درمان های خانگی برای رفع بوی بد زیر بغل

تعریق زیاد ناشی از فعالیت های سنگین، تنش های عصبی و هیجان و همچنین قرار گرفتن در آب و هوای گرمه. قبلا هم در مطلب عرق کردن و بوی بد زیر بغل براتون توضیح دادم که عرق انسان به خودی...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
رهایی از بوی بد زیربغل به کمک درمانهای خانگی

تعریق زیاد ناشی از فعالیت های سنگین، تنش های عصبی و هیجان و همچنین قرار گرفتن در آب و هوای گرمه. قبلا هم در مطلب عرق کردن و بوی بد زیر بغل براتون توضیح دادم که عرق انسان به خودی خود بدون بوئه و به دلیل رشد باکتری در سطح پوست در اثر تعریق بوی بدی ایجاد میشه. دوش گرفتن بهترین کار برای رهایی از عرق بدنه اما علاوه بر این کار سعی میکنم راهکارهایی رو در اختیارتون بذارم تا بتونین از شر بوی بد عرق خلاص بشین.

استفاده از جوش شیرین برای رفع بوی عرق

جوش شیرین ماده ی بسیار محبوبیه که برای رهایی از بوی بد در لباس های شسته شده یا یخچال استفاده میشه. اما آیا میدونین که به کمک این ماده ی سفید رنگ میتونین از بوی عرق زیر بغل خلاص بشین؟ جوش شیرین ماده ای ملایم و طبیعیه و فقط کافیه که اونو با مقداری آرد ذرت مخلوط کنید و در ناحیه ی زیر بغلتون قرار بدین. این مخلوط پوستتون رو خشک میکنه و تازگی پوستتون تا ساعت ها حفظ میشه. بهتره که این کار رو دقیقا قبل از لباس پوشیدن اجرا کنید.

جوش شیرین معجزه ای برای پوست

جوش شیرین معجزه ای برای پوست

اسپری سرکه ی سیب جایگزین دئودورانت ها

سرکه ی سیب ماده ی طبیعی دیگری است که برای رهایی از بوی بد زیر بغل کاربرد داره. شما میتونین اونو مستقیم روی پوستتون بزنین یا با کمی آب و آب لیمو مخلوط کرده و داخل یه بطری اسپری بریزین و قبل از لباس پوشیدن یا بعد از حمام این مخلوط رو روی بدنتون اسپری کنید. در ضمن میتونین این کار رو چندین بار در روز تکرار کنید.

سرکه سیب طبیعی و کارامد

سرکه سیب طبیعی و کارامد

روغن درخت چای معجزه ای برای پوست و مو

به جرات میتوان گفت اسانس درخت چای یک ماده ی عالی برای درمان تمام انواع مسائل مربوط به پوست است، و بوی عرق زیر بغل یکی از آنها است. این روغن خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی داره و میتونین اونو مستقیم روی پوست بزنین یا روغن درخت چای رو با چند قطره از آب گل سرخ مخلوط کرده و در ناحیه ی زیر بغل اسپری کنید. شما میتونین حتی این روغن رو به اسانس مورد علاقتون اضافه کرده و از اون استفاده کنید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای

آب لیمو و رهایی از بوی بد زیر بغل

آبلیمو میتونه با به تعادل رسوندن سطح PH پوست بدن مساله ی بوی بد ناشی از عرق رو درمان کنه. یک برش نازک از لیمو رو به مدت 10 تا 15 دقیقه در زیر بازوی خودتون قرار بدین و این کار رو چندین بار تکرار کنید.

کنترل PH پوست بدن توسط آبلیمو

کنترل PH پوست بدن توسط آبلیمو

پراکسید هیدروژن

پراسید هیدروژن یا آب اکسیزنه یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن بوی زیر بغله. گفته میشه که بهتره کمی آب به اون اضافه بشه و مورد استفاده قرار بگیره اما باید خدمتتون عرض کنم آب اکسیژنه‌ای که در داروخانه‌ها به اسم آب اکسیژنه رقیق فروخته میشه محلولی از آب اکسیژنه در آبه که فقط %۳ اون آب اکسیژنست پس دیگه بهش آب اضافه نکنید. این ماده رو بعد از هر بار حمام در ناحیه ی زیر بغل اسپری کنید.

اسپری اب اکسیژنه

اسپری اب اکسیژنه

داشتن رژیم غذایی مناسب و مقابله با بوی عرق

مطمئنا هرچیزی که شما مصرف میکنید در بدنتون تاثیر میذاره و مصرف بیش از اندازه ی ادویه جات، سیر، پیاز و تخم مرغ تعریق رو تشدید کرده و باعث ایجاد بوی بد در بدن میشوند. بهتره برای کاهش تعریق از میوه ها و سبزی های تازه استفاده کنید.

آگاهانه غذاها را انتخاب کنید

آگاهانه غذاها را انتخاب کنید

آب بنوشید

از فواید نوشیدن آب در صبح ناشتا براتون گفتیم که باعث سم زدایی از بدن شده و سوخت و ساز بدن رو بالا میبره و در نتیجه باعث کاهش وزن میشه. علاوه بر اون تاثیرات بسیار مثبتی برای پوست و مو داره. بهتره سعی کنید در طول روز آب کافی بنوشید تا علاوه بر داشتن بدنی سالم و پوستی درخشان از شر بوی عرق هم راحت بشین.

نوشیدن آب و پوستی شاداب

نوشیدن آب و پوستی شاداب

مطمئنا یک شبه به نتیجه ی مطلوب نمیرسید. پس صبور باشید و شیوه های درست رو انتخاب کنید.