در مطلب قبلی دکوراسیون داخلی به خانه های کوچک پرداختیم و معماری اون. در این مطلب همچون مطالب مبلمان، رنگ و کنج در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک  و دکوراسیون داخلی و چیدمان در یک خانه کوچک و  تنظیم دکوراسیون پذیرایی خانه های کوچک نکاتی رو بیان میکنم که کمک میکنه فضا بزرگتر نشون داده بشه و با رعایتش حس راحتی بیشتری رو فراهم کنیم.

نشیمن کوچک

نشیمن کوچک

برای تبادل نظر و اطلاعات بیشتر همه شما عزیزان رو به گروه دکوراسیون داخلی دعوت میکنم.

در خانه های کوچک معمولا نشیمن و پذیرایی یکی میشه و به طور کلی فضایی هست برای تجمع اعضای خانواده و مهمان. پس باید طوری چیده بشه که گرم و صمیمی و دعوت کننده و صد البته راحت باشه.

راههای موثری وجود دارن که خیلی به بزرگتر کردن فضا کمک میکنن. درسته که شما نمیتونید دیوار های خانه تون رو باز تر کنید ولی با رعایت این راهکار ها و خلوت کردن فضا، میتونید به حس راحت داشتنتون در اون فضا کمک کنید.

مبلمان نشیمن کوچک

مبلمان نشیمن کوچک

فرم و اندازه مبل در دکوراسیون یک خونه کوچیک

نکته اول که از همه مهمتره و در واقع همه چیز به ون بستگی داره مبلمانه. اگر من جای شما بودم و مبلمان بزرگی داشتم، در درجه اول بهانه ای رو جور میکردم و مبل های خونه رو عوض میکردم. چرا که بیشترین تاثیر رو در تنگتر کردن فضا داره. اول از همه مبلمان باید ریز اندام باشه. مبل ها و صندلی های بزرگتون رو با مبل های کوچک و جمع و جور عوض کنید. درسته که ممکنه خیلی بهشون علاقه داشته باشید و صندلی یا مبل دلخواهتون رو از دست بدید. ولی در عوضش فضای بازتر و دلنشینتری خواهید داشت.

مبلمان در خانه کوچک

مبلمان در خانه کوچک

رنگ و طرح مبلمان و تاثیر اون بر دکوراسیون خانه های کوچک

رنگ مبلمانتون باید ساده باشه. سادگی رنگ مبلمان به آزاد بودن بصری فضا کمک میکنه. اینکه مبل شما یا حتی پرده طرح دار و شلوغ باشه، کل فضای نشیمن شمارو شلوغ میکنه و فضا تنگ و خفه کننده به نظر میرسه.

مبلمان شلوغ در دکوراسیون داخلی

مبلمان شلوغ در دکوراسیون داخلی

استفاده از دکور و تزیینات در اتاق نشیمن کوچک

باید سعی بشه از تزیینات و شلوغی های بیش از حد پرهیز بشه. برای تزیین فضا از دکور های ساده و کوچک و در عین حال شیک استفاده کنید. به تناسب های رنگی و تعادل رنگی هم که در مطالب قبلی دکوراسیون و روانشناسی رنگها 1 و 2 به اونها اشاره کردیم هم توجه کنید. فضا رو بیش از حد نباید رنگی و شلوغ کرد. به عنوان مثال برای تزیین میتونیم از یک گیاه زیبا و یا یک شمع و یا یک مجسمه کوچک و زیبا استفاده کنیم. همین ها به اندازه کافی به منزل ما طعم و رنگ میدن و احتیاجی به لوازم اضافی نیست.

اگر لوازم تزیینی زیادی دارید، پیشنهادم اینه که اونها رو در کمد بذارید و هر چند وقت تزیینات خونتون رو عوض کنید. اینطوری هم لوازمتون هدر نرفته و داریدشون و هم به دکوراسیون خونه تنوع دادید.

گیاه در نشیمن

گیاه در نشیمن

دکوراسیون داخلی یک خانه کوچک

دکوراسیون داخلی یک خانه کوچک

کفپوش و فرش در دکوراسیون خانه

برای یک خانه کوچک بهتره به جای موکت و فرش از کفپوش هایی که در بازار هست استفاده بشه. که به بازتر شدن فضا کمک میکنه. استفاده از موکت و فرش در سراسر اتاق اون رو بیش از حد شلوغ میکنه و بهتره تنها به عنوان یک تزیین در وسط کار قرار بگیره. نه اینکه تماما روی کف رو بپوشونه.

استفاده از فرش در دکوراسیون خانه

استفاده از فرش در دکوراسیون خانه

 

نورگیر در خانه های کوچک

پنحره بسته هیچ فایده ای نداره.اگر اتاق نشیمن شما دارای پنجره اس. این رو یک خوش شانسی بدونید و نهایت استفادتون رو ازش بکنید. پرده ها رو بکشید و بذارید ور به داخل نشیمن نفوذ کنه. هم به زیبایی و طراوت و دلنشینی خانه شما کمک میکنه و هم باعث میشه نشیمن کوچک شما بزرگتر به نظر برسه. پنجره میتونه به عنوان یک تابلوی زیبا در نشیمن شما باشه.

پنجره در اتاق نشیمن

پنجره در اتاق نشیمن

برای تبادل نظر و اطلاعات بیشتر همه شما عزیزان رو به گروه دکوراسیون داخلی دعوت میکنم.