توجه به روشنایی و پرنور بودن خونه یکی از ملاک هاییست که باعث انرژی بیشتر و دلچسب تر شدن فضای خونه میشه. تاریکی و کم نور بودن حس کسالت و خستگی رو بیشتر میکنه و علاوه بر این روی قدرت بینایی هم تأثیر زیادی میذاره. در این مطلب سعی میکنم تا راهکارهای مفیدی را برای روشن کردن فضای خونه در اختیارتون بذارم تا خانه ای دلباز و پر انرژی داشته باشید.

تزیین دکوراسیون داخلی با نورپردازی نئون
نورپردازی در دکوراسیون داخلی از تاثیر گذارترین مراحل طراحی به حساب میاد و…
»

راهکارهایی برای روشنایی و دلچسب شدن خانه

تامین نور کافی با انتخاب لامپ و لوستر مناسب

زمانی که صحبت از پرنور کردن فضای خونه به میون میاد اولین چیزی که به ذهن میاد استفاده از لامپ، لوستر و چراغ های روشناییه. بنابراین ابتدایی ترین راهکار برای روشن تر شدن خونه ها استفاده از لوازم روشنایی مناسب هر اتاقه. از انتخاب هالوژن برای دکور و روشنایی آشپزخونه گرفته تا انواع لوستر و چراغ های پرنور که به خوبی فضای خونه را روشن میکنه.

استفاده از لوازم روشنایی

ورود نور طبیعی با انتخاب پرده های نازک و لطیف

نوع و اندازه ی پرده در میزان دریافت نور طبیعی خانه بسیار اهمیت داره. پرده های باز و ضخیم مانع از ورود نور به محیط خونه میشه. اما پرده های لطیف و نازک که به راحتی قابلیت جمع شدن دارند به راحتی نور را به محیط منتقل میکنن و به داشتن خانه ای پرنور کمک میکنند.

روش نگهداری و پرورش گیاه آویز کالیسیا
تا حالاشده دلتون بخواد یک گیاه آویز و پرپشت با رنگ سبز خاص…
»

جمع کردن پرده ها برای دریافت نور و انرژی

استفاده از فضای حیاط خلوت و تراس برای روشن کردن فضای خانه

خودتان را به چهاردیواری خونه محدود نکنید و اگه خونه تراس یا حیاط خلوت مناسبی داره با گذاشتن چند صندلی و یک میز، یا بشکل سنتی قرار دادن تخت و نیمکت برای نشستن از محیط پرنور بیرون از خانه نهایت استفاده را ببرید.

طراحی فضای نشیمن در حیاط خلوت

کاربرد آینه در پرنور کردن فضای خونه

آینه بهترین و کاربردی ترین وسیله برای بازتاب نور و روشن شدن فضای خونست. اگه دوست دارین تا یک خونه ی پرنور و در عین حال بزرگتر داشته باشین حتما از چند آینه برای تزیین دکوراسیون استفاده کنید. نصب آینه روبروی در ورودی و پنجره های نورگیر به خوبی نور را منعکس و باعث روشن تر شدن فضای خونه میشه.

آینه و خانه پرنور

حس روشنایی و تازگی با استفاده از گل و گیاه

برای اینکه محیط خونه حس شادابی و سرزندگی داشته باشه استفاده از گل و گیاهان طبیعی را فراموش نکنید. قراردادن گل و گیاهان سبز روی میز، در کنج و تزیین دکور به خوبی انرژی و روشنایی و حس زندگی را به محط خانه منعکس میکنه.

روش نگهداری کاکتوس و گیاهان آبدار [نکات اساسی]
این کاکتوس های خوش آب و رنگ که جون میدن برای ساخت یک…
»

طراوت و روشنایی خانه با گل و گیاه

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

  • صفر:

    خیلی خوب و مفید بود