رفع موهای زائد به روش طب سنتی

موهای زائد برای خانوم ها از معضلات دائمی هست. روشهای متعددی برای حذف دائم یا موقت موهای زاید وجود داره. اما استفاده از روش­های گیاهی همیشه طرفداران خودشو داشته چون با کمترین هزینه و ضرر بهترین نتیجه رو بهمون میده....

فهیمه موسوی
فهیمه موسوی آپدیت:

 موهای زائد همیشه برای خانوم ها از معضلات دائمی هست. روشهای متعددی برای حذف دائم یا موقت موهای زاید وجود داره. اما استفاده از روش­های گیاهی همیشه طرفداران خودشو داشته چون با کمترین هزینه و ضرر بهترین نتیجه رو بهمون میده. در اینجا چند روش حذف دائم و موقت موهای زائد همچنین درمان موهای زاید رو براتون میگم.

گیاه بنگ دانه و سرکه نارگیل برای رفع موهای زائد

گیاه بنگ دانه که خواص زیادی داره در گذشته برای بیهوشی و گاهی بعنوان مواد مخدر استفاده میشده. این گیاه سمی هست و نباید مورد استفاده خوراکی بدون تجویز پزشک قرار بگیره. نحوه استفاده ی این گیاه به اینصورته که ابتدا گیاه رو میکوبیم در سرکه نارگیل میجوشانیم بعد از صاف کردن محلول رو در ظرفی در بسته نگهدارید و هربار که موها را اصلاح میکنید تا چند روز و هر روز چند بار از این محلول به  محل رویش موها بزنید این محلول از منافذ پوست عبور میکنه و با اثر روی پیاز مو، اونو از بین می‏بره و عوارض جانبی هم نداره. بهتره شخص درازبکشه و ازمحلول روی پوستش بزنه.

گیاه بنگ دانه

گیاه بنگ دانه

سُعد کوفی برای رفع موهای زائد

سُعدکوفی که خواص زیادی داره در طب سنتی مصارف زیادی هم داره. ریشه این گیاه بصورت غده زیر زمینه و نوعی از این گیاه بصورت زینتی هم استفاده میشه. ریشه نوع زرد رنگش رو آسیاب کنید، کمی کره حیوانی بهش اضافه کنید بعد از هر بار اصلاح موها از این ترکیب در محل رویش مو ضماد کنید. بطور مداوم این کارو انجام بدید تا پیاز مو ضعیف بشه و کم کم سلولهای پوستی توانایی رشد مو رو از دست بدن.

گیاه سعد کوفی

گیاه سعد کوفی

سفیداب سرب و پودر زاج سفید با سرکه برای رفع موهای زائد

سفیداب سرب نوعی سفیدابه که میتونید از عطاری تهیه کنید و پودر زاج سفید را با سرکه مخلوط کنید، ترکیب به دست اومده رو هر بار بعد از اصلاح موها به محل رویش برنید. با نفوذ این ماده به پیاز مو پیاز رو میسوزونه این ترکیب خاصیت سفید کنندگی پوست رو هم داراست. در اکثر مواقع این ترکیب مانع رویش دوباره مو شده.

زاج سفید

زاج سفید

پوست باقلا

در طب اسلامی روشی وجود داره برای کم کردن رشد موهای صورت که با استفاده مداوم به مرور ریشه موها ضعیف و ضعیفتر میشه و در نهایت رشدش متوقف میشه، پوست بیرونی باقلا را له میکنیم و در یک روز بعد از اینکه موهای صورت رو با بند انداختن یا روش مشابه اون (منظور کنده شدن مو از ریشه اس) اصلاح کردید، در یک روز پنج بار از این ماده به صورت بزنید و همینطور هر بار که اصلاح میکنید این کار رو انجام بدید بعد از چند ماه به نتیجه دلخواه میرسید.

باقلا

باقلا

رفع دائمی موهای زاید با تخم مورچه

در کتب قدیمی طب سنتی از روشی برای حذف موهای زاید گفته شده که هم زود بازده و هم دایمی است، در این روش با استفاده از تخم مورچه میتونید مثلا در ایام عید که به  کوه و دشت میرید بعد از بارون ببینید که مورچه­ های صحرایی تخم­های خودشون رو از لونه بیرون میارن و تو آفتاب میذارن تا خشک بشه در این زمان میتونید اونها رو بردارید و برای رفع موهای زاید استفاده کنید.

تخم مورچه

تخم مورچه

منبع: طب خسروی،کتاب درمان بیماریهای مختلف با گیاهان دارویی و مواد طبیعی، جلد اول و مجله طب اسلامی

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • M M

    ميشه مقدار استفاده از بنگ دانه رو بگيد؟ و اينكه ايا سمي نيست؟

  • فاطمه فاطمه

    خب چجوری از تخم مورچه استفاده کنیم؟

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare