رفع موهای زائد صورت با ماسک خانگی لیمو

بعضی از زنان هستن که به خاطر رشد بی رویه موهای صورتشون، با مشکلات زیادی مواجه میشن. هیچکس واقعا دوست نداره که به خاطر این موضوع مورد تمسخر دیگران قرار بگیره. البته فقط موهای زائد صورت نیستن که برای زنان...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
حذف موهای زائد صورت با ماسک طبیعی

بعضی از زنان هستن که به خاطر رشد بی رویه موهای صورتشون، با مشکلات زیادی مواجه میشن. هیچکس واقعا دوست نداره که به خاطر این موضوع مورد تمسخر دیگران قرار بگیره. البته فقط موهای زائد صورت نیستن که برای زنان آزار دهنده هستن، اکثر زنان سعی میکنن که علاوه بر حذف کردن موهای زائد صورت، موهای زائد دیگر نقاط بدن رو هم از بین ببرن. اپیلاسیون یکی از روش‌های مورد استفاده بسیاری از خانوم هاست. برای از بین بردن موهای زائد صورت، جدای از اپیلاسیون یا اصلاح و استفاده از کرم‌های پاک کننده مو، درمان هایی طبیعی و خونگی هم وجود دارن که مفید هستن و مورد استفاده قرار می گیرن. این روش های طبیعی برای حذف موهای بدن، بدون درد و حتی ارزان تر هستن. در ادامه این مطلب سه ماسک صورت برای حذف موهای زائد به شما معرفی می کنیم.

چطور موهای بدنم رو از بین ببرم؟

یکی از این ترکیبات طبیعی که میتونه برای حذف موهای زائد مورد استفاده قرار بگیره، لیمو است. لیمو رو میشه به روش های مختلفی برای حذف کامل موهای زائد صورت استفاده کرد. در ادامه این مطلب سه ماسک صورت طبیعی برای پاک کردن موهای ناخواسته از روی صورت و بدن به شما ارائه خواهد شد. بهتره که با خوندن ادامه متن نگاهی به این ترکیبات بیندازین.

ماسک صورت لیمو و زردچوبه

مواد لازم: یه عدد لیمو، 2 تا 3 قاشق چای خوری زردچوبه

روش استفاده: آب یه دونه لیمو رو بگیرین. کمی از زرد چوبه رو به آب لیمو اضافه کنین و اونها رو به خوبی با هم مخلوط کنین. این مخلوط رو روی صورت خودتون بمالین و بذارین که به مدت 15 دقیقه روی صورتتون باقی بمونه. بعد از 15 دقیقه، صورتتون رو بشویید. شما میتونین از این ماسک دو یا سه بار در هفته برای گرفتن نتایج بهتر استفاده کنین.

ماسک لیمو و زردچوبه برای زدودن موهای زائد

ماسک لیمو و زردچوبه برای زدودن موهای زائد

ماسک لیمو و ژل آلوئه ورا

مواد لازم: یه قاشق چای خوری آب لیمو، یه قاشق چای خوری زرد چوبه، 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و 2 قاشق غذاخوری آرد نخود

روش استفاده: آب لیمو رو تو یه کاسه بریزین. سپس یه قاشق چای خوری از پودر زرد چوبه، دو قاشق غذاخوری آرد نخود و 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا به اون اضافه کنین. در مورد ژل آلوئه ورا شما هم میتونین ژل آلوئه ورا تازه استفاده کنین و هم میتونین از انواع آماده اون که در مارکت ها موجوده استفاده کنین. تمام مواد رو به خوبی با هم مخلوط کنین و آن را در ناحیه رشد موی صورت خودتون بمالین. بذارین 20 دقیقه روی ناحیه مورد نظر بمونه و بعد از گذشت 20 دقیقه میتونین اون رو تمیز کنین. این روش بهترین روش برای حذف مو در صورت استفاده منظمه.

ژل آلوورا و لیمو از بین برنده موهای زائد

ژل آلوورا و لیمو از بین برنده موهای زائد

ماسک لیمو به علاوه آرد نخود

مواد لازم: یه قاشق چای خوری آب لیمو، یه قاشق غذاخوری زردچوبه، 2 قاشق غذاخوری آرد نخود

روش استفاده: یه قاشق چای خوری زرد چوبه و دو قاشق غذاخوری آرد نخود رو به آب لیمو اضافه کنین. این مخلوط رو روی صورت خودتون بمالین و بذارین که 20 دقیقه بمونه. این مخلوط رو بعد از 20 دقیقه بشویید و خشک کنین. همچنین میتونین از این مخلوط در هر ناحیه ای از بدن خودتون استفاده کنین تا رشد موهای ناخواسته رو متوقف کنین.

ترکیب آرد نخود و لیمو و زردچوبه به عنوان ماسک صورت کاربرد دارد

ترکیب آرد نخود و لیمو و زردچوبه به عنوان ماسک صورت کاربرد دارد

مرطوب کردن پوست قبل از استفاده از ماسک ها

قبل از استفاده از این ماسک ها توصیه میشه که صورت خودتون رو بخاردهی کنین. این کار به باز کردن منافذ روی صورت شما کمک میکنه، که باعث میشه عمل پاک کردن و زدودن موهای صورت شما راحت تر انجام بگیره. بعد از استفاده از این ماسک ها، از مرطوب کننده های مناسب پوستتون برای جلوگیری از خشک شدن اون استفاده کنین.

مرطوب کردن صورت قبل از استفاده از این ماسک ها

مرطوب کردن صورت قبل از استفاده از این ماسک ها

همیشه قبل از اعمال این ماسک ها بهتره که یک تست ساده پوستی انجام بدین. به خاطر این که در تمام این سه ماسک از زرد چوبه استفاده میشه، ممکنه که برای برخی از پوست ها ایجاد حساسیت کنه و باعث ایجاد مشکل بشه. بیشتر افرادی که پوستی حساس دارن با این مشکل مواجه هستن. با این حال، زرد چوبه هنگام پاک کردن و زدودن موهای زائد وقتی که همراه با لیمو مورد استفاده قرار بگیره، موثر عمل میکنه و به بهترین صورت جواب میده.