راهکار های کاربردی برای مرتب کردن کشوی لباس

در هفته قبل مطلبی رو براتون گذاشتم و در مورد روشی برای همیشه مرتب بودن کشوی دراور صحبت کردم و قرار شد یه سری مکعب بسازیم و باهاش کشو ها رو مرتب کنیم. در این مطلب هم در مورد کشو...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
کشوی مرتب

در هفته قبل مطلبی رو براتون گذاشتم و در مورد روشی برای همیشه مرتب بودن کشوی دراور صحبت کردم و قرار شد یه سری مکعب بسازیم و باهاش کشو ها رو مرتب کنیم. در این مطلب هم در مورد کشو ها صحبت میکنیم. اما این بار درباره مرتب کردن کشوی لباس صحبت میکنیم و این که چطور کشوی لباسمون رو درست بچینیم و به راحتی بتونیم لباس مورد نظرمون رو پیدا کنیم و چطور برداریمش که بقیه لباس ها بهم نخوره.

جمع کردن لباس های بلا استفاده از کشو ها

برای اینکه بتونیم کشوی لباس ها رو مرتب کنید ابتدا لازمه که همه لباس ها رو بیرون بریزید و کشو ها رو خالی کنید. ممکنه به لباس هایی برخورد کنید که مورد استفادتون نیست… واقعا لازم نیست که این لباس ها در کشو قرار بگیرن. لباس های بلا استفاده به دو دسته تقسیم میشن. یا لباس هایی هستن که لازمشون دارید ولی فصلشون تموم شده و یا لباس هایی که دیگه کلا استفادتون نمیشن. توصیه میکنم لباس هایی رو که نیازی بهش ندارید رو به کسانی که نیاز دارن هدیه بدید. برای این کار میتونید لباس ها رو به دیوار مهربانی شهرتون بسپرید. و اما لباس هایی که الان فصلشون نیست… خیلی خوبه که عادت کنید آخر زمستون و آخر تابستون لباس های مربوط به اون فصل رو جدا کنید و کنار بذارید. مثلا میتونید اونها رو در چمدان و یا کاور پتو بذارید و در قسمت های پشتی کمد و یا زیر تخت قرار بدید.

درست و مرتب چیدن لباس ها در کشو

روشی که بیشتر ما برای چیدن لباس در کشو ها داریم روش سمت چپ در عکس پایین هست. در این روش لباس ها خیلی مرتب تا میشن و روی هم داخل کشو قرار داده میشن. این روش برای چند روز اول روش بسیار خوب و مرتبی هست. ولی خیلی وقت ها پیش میاد که دنبال لباسی میگردید و احتمال میدید در قسمت انتهایی کشو و زیر لباس ها قرار داره. اون وقته که همه کشو بهم میریزه و لباس ها از اون همه مرتب بودن در میان.

برای اینکه بتونید لباس ها رو بهتر بچینید یه روش خیلی ساده وجود داره که کار رو خیلی راحت میکنه و اون عمودی قرار دادن لباس هاست. به جای اینکه لباس ها رو تا کنید و افقی روی هم بذارید میتونید لباس ها رو بصورت عمودی کنار هم قرار بدید. در این شیوه همه لباس ها مشخص هستن و نیازی به گشتن نیست و اینکه جای خیلی کمتری هم میگیرن و مقدار بیشتری از لباس رو میتونید در یک کشو جا بدید. همچنین که کشوی لباستون همیشه مرتب خواهد بود.

روش چیدن لباس ها در کشو

روش چیدن لباس ها در کشو

برای شال و روسری هم دقیقا به همین شکل. میتونید شال و روسری ها رو لول کنید و در کنار هم قرار بدید. اینطوری لازم نیست برای پیدا کردن یکی شون همه کشو رو بهم بریزید.

روش چیدن شال و روسری در کشو

روش چیدن شال و روسری در کشو

استفاده از شبکه بندی در کشو ها

وقتی تعداد کشو ها زیاد نیست و نمیتونید لباس ها رو از لباس های زیر و تکه های دیگه تفکیک کنید بهترین روش همون روشی هست که در مطلب قبلی اشاره کردیم. اینکه با مقوا مکعب هایی رو درست کنید و داخل کشو قرار بدید. اینطوری میتونید در هر مکعب یک دسته از لباس ها رو قرار بدید. یکی مخصوص پیراهن ها٬ یکی مخصوص شلوار ها٬ یکی برای روسری٬ یکی برای لباس زیر…

 

استفاده از جعبه ها برای مرتب شدن کشوی لباس

استفاده از جعبه ها برای مرتب شدن کشوی لباس

البته دقت داشته باشید که در این روش هم بهتره لباس ها رو عمودی در کنار هم بچینید که پیدا کردن و برداشتنشون کار راحتی باشه.

شبکه بندی کشو ها برای لباس

شبکه بندی کشو ها برای لباس