خانه پر انرژی برای داشتن حس آرامش و امنیت در زندگی بسیار موثره. خانه به عنوان جایی که در آن زندگی و رشد میکنیم باید سرشار از حس شادی، سلامتی و انرژی مثبت باشه. اطراف ما منابع زیادی وجود داره که میتونه انرژی های منفی و بد رو در خانه منتشر کنه. بنابراین یکی از ملاکهای داشتن زندگی آرام و بی دغدغه داشتن خانه ای پرانرژی و آرامش بخشه. فنگ شویی توصیه هایی را برای ایجاد انرژی مثبت در خانه پیشنهاد میکنه که در ادامه با آنها آشنا میشیم.

1.ورود انرژی مثبت به خانه از درب ورودی

درب ورودی خانه در علم فنگ شویی نماد دارایی، ثروت و مال است و محل مناسبی برای ورود و جذب انرژی مثبت به شمار میره. بنابراین باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. برای جذب انرژی به درب ورودی از یک جفت گیاه زیبا به همراه دو چراغ روشنایی در دو طرف درب استفاده کنید.

تزیین دکور درب ورودی و جذب انرژی مثبت طبق علم فنگ شویی

تزیین دکور درب ورودی و جذب انرژی مثبت طبق علم فنگ شویی

2.راهروی ورودی مرتب و زیبا برای داشتن خانه پر انرژی

راهروها نماد فرصت و محل انتقال و ورود انرژی مثبت هستند و بهتره برای گردش مناسب انرژی آنها را همیشه مرتب نگه داریم و با استفاده از کمد لباس از ریخت و پاش لباسها جلوگیری کنیم. قراردادن یک آینه و گلهای تازه در عین زیبایی دکور، به سرعت میزان انرژی مثبت خانه را افزایش میدهد.

جذب انرژی مثبت با قراردادن آینه و گل طبیعی در راهروی ورودی

جذب انرژی مثبت با قراردادن آینه و گل طبیعی در راهروی ورودی

3.فنگ شویی و آشپزخانه پر انرژی

آشپزخانه یک فضای حیاتی و مهم برای سلامت و تغذیه اعضای خانواده محسوب میشود و دو نماد علم فنگ شویی یعنی آب و آتش همواره در این قسمت خانه در جریان است. برای ایجاد انرژی مثبت و همچنین جلوگیری از خطرات احنمالی بهتره سینک ظرفشویی و اجاق گاز را کنار هم قرار ندهید همچنین اجاق گاز نباید زیر پنجره یا مقابل درب ورودی آشپزخانه قرارگیرد. استفاده از رنگ های روشن و اجتناب از زیاده روی در رنگ های مشکی و قرمز برای ایجاد انرژی مثبت در آشپزخانه ضروری است.

طراحی آشپزخانه بر اساس فنگ شویی

طراحی آشپزخانه بر اساس فنگ شویی

4.اتاق نشیمن پرانرژی با چیدمان صحیح مبلمان منزل

چیدمان صحیح مبلمان یکی از مواردیه که در ایجاد انرژی مثبت و حس آرامش در خانه بسیار مؤثره. مبلمان را متناسب با فضای اتاق بچینید و از مسدود کردن راه رفت و آمد با چینش مبلمان جلوی درب ورودی جلوگیری کنید. مبل و صندلی های اصلی را مقابل دیوار قرار دهید تا از دیوار به عنوان فضای پشتیبان استفاده کنید. برای جریان انرژی ثروت بهتره یک لامپ در کنج اتاق با زاویه مورب با درب ورودی اتاق قرار دهید.

فنگ شویی و جذب انرژی مثبت در اتاق نشیمن

فنگ شویی و جذب انرژی مثبت در اتاق نشیمن

5.فنگ شویی میز غذاخوری

فضای غذاخوری به علت تمرکزی که در غذاخوردن ایجاد میکنه از اهمیت زیادی برخورداره. برای بهینه سازی انرژی در این فضا یک آینه روی دیوار قرار دهید تا منعکس کننده میز نهارخوری و گلهای تازه روی آن باشد.

فنگ شویی میزغذاخوری

فنگ شویی میزغذاخوری

6.دریافت انرژی در اتاق خواب طبق اصول فنگ شویی

برای داشتن یک اتاق خواب دنج و آرامش بخش بهتره برای دیوارها و تخت خواب از رنگ های خنثی استفاده کنیم و تخت خواب را روبروی یک دیوار قرار داده و با استفاده از میزهای پاتختی برای قراردادن شمع و چراغ خواب محیطی پر انرژی و عاشقانه درست کنیم. همچنین بهتره تا تخت خواب روبروی درب ورودی اتاق قرار داده نشود.

طراحی دکور اتاق خواب طبق علم فنگ شویی

طراحی دکور اتاق خواب طبق علم فنگ شویی

7.حمام پرانرژی با اصول فنگ شویی

همیشه حمام و سرویس بهداشتی را تمیز و با درب بسته نگه دارین. این منطقه یکی از راه های خروج انرژی مثبت و ثروت است. به همین خاطر قرار دادن گیاهان مانع تخلیه انرژی خواهد شد.

تزیین دکور حمام با گیاهان

تزیین دکور حمام با گیاهان

8.تمیز و مرتب نگهداشتن تراس و باغ برای داشتن خانه پر انرژی

طبق اصول فنگ شویی باغ و تراس جلوی خانه نماد آینده و باغ و تراس پشت ساختمان نشانه ی ثروت و سلامتی است. بنابراین لازمه تا هر دو مورد را به بهترین شکل نگهداری کنیم. تمیز نگهداشتن آنها و کاشتن گلهای زیبا و حصارهای سالم از مورادیست که میتونه به دریافت انرژی مثبت در خانه کمک کنه.

جذب انرژی مثبت در خانه با تمیز و زیبا نگهداشتن باغچه

جذب انرژی مثبت در خانه با تمیز و زیبا نگهداشتن باغچه