راه هایی برای سفید کردن دندان ها

آیا میتونین امروزه کسی رو پیدا کنین که ظاهرش براش مهم نباشه؟زیبایی لزوما پوشیدن لباس خوب و داشتن آرایش نیست .بهداشت و زیبایی دندان فاکتوریست که میتونه زیبایی چهره ی شمارو چند برابر کنه از اینرو ضروریه که از دندوناتون...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
راه های سفید کردن دندان ها

آیا میتونین امروزه کسی رو پیدا کنین که ظاهرش براش مهم نباشه؟زیبایی لزوما پوشیدن لباس خوب و داشتن آرایش نیست .بهداشت و زیبایی دندان فاکتوریست که میتونه زیبایی چهره ی شمارو چند برابر کنه از اینرو ضروریه که از دندوناتون مراقبت کنین و اونارو سفید نگه دارین .بهترین راه برای از بین بردن پوسیدگی و جرم زدایی دندان مراجعه به دندانپزشکه .آنها با استفاده از مواد سفیدکننده ی دندان به راحتی دندونارو جرم گیری میکنن .در این مطلب روش هایی مناسب و ارزونتر رو بهتون معرفی میکنم که بتونین توی خونه انجامش بدین و دندونای سفید داشته باشین.

استفاده از جوش شیرین و آب لیمو

جوش شیرین دارای سدیم بی کربناته و در هر آشپزخونه ای پیدا میشه .جوش شیرین به نرمی و به صورت طبیعی جرم دندونارو پاک میکنه و باعث سفید شدن دندونا میشه .آب لیمو بصورت طبیعی دارای خاصیت اسیدیه و جوش شیرین از خاصیت اسیدیش کم میکنه .ترکیب آب لیمو و جوش شیرین رو با مسواک روی دندوناتون بکشین و بعد از چند ثانیه دهانتونو شستشو بدین و مراقب باشین که زیاد روی دندوناتون نمونه.

خوردن سبزی و میوه های ترد

استفاده از سبزی ها و میوه های ترد در وعده های غذاییتون خیلی مفیده مثل کرفس ,هویج ,سیب و …بافت سفت این سبزیجات و میوه ها دندونارو تمیز میکنه و لایه ی زرد روی دندونارو از بین میبره .اکثر پزشکان توصیه میکنن که همیشه آخر شب قبل از خواب یه سیب رو با پوست بخورین چون دقیقا عین مسواک عمل میکنه و باعث ضدعفونی دهان و دندوناتون میشه.

سبزی و میوه های ترد

سبزی و میوه های ترد

 توت فرنگی و جوش شیرین

استفاده از ترکیب توت فرنگی و جوش شیرین به سفیدی دندوناتون کمک میکنه .شما میتونین یک عدد توت فرنگی رو با یه قاشق جوش شیرین ترکیب کنین و بصورت پوره در بیارین و با استفاده از مسواک یا انگشتاتون روی تمام سطح دندوناتون بذارین بعد از چند دقیقه شستشو بدین و سپس دندوناتونو با خمیر دندون مسواک کنید .از این ترکیب هفته ای یک بار استفاده کنین.

 سرکه سیب و ضد عفونی کردن دهان

سرکه ی سیب برای سلامتی مو نیز بسیار مناسب است .برای از بین بردن زردی دندونا سرکه ی سیب رو هر روز در دهانتون غرغره کنین و بعد از اون چندبار دهانتونو شستشو بدین و 2 الی 3 ساعت بعد مسواک کنید.

سرکه سیب و ضدعفونی دهان

سرکه سیب و ضدعفونی کردن دهان

استفاده از ریحان

ریحان گیاهی است که فواید سودمندی برای انسان داره و به راحتی برای همه در دسترسه و میتونه به عنوان سفید کننده ی دندان در خانه استفاده بشه .علاوه بر اون جوشونده ی برگ ریحان از بین برنده ی لکه های پوستی هم هست .شما میتونین از ریحان خشک شده و همچنین از ترکیب ریحان و پودر پوست پرتقال به عنوان سفید کننده ی دندون استفاده کنین.

شست وشوی دهان بعد از خوردن آب میوه ها

خوردن آب میوه ها مانند آب پرتقال میتونه برای سلامتی همه مفید باشه .در انواع آب میوه های شرکتی مواد مغذی و آنتی اکسیدانها وجود دارن و بخاطر داشتن ویتامین های مختلف برای همه مناسبن .این آب میوه ها اسیدی هستن و باعث ساییده شدن مینای دندان میشن و لکه های سیاه ایجاد میکنن .این به معنای نخوردن آب میوه نیست بلکه باید بعد از خوردن اونا دهانتون رو بشورین.

ترک سیگار

شما باید این هشدار رو تا حالا شنیده باشین که ترک سیگار نه تنها بر روی سفیدی دندوناتون تاثیر داره بلکه به سلامتی ریه و قلب شما هم کمک میکنه .ترک سیگار ظاهر دندونای شمارو بهبود میبخشه.