هیجان سال جدید رو توی لباس هاتون هم نشون بدین. ترکیب رنگ بنفش و رنگ های تند مثل نارنجی، زرد و قرمز میتونه خیلی چشمگیر و جذاب باشه. برای همین میتونید لباس های عیدتون رو از توی این رنگ ها انتخاب کنین و با کیف و کفش مناسب، ست کنین.

ترکیب رنگ آبی و بنفش توی لباس

ترکیب رنگ آبی و بنفش توی لباس

رنگ سال بنفش و نارنجی

رنگ سال بنفش و نارنجی

لباس بنفش و کیف نارنجی

لباس بنفش و کیف نارنجی

دامن بنفش و بوت زرد

دامن بنفش و بوت زرد

ترکیب رنگ های ملایم برای ست لباس عید 97

از طرف دیگه اگه بنفش رو با رنگ های آبی ست کنین، نتیجه اش یه ست ملایم و دلنشینه که یاعث آرامش میشه و هیجانش کمه. این ترکیب مناسبی برای خانوم های جا افتاده تره که خیلی دلشون نمی خواد از رنگ های تند و جیغ استفاده کنن. برای لباس عید میتونین رنگ بنفش رو برای شومیزتون انتخاب کنین و با شلوار جین یا شلوار پارچه ای سرمه ای. بلوز بنفش و دامن سرمه ای و با بوت ست کنین. این رنگ بسیار رنگ متین و شیکیه و برای عید دیدنی ها هم میتونه خیلی رنگ خوبی باشه و باعث میشه که شما به روز باشین.

بنفش و آبی آسمانی

بنفش و آبی آسمانی

کت بنفش و کیف آبی آسمانی

کت بنفش و کیف آبی آسمانی

ست رنگی بنفش و آبی

ست رنگی بنفش و آبی

کاپشن بنفش

کاپشن بنفش

بنفش و سرمه ای

بنفش و سرمه ای

پالتو بنفش

پالتو بنفش

یادتون باشه که میتونین بنفش رو هم به تنهایی توی لباستون به کار ببرین. این تک رنگی میتونه فقط یه رنگ از انواع بنفش باشه یا ترکیبی از تنالیته ی رنگی بنفش. همین کا ر باعث میشه که شما با خلاقیت خودتون، ست جدید و شیکی و بسازید که ازش لذت میبرین.