خیلی از افرادی که مخصوصا دارای پوست روشن و حساس هستند در مواجهه با نور مستقیم خورشید لک های قهوه ای روی پوستشون ایجاد میشه که به اسم کک و مک میشناسیمشون. واضحه که این لک ها شفافیت پوست رو میگیره و باعث کدر به نظر رسیدن سطح پوست میشه. خانوم ها برای خلاصی از این لک ها از انواع کرم پودر ها و پوشاننده ها برای پنهان کردنشون استفاده میکنن. در حالی که واقعا راه درست از بین بردنشون این نیست و تنها با مواد شیمیایی غیر استاندارد پوست رو حساس تر میکنن. در این مطلب چند راهکار طبیعی رو برای کم کردن این لک ها پیشنهاد میکنیم.

از آفتاب دور بمانید

درسته که گفته میشه نور آفتاب برای بدن ضروری هست و باید از خواصش استفاده کرد. ولی مساله مهم اینه که ویتامین D و سایر خواص نور خورشید تنها در 10 دقیقه از طریق کف دست میتونه جذب بدن بشه و واقعا بیشتر از این نیاز نیست. این روزها بیشتر توصیه میشه که از تماس مستقیم با نور آفتاب پرهیز بشه و اگر افراد مجبور هستن در ساعاتی که تابش شدید هست در معرضش قرار بگیرن حتما از انواع پوشاننده ها مثل دستکش و کلاه و ضد آفتاب استفاده کنن. مخصوصا افرادی که پوست حساسی دارن و پوستشون دچار کک و مک میشه توصیه میشه که حتما برای بیرون رفتن از کلاه برای جلوگیری از برخورد مستقیم نور خورشید استفاده کنن.

حتما ضد آفتاب بزنید

ضد آفتاب های زیادی رو میتونید توی داروخونه ها پیدا کنید. مساله اینه که بتونید با توجه به ویژگی های پوستتون و میزان حساسیت اون ضد آفتاب مناسبی رو انتخاب کنید. پزشکان توصیه میکنن افرادی که پوست حساسی دارن که دچار کک و مک و آفتاب سوختگی میشن حتی در روز های ابری هم از ضد آفتاب برای کمتر آسیب دیدن پوستشون استفاده کنن.

برای کمرنگ کردن کک و مک از آب لیموی تازه استفاده کنید

لیمو سرشار از اسید سیتریک و ویتامین C هست که ایمنی پوست رو افزایش میده و از مردگی و کدری پوست جلو گیری میکنه و به طور کلی باعث روشن شدن پوستتون میشه. برای افرادی که پوستشون لک های قهوه ای نناشی از نور خورشید (کک و مک) داره توصیه میشه از آب لیموی تازه برای کمرنگ کردن لک ها استفاده کنن. به این صورت که با پنبه آب لیمو رو روی قسمت های دارای کک و مک بمالید و بعد از نیم ساعت با آب سرد شستشو بدید. این کار رو به طور مداوم تکرار کنید تا لک ها کمرنگ تر بشه و پوستتون روشن تر و شفاف تر به نظر برسه.

آلوئه ورا برای کم کردن کک و مک صورت

آلوئهخ ورا دارای خواص طبیعی عالی برای پوست هست که قبلا مفصل در موردش صحبت کردیم. آلوئه ورا باعث کاهش نقاط تیره پوست و همچنین بهبود قسمت های آسیب دیده میشه. ژل آلوئه ورا رو برای نیم ساعت روی پوستتون بذارید و بعد با آب شستشو بدید. این کار رو مستمر تکرار کنید تا لک ها کمرنگ و کمرنگ تر بشن.

استفاده از آلوئه ورا

استفاده از آلوئه ورا

سرکه سیب برای روشن سازی پوست

سرکه سیب هم خواص بسیاری برای پوست داره که یکی از اونها کمرنگ کردن لکه های پوستی و روشن سازی پوست هست. مخلوطی با نسبت مساوی از آب و سرکه سیب و عسل تهیه کنید  و با پنبه روی پوستتون بمالید و بعد از 10 دقیقه شستشو بدید. این ماسک عالی به روشن شدن پوستتون و کمرنگ شدن کک مک کمک میکنه.

سرکه سیب برای زیبایی

سرکه سیب

۱۴

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر