راهکارهای جوان ماندن پوست

برای ما خانم ها بخصوص، هر سال که روز تولدمان فرا می رسد، در کنار هیجان های تولد و کادو حس دلشوره ی یکسال بزرگتر شدن و از دست رفتن جوانی ممکن است همه چیز را خراب کند. به غیر...

Avatar
خاتون آپدیت:

برای ما خانم ها بخصوص، هر سال که روز تولدمان فرا می رسد، در کنار هیجان های تولد و کادو حس دلشوره ی یکسال بزرگتر شدن و از دست رفتن جوانی ممکن است همه چیز را خراب کند. به غیر از تغییرات هورمونی که در بدن تان اتفاق می افتد، شما باید برای نگهداری زیبایی و جوان ماندن تان، به یک سری چیزهایی که قبلا توجه نمی کردید توجه و مراقبت کنید. اگر به قله ی سی سالگی رسیده اید و یا دارید می رسید، خبر خوب این است که با دنبال کردن رهکارهای ساده ای می توانید در رژیم زیبایی تان تغییراتی ایجاد کنید و با پوست صاف و درخشان تان نظرها را جلب کنید.

خواندن لیبل ها را فراموش نکنید!

خواندن لیبل محصولات

خواندن لیبل محصولات

در فروشگاه ها و داروخانه ها محصولات بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به سلامت پوست و موی شما کمک کنند. بخاطر داشته باشید لیبل روی محصول را حتما مطالعه کنید. متخصصین پوست و جراحان زیبایی اغلب درباره ی ترکیباتی حرف می زنند که برای مراقبت پوست و مو استفاده کنید. برای خانم های سی ساله، مهمترین ترکیباتی که گفته شده:

  • اسید هیالورونیک (Hyaluronic acid) مکمل پوستی است.
  • ویتامین سی C تُن رنگ پوست را روشن تر می کند.
  • نیاسین آمید (Niacin amide) لکه های تیره ی صورت را کم می کند.
  • اسید گیلکولیک (Glycolic acid) کمک می کند تا بافت پوست تان بهبود یابد و چین و چروک را کاهش می دهد و باعث صافی پوست می شود.

از محصولات شامل لانولین باید اجتناب کنید، زیرا می تواند اثر ایجاد خلل و فرج روی پوست تان داشته باشد و محصولات شامل الکل،می تواند پوست تان را بیش از حد خشک کند.

کرم های مناسب نگهداری پوست

کرم های مناسب نگهداری پوست

مراقبت های زیبایی پوست تان را افزایش دهید

اکنون در این نقطه از عمرتان، از همیشه مهمتر است که پوست تان را پاکسازی، تقویت و مرطوب کنید.

  • با توجه به توصیه ی متخصصان این زمینه، پاکسازی پوست مرحله ی بسیار مهمی است. عمل پاکسازی با مرطوب نگهداشتن پوست تان، باعث حفظ ظرافت چهره و پوست می شود.
پاکسازی و لایه برداری

پاکسازی و لایه برداری

  • شب بهترین وقت برای پاکسازی و لایه برداری پوست است. پس از آنکه پوست تان را با مواد مخصوص و مناسب پاکسازی کنید، هنگام شب فرصت دوباره جوان شدن را پیدا می کنند و صبحگاه نتیجه اش را خواهید دید. پاکسازی کردن همیشه باید با ملایمت انجام شود و به دنبال آن حتما از مرطوب کننده استفاده شود.
  • هرگز با صورت آرایش کرده به رخت خواب نروید، نه تنها پروسه ی جوان سازی را متوقف می کند، بلکه ممکن است اثرات منفی نیز روی پوست تان بگذارد.
پاک کردن آرایش به هنگام شب

پاک کردن آرایش به هنگام شب

  • به غیر از تمام این صحبت ها، خوب است برای روز از کرم دور چشم استفاده کنید. اگر حلقه ی تیره دور چشم دارید به دنبال ترکیباتی شامل ویتامین سی C ، هیدروکینون(hydroquinone) ، کوجیک اسید (kojic acid) و شیرین بیان (licorice) باشید. اگر دور چشمتان پف می کند، باید از کرم های شامل کافئین و اسید هیالورونیک برای مرطوب نگهداشتن دور چشم تان استفاده کنید.

اگر دستورهای طبیعی تری می خواهید و ماسک هایی مناسب برای پاکسازی و جوانی پوست، حتما مطلب سفید و درخشان کردن پوست را هم مطالعه کنید.

شاد باشید و جوان

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *