راهکارهایی برای کنترل و کاهش میل جنسی

میل و اشتیاق زیاد به داشتن ارتباط جنسی لزوما بد و اشتباه نیست. اما گاهی اوقات پیش میاد که میل جنسی زیاد چه در بین مجردها و چه متأهل ها ممکنه دردسر ساز باشه و چون شخص نیاز جنسی زیادی...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
راهکارهایی برای کنترل و کاهش میل جنسی

میل و اشتیاق زیاد به داشتن ارتباط جنسی لزوما بد و اشتباه نیست. اما گاهی اوقات پیش میاد که میل جنسی زیاد چه در بین مجردها و چه متأهل ها ممکنه دردسر ساز باشه و چون شخص نیاز جنسی زیادی داره برای رفع این نیاز مجبور به خود ارضایی یا رفع نیاز خارج از قوانین و عرف میشه. از طرفی در بین زوجها هم ممکنه گاهی یکی از دوطرف شرایط لازم برای آمیزش جنسی بیش از حد رو نداشته باشه این شرایط شامل آمادگی روحی و جسمی نامساعد یا اینکه فاصله و دوربودن زن و شوهر بعلت شرایط کاری و تحصیلی یا دلایل مختلف دیگه ممکنه باشه. در این مطلب با راهکارهایی برای کنترل و کاهش میل جنسی بیشتر آشنا میشیم.

راهکارهایی برای کنترل و کاهش میل جنسی

راهکارهایی برای کنترل و کاهش میل جنسی

کنترل و کاهش میل جنسی با مشاوره پزشکی

قطعا مطمئن ترین راه برای کنترل و کاهش میل جنسی و ترک خودارضایی مشورت با پزشک هست. گاهی اوقات میل زیاد جنسی میتونه نشونه ای از بیماری های خاص روحی روانی یا جسمی باشه و اگر پزشک مشکوک به اعتیاد جنسی باشه شخص مورد نظر رو به یک روانشناس معرفی میکنه و یا با تشخیص درست داروهای کاهش دهنده میل جنسی تجویز میکنه.

مشورت با پزشک مطمئن ترین راه کنترل و کاهش میل جنسی

مشورت با پزشک مطمئن ترین راه کنترل و کاهش میل جنسی

در معرض محرک های جنسی قرار نگیرید

کسی که میل جنسی زیادی داره معمولا با دیدن کوچکترین صحنه ها و محرک های جنسی ممکنه تحریک شه. برای کنترل و کاهش میل جنسی و منحرف کردن ذهن از خودارضایی از دیدن عکس، فیلم و کلیپ های پورن خودداری کنین، لباس تنگ و جذاب که اندام جنسی تحت فشار باشه نپوشین، مدت زمان استحمام رو به حداقل ممکن برسونید و در این زمان با پخش موزیک هایی با ریتم تند و بیربط به جنس ذهن رو منحرف کنین. تا جایی که امکان داره از برخورد با افرادی که ممکنه باعث تحریک شما بشن دور باشین و بشکلی بخوابید که اندامهای جنسی در تماس مستقیم با بستر نباشن و تحت فشار قرار نگیرن.

حالت خواب اشتباه

حالت خواب اشتباه

کاهش میل جنسی و ترک خود ارضایی با ورزش

فعالیتهای ورزشی و تخلیه ذهنی به کمک ورزش یوگا و بطور کلی فعال نگهداشتن بدن، راه بسیار موثری برای تخلیه انرژی هست که میتونه نیاز شدید بدن به رابطه جنسی، جنس مخلف و درنتیجه خود ارضایی رو خنثی کنه تا ذهن و بدن از نداشتن رابطه جنسی در آرامش قراربگیره.

ورزش و تخلیه انرژی

ورزش و تخلیه انرژی

انتخاب فعالیت های سرگرم کننده برای مشغولیت ذهن

بهتره برای دور کردن ذهن از مسائل جنسی، فعالیت های سرگرم کننده و جذابی رو انتخاب کنین که جایگزین مناسبی بجای افکار جنسی باشن. گردش، پیاده روی، مسافرت، مطالعه، ثبت نام در باشگاه ورزشی، کوهنوردی، انواع فعالیت های هنری و فنی و هر کار رضایت بخشی که بتونه باعث سرگرمی و به نوعی خستگی مفید ذهنی و بدنی باشه و شرایط لازم برای تفکرات جنسیتی رو خنثی کنه میتونه مفید باشه.

مشغولیت ذهنی با مطالعه

مشغولیت ذهنی با مطالعه

مصرف خوراکی های کاهش دهنده میل جنسی

بعضی خوراکیها مثل سیر و پیاز، موز، مشروبات الکلی، خرما و فلفل و تخم مرغ خاصیت محرک جنسی دارند پس بهتره کمتر مصرف بشن و در عوض از خوراکی هایی که باعث کاهش میل جنسی میشن مثل پنیر، دانه سویا، ذرت بو داده، کلم بروکلی، چغندر(لبو)، غذاهای فراوری شده، نعنا و میگو استفاده کنید.

کاهش میل جنسی با مصرف سویا

کاهش میل جنسی با مصرف سویا

قطعا با منحرف کردن ذهن، تمرکز روی مسائل غیر جنسیتی و دور بودن از محرکهای جنسی و رعایت سایر موارد مفید تا حدودی میشه میل جنسی رو کاهش داد.