معمولا همه ی ما بخاطر دغدغه ها و شرایط زندگی شخصی و کاریمون ممکنه دچار عدم تمرکز و حواس پرتی و فراموشی چیزهای خیلی ساده ای بشیم. مثلا اینکه یادمون نمیاد آخرین بار عینکمون رو کجا گذاشتیم یا مثلا ساعتها دنبال مدارک و دسته کلیدامون میگردیم. گاهی اوقاتم که این فراموشیه خیلی جدی تر میشه میبینیم که یادمون رفته کاری رو که بهمون محول شده انجام بدیم. خیلی نگران نباشین چون حتی کسایی که ادعای داشتن حافظه ی خوب و فراموش نکردن کوچکترین کارهاشون رو دارن، اعتراف کردن که یک سری تمرینات و استراتژی هایی برای این حافظه ی قوی و وقت شناس داشتن که تو این مطلب سعی میکنم چندتا از این تمرینات برای تقویت حافظه رو براتون توضیح بدم.

خواب کافی
7 گام برای داشتن خواب کافی در دوران دانشجویی
اکثر دانشجویان در دوران دانشجویی شون همواره با احساس خستگی، خواب آلودگی و…
»

قرار دادن لوازم پرکاربرد در مکانی ثابت

پیدا کردن وسایل زمانی خیلی راحت و آسون میشه که همیشه اونها رو در یک مکان مشخص جاگذاری کنین. مثلا کلید ماشین یا حتی کلیدهای دیگه رو روی یک قلاب بگذارید یا در یک جای  ثابت جلوی درب قرار بدید.

قرار دادن کلیدها روی قلاب

قرار دادن کلیدها روی قلاب

برای تقویت حافظه از حواستون کمک بگیرین

پدرم همیشه میگفت اگه میخوای چیزی رو خوب یاد بگیری اون رو بلند برای خودت تکرار کن. اگه وسیله ای رو در جای نا آشنایی میذارین با صدای بلند کاری رو که انجام میدین برای خودتون تکرار کنین: مثلا با خودتون بگید من عینکم رو میذارم روی میز کنار درب. با اینکار گوش و حس شنوایی شما اطلاعات رو بخوبی ثبت میکنه و کمک میکنه تا بعدا جای اون رو راحت تر به یاد بیارین.

دکوراسیون کولی وار در اتاق خواب
ترفندهایی برای دکور اتاق خواب به سبک بوهو
سبک بوهو یا کولی وار در حال حاضر یکی از محبوب ترین و…
»
استفاده از حس شنوایی با بلند تکرار کردن کارها

استفاده از حس شنوایی با بلند تکرار کردن کارها

از برگه های یادداشت استفاده کنید

سعی کنید همیشه یک تعداد برگه ی یادداشت در هر اتاقی داشته باشید. و کارهای ضروری رو روی اون بنویسید و اونها رو جایی که در معرض دیدتون هست قرار بدین. مثلا اگه قراره که در یکی از روزهای هفته با دوستتون تماس بگیرید اینکار رو روی برگه ی یادداشت بنویسید و روی گوشی تلفن بچسبونید تا در طی روز متوجه این یادداشت باشید. همینطور چسبوندن یادداشت ها روی درب یخچال یا کنار آینه هم میتونه مفید باشه.

استفاده از برگه های یادداشت

استفاده از برگه های یادداشت

با تکنولوژی به تقویت حافظه تون کمک کنید

معمولا تلفن همراه دم دست ترین وسیله به همه ی ماست. از تقویم و آلارم تلفنتون کمک بگیرید و لیست قرار ملاقات ها یا فعالیت هایی که باید انجام بدید رو با تاریخ و ساعت مشخص ثبت کنید.

لیست کارها به همراه تاریخ و ساعت را در تقویم موبایل ذخیره کنید

لیست کارها به همراه تاریخ و ساعت را در تقویم موبایل ذخیره کنید

انجام کارها رو به عقب نیندازید

بهترین کار اینه که به محض فکر کردن در مورد چیزی که قراره انجامش بدین اقدام کنید. اگر فرصتش رو ندارید پس روی یک برگه یادداشت کنید و در معرض دیدتون قرار بدین با اینکار هیچوقت فراموشش نمیکنید.

طراحی دکور اتاق خواب برای داشتن خواب راحت
اتاق خواب را چطور بچینیم تا خوابی راحت داشته باشیم؟
مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون اتاق خواب قبل از زیبایی و جذابیت آن،…
»
انجام به موقع کارها

انجام به موقع کارها

برای تقویت حافظه به حد کافی بخوابید

نتیجه ی تحقیقات سلامت نشون میده که اکثر مردم به شش تا هشت ساعت خواب در شب نیاز دارن تا مغز توانایی تغییرات شیمیایی رو برای ادغام مهارت ها یا واقعیت ها در حافظه ی بلند مدت داشته باشه. اینکار به فعالیت بهتر مغز در یادآوری کارها و تقویت حافظه کمک میکنه.

خواب کافی و کامل برای تقویت حافظه

خواب کافی و کامل برای تقویت حافظه

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...