رفع تیرگی زانو و آرنج با 13 روش خانگی

یکی از مشکلات اصلی بسیاری از خانم ها در هنگام پوشیدن لباس های کوتاه، تیرگی و سیاهی سر زانو و آرنج شان می باشد که متاسفانه ظاهری نامناسب دارد. برای رفع تیرگی این نواحی، کرم ها و ماسک های زیادی...

فاطمه کشاورز
فاطمه کشاورز آپدیت:
رفع تیرگی آرنج و زانو

یکی از مشکلات اصلی بسیاری از خانم ها در هنگام پوشیدن لباس های کوتاه، تیرگی و سیاهی سر زانو و آرنج شان می باشد که متاسفانه ظاهری نامناسب دارد. برای رفع تیرگی این نواحی، کرم ها و ماسک های زیادی در بازار موجود است که اغلب هزینه های زیادی دارند. می توان از روش های خانگی طبیعی و مقرون به صرفه برای اینکار استفاده نمود. در این قسمت تعدادی از بهترین روش های خانگی از بین بردن تیرگی سر زانو و آرنج مطرح شده است.

رفع تیرگی آرنج و زانو

رفع تیرگی آرنج و زانو

1. جوش شیرین و شیر برای رفع تیرگی پوست

جوش شیرین یک لایه بردار قوی و موثری است که علاوه بر سفید کردن پوست، باعث از بین رفتن سلول های مرده نیز می شود. همچنین اسید لاکتیک و اسید آمینه موجود در شیر باعث مرطوب شدن پوست می شود. آنتی اکسیدان هایی که در شیر موجود است، باعث سلامت و شادابی پوست می شود.

مواد مورد نیاز

 • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • یک قاشق غذاخوری شیر

روش کار

جوش شیرین را با شیر ترکیب کنید. مخلوط بدست آمده را به سر زانو و آرنج زده و دو تا سه دقیقه به صورت دورانی و آهسته روی پوست حرکت کنید. سپس با آب بشویید. این کار را تا زمانی که رنگدانه ها از بین رفته و پوست سفید شود، تکرار کنید.

جوش شیرین برای از بین بردن تیرگی زانو و آرنج

جوش شیرین برای از بین بردن تیرگی زانو و آرنج

2. روغن نارگیل برای تیرگی آرنج و زانو

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن های آبرسان و مرطوب کننده پوست به شمار می رود. این روغن حاوی ویتامین E است که پوست را ترمیم و باعث روشن شدن و از بین رفتن خشکی پوست می شود.

مواد مورد نیاز

 • روغن نارگیل یک قاشق غذاخوری
 • پودر گردو یک قاشق غذاخوری

روش کار

روغن نارگیل و پودر گردو را با یکدیگر مخلوط کرده تا خمیر سفتی ایجاد شود. این خمیر را به صورت یک اسکراب دو تا سه دقیقه روی زانو و آرنج خود بزنید. سپس با آب بشویید. همچنین بعد از حمام روزانه روغن نارگیل را روی زانو و آرنج خود بزنید. اینکار را سه بار در هفته قبل از رفتن به رختخواب تکرار کنید.

روغن نارگیل برای رفع تیرگی زانو و آرنج

روغن نارگیل برای رفع تیرگی زانو و آرنج

3. روغن بادام 

روغن بادام سرشار از ویتامین E می باشد. این روغن موجب ترمیم و روشنی پوست شده و تیرگی آرنج و زانو را به خوبی از بین می برد.

روش کار

چند قطره روغن بادام را روی انگشتان خود ریخته و دو تا سه دقیقه روی زانو و آرنج خود ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست شود. روغن بادام را روزانه در دو وعده صبح و شب مورد استفاده قرار دهید.

روغن بادام برای رفع تیرگی زانو و آرنج

روغن بادام برای رفع تیرگی زانو و آرنج

4. آلو ورا برای جلوگیری از خشکی و تیرگی پوست

ژل آلو ورا به جلوگیری از خشکی پوست و نرمی، لطافت و روشنی پوست کمک می کند. باعث بهبود رنگ پوست و محافظت آن در مقابل اشعه UV خورشید می شود.

روش کار

یک برگ آلو ورا را بریده و ژل درون آن را خالی کنید. ژل را روی زانو و آرنج خود زده و اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه بماند، سپس با آب ولرم بشویید. از این روش دو بار در روز استفاده نمایید.

آلو ورا برای رفع تیرگی زانو و آرنج

آلو ورا برای رفع تیرگی زانو و آرنج

5. سرکه سیب

اسید استیک موجود در سرکه سیب، یک عامل روشن کننده طبیعی به شمار رفته و باعث سفیدی زانو و آرنج می شود.

مواد مورد نیاز

 • سرکه سیب دو قاشق غذاخوری
 • آب دو قاشق غذاخوری
 • پنبه توپی

روش کار

سرکه سیب و آب را با یکدیگر ترکیب کنید. یک پنبه را در آن خیسانده و به زانو و آرنج خود زده و به صورت دورانی ماساژ دهید. سپس 15 دقیقه بگذارید تا خشک شود و بعد از گذشت این مدت با آب بشویید. این روش را سه تا چهار بار در هفته تکرار کنید.

سرکه سیب برای رفع تیرگی زانو و آرنج

سرکه سیب برای رفع تیرگی زانو و آرنج

6. سنگ پا

می توان به کمک سنگ پا، پوست مرده و تیره سر زانو و آرنج را به خوبی لایه برداری نمود.

روش کار

یک حمام آب گرم بگیرید. سپس با استفاده از سنگ پا، به صورت دورانی روی زانو و آرنج خود حرکت کنید. سپس پوست آن قسمت را با آب بشویید. زانو و آرنج خود را دو یا سه بار در هفته با این روش اسکراب نمایید.

سنگ پا برای رفع تیرگی زانو و آرنج

سنگ پا برای رفع تیرگی زانو و آرنج

7. استفاده از شکر به عنوان لایه بردار

شکر یک لایه بردار قوی به شمار می رود که باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست و سفیدی آن می شود. ترکیب شکر با روغن زیتون یک اسکراب بسیار مناسب را ایجاد کرده که علاوه بر لایه برداری باعث تغذیه پوست نیز می شود.

مواد مورد نیاز

 • شکر دو قاشق غذاخوری
 • روغن زیتون دو قاشق غذاخوری

روش کار

شکر و روغن زیتون را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. مخلوط را روی آرنج و زانو بزنید. به مدت 5 دقیقه به صورت دورانی پوست خود را ماساژ دهید. سپس با آب بشویید. این روش را روزانه به صورت دائم برای گرفتن نتیجه مطلوب تکرار کنید.

شکر برای رفع تیرگی زانو و آرنج

شکر برای رفع تیرگی زانو و آرنج

8. آب لیمو روشن کننده پوست

آب لیمو حاوی مواد طبیعی است که به خوبی می تواند باعث سفیدی و لطافت پوست شود.

روش کار

آب یک عدد لیمو تازه را گرفته و روی قسمت تیره آرنج و زانو خود بزنید. حدود یک ساعت (یا تا زمانی که خشک شود) صبر کنید. سپس با آب بشویید. این روش را هر روز تکرار کنید.

آب لیمو برای رفع تیرگی آرنج و زانو

آب لیمو برای رفع تیرگی آرنج و زانو

9. روغن ویتامین E

ویتامین E در ترمیم و مراقبت پوست نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. ترکیب آن با شکر که لایه برداری بسیار قوی است، موجب می شود تا پوست مرده و تیره زانو و آرنج به مرور زمان از بین رفته و پوست روشن شود.

مواد مورد نیاز

 • کپسول ویتامین E
 • یک قاشق غذاخوری شکر

روش کار

چند عدد کپسول ویتامین E را باز کرده تا روغن آن خارج شود. شما باید به اندازه یک و نیم تا دو قاشق غذاخوری از این روغن را داشته باشید. سپس آن را با شکر به خوبی مخلوط کرده و به روی آرنج و زانو خود به صورت دورانی بزنید. و در نهایت با آب بشویید. این کار را ب طور دائم روزانه تکرار نمایید.

روغن ویتامین E برای رفع تیرگی زانو و آرنج

روغن ویتامین E برای رفع تیرگی زانو و آرنج

10. ماست برای پیشگیری از تیرگی زانو و آرنج

ماست سرشار از مواد مغذی می باشد که نه تنها باعث از بین رفتن سلول های مرده و سفیدی پوست شده، بلکه باعث تغذیه و سلامت پوست نیز می گردد.

مواد مورد نیاز

 • ماست یک قاشق غذاخوری
 • سرکه یک قاشق غذاخوری

روش کار

ماست و سرکه را با یکدیگر ترکیب کرده و مانند یک خمیر روی پوست زانو و آرنج بزنید. 15 الی 20 دقیقه صبر کنید سپس با آب بشویید. این روش را روزانه تکرار کنید.

ماست برای رفع تیرگی زانو و آرنج

ماست برای رفع تیرگی زانو و آرنج

11. پودر زردچوبه

زردچوبه ناخالصی های پوست را از بین برده و باعث ایجاد یک درخشش طبیعی در پوست می شود. عسل پوست را هیدراته می کند و باعث تغذیه و لطافت پوست می شود. همچنین شیر در روشن شدن پوست نقش موثری را ایفا می کند.

مواد مورد نیاز

 • پودر زردچوبه یک قاشق غذاخوری
 • شیر دو قاشق غذاخوری
 • عسل یک قاشق غذاخوری

روش کار

پودر زردچوبه، شیر و عسل را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرده تا خمیر یکدستی تهیه شود. سپس آن را روی زانو و آرنج خود به صورت دورانی برای مدت دو دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید 20 دقیقه روی پوست شما بماند و بعد آن را با آب بشویید. این روش را دو یا سه بار در هفته تکرارکنید.

زردچوبه برای رفع تیرگی زانو و آرنج

زردچوبه برای رفع تیرگی زانو و آرنج

12. سیب زمینی برای رفع تیرگی زانو و آرنج

سیب زمینی دارای خواص سفید کنندگی ملایمی می باشد که باعث از بین رفتن لکه های تیره پوست می گردد. همچنین سیب زمینی خشکی پوست را بر طرف می کند.

روش کار

یک عدد سیب را پوست گرفته و رنده کرده و آن را روی آرنج و زانو زده و اجازه دهید 15 دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید. این روش را یک یا دو بار در روز برای گرفتن نتیجه عالی تکرار کنید.

سیب زمینی برای رفع تیرگی زانو و آرنج

سیب زمینی برای رفع تیرگی زانو و آرنج

13. آرد نخود برای رفع تیرگی پوست

آرد نخود سلول های مرده پوست زانو و آرنج را به خوبی از بین می برد. همچنین ماست در روشن شدن پوست تیره نقش موثری داشته و باعث تغذیه پوست می شود.

مواد مورد نیاز

 • آرد نخود دو قاشق غذاخوری
 • ماست یک قاشق غذاخوری

روش کار

آرد نخود و ماست را با یکدیگر ترکیب کرده تا خمیر یکنواختی ایجاد شود. خمیر را روی زانو و آرنج بزنید و اجازه دهید خشک شود. سپس به صورت دورانی خمیر را با آب از روی پوست بشویید.  این روش را روزانه تکرار کنید.

آرد نخود برای رفع تیرگی زانو و آرنج

آرد نخود برای رفع تیرگی زانو و آرنج

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب و کارت را اینترنتی کن

کوپن تخفیف 20 درصدی: 2nafare