چطور به هدف های بزرگ زندگیمون برسیم؟

بدست آوردن چیزهای مهم و بزرگ تو زندگی مطمئنا کار آسونی نیست. نیازمند تلاش زیاد، زمان و لحظات بزرگه. واضحه که یک شبه به خواسته های بزرگمون نمی رسیم (مگه اینکه خیلی خیلی خوش شانس باشیم) به هرحال روش ها...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید

بدست آوردن چیزهای مهم و بزرگ تو زندگی مطمئنا کار آسونی نیست. نیازمند تلاش زیاد، زمان و لحظات بزرگه. واضحه که یک شبه به خواسته های بزرگمون نمی رسیم (مگه اینکه خیلی خیلی خوش شانس باشیم)، چیزهای بزرگ اول به ذهنمون می رسند. اکثر افرادی که چیزهای بزرگ تو زندگی بدست آوردن، قبل از اون تو ذهنشون اون ها رو ساختن و به دست آوردن. با گذر زمان و بدست آوردن تجربه، ایده های بزرگ، تبدیل به اهداف بزرگ می شند. اگه می خواید کار بزرگی در زندگی تون انجام بدید، باید به ایده هاتون پایبند باشید و به گونه ایی اون ها رو به عنوان هدف دائمی تون قرار بدید. به هرحال روش ها و مراحلی وجود داره که در بین افراد موفق رایجه، و بهترین راه برای رسیدن به اهداف بزرگ اینه که از بهترین ها یاد بگیریم. در اینجا پنج مرحله ذکر شده که ممکمه به کمک تون بیاد.

اهداف تون رو بنویسید

زمانی که اهدافتون رو؛ اون چیزهایی که واقعا می خواید و بهش علاقه دارید رو تعیین کردید، نصف راه رو رفتین. وقت تون رو با اما و اگرها تلف نکنید. کاری که دوست دارید رو مد نظر داشته باشید و سعی کنید در اسرع وقت عملیش کنید. بعد از اینکه صد در صد مطمئن شدید که چیزی رو می خواید بدست بیارید، برای رسیدن به اون اقدام کنید. مهم ترین چیز اینه که کاری رو انجام بدید که جوانب مثبتش بیشتر از جوانب منفیش برای شماست. بهتره کارهایی که زیاد مورد علاقتون نیست رو در لیست اهدافتون نذارید. روی چیزهایی تمرکز کنید که در دسترس شماست و توانایی مدیریت اون ها رو دارید.

اهداف تون رو بنویسید

اهداف تون رو بنویسید

اطلاعات لازم درباره هدف تون جمع آوری کنید

وقتی روی ایده هاتون کار می کنید تا جایی که می تونید راجبشون اطلاعات بدست بیارید. با اطلاعات مورد نیازی که بدست آوردید، سعی کنید هدفتون رو تشریح کنید. درباره افرادی که در این زمینه تجربیاتی داشتند و موفق شدند، مطالعه کنید، داستان و مسیر دستیابی اون ها به هدفی که داشتند می تونه منبع عالی از اطلاعات باشه. به غیر از اون می تونید با دوستان، همسایه ها، اعضای خانواده، اون هایی که در این مورد اطلاعات دارند، صحبت کنید و درباره اون تبادل نظر کنید. بعد از همه این ها اینترنت و کتاب ها هستند که به شیوه عالی می تونند بهتون کمک کنند، زیرا متداول ترین روش برای دریافت اطلاعات محسوب می شند.

اطلاعات لازم درباره هدف تون جمع آوری کنید

اطلاعات لازم درباره هدف تون جمع آوری کنید

برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید

شما می دونید چه چیزی می خواید انجام بدید و چطور اون رو به سرانجام برسونید. پس زمان اون رسیده چیزی که تو ذهن تون هست رو عملی کنید اما خوبه که برای مسیر دستیابی به هدف تون یک طرح کلی داشته باشید و قدم به قدم اون رو پیش ببرید. درسته شما می دونید چیکار می خواید انجام بدید اما همیشه ممکنه در این مسیر ممکنه اتفاقاتی بیفته که شما اصلا انتظارش رو ندارید. این موارد طرح بزرگ شما رو خراب نخواهد کرد بلکه فقط چیزهای کوچیکی هستند که شما برای رسیدن به مقصد نیاز دارید. پس نگران نباشید و باتوجه به چیزی که تو ذهن تون دارید، به سمت هدف خودتون حرکت کنید. اگر در این مسیر اتفاقاتی به نفع شما رخ داد که چه بهتر، راحتتر به هدف خواهید رسید.

برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید

برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کنید

تسلیم نشید

اگه بار اول موفق نشدید، به این معنی نیست که دیگه نمی تونید ادامه بدید و پایان کارتونه. در برخی موارد ممکنه کاری رو اشتباه انجام داده و سرآخر به نتیجه نرسیده باشید، مهم نیست شما باید دوباره تلاشتون رو بکنید. ما نمی تونیم تمام شرایط رو بسنجیم و واضحه که نمی تونیم برخی چیزها رو کنترل کنیم و خارج از دسترس ما قرار دارند. اونچه که می تونیم کنترل کنیم اینه که نهایت تلاشمون رو بکنیم و تسلیم نشیم. مهم نیست چقدر اوضاع بده ، در این مواقع شما باید محکم و قوی باشید. اوضاع ممکنه استرس زا و ناخوشایند باشه؛ اما یادتون باشه که هدف های بزرگ، ریسک های زیادی به همراه دارند. شما مجبورید بعضی چیزها رو در راه رسیدن به هدف تون فدا کنید.

تسلیم نشید

تسلیم نشید

پیوسته دانش و تجربه خودتون رو افزایش بدید

شاید شما تو نیمه مسیر هدف تون باشید، شایدم فقط به فکر رسیدن به اون هستید، اما یادتون باشه هنوز هم باید روی هدفتون کار کنید. برای رسیدن به هدفی که در نظر دارید باید مسائلی رو تجربه کنید و یاد بگیرید چطور خودتون رو مدیریت بکنید. بعضی ها سریعتر یاد می گیرند و بعضی ها کندتر. از اینکه از دیگران کمک بخواید، خجالت نکشید، در صورت امکان دوره هایی رو در رابطه با هدفتون بگذرونید. از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید. هر چه بیشتر اطلاعات و مهارت در زمینه هدف خودتون داشته باشید، پیشرفت بیشتری خواهید داشت. نکته اینجاست که مهارت ها و دانش تون رو به حداکثر برسونید تا جایی که خودتون در این زمینه استاد بشید.

پیوسته دانش و تجربه خودتون رو افزایش بدید

پیوسته دانش و تجربه خودتون رو افزایش بدید