چند راهکار کم هزینه برای تغییر دکوراسیون خانه

شاید فکرکنید برای تغییر دکوراسیون خانه حتما باید لوازم و مبلمان جدید بخرید که بسیار پرهزینه است و در نتیجه از این کار منصرف بشین. اما همیشه لازم نیست برای تغییر دکوراسیون و جذابیت بخشیدن به ظاهر خانه سراغ راهکارهای...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
دکور جذاب اتاق نشیمن با استفاده درست از مبلمان

شاید فکرکنید برای تغییر دکوراسیون خانه حتما باید لوازم و مبلمان جدید بخرید که بسیار پرهزینه است و در نتیجه از این کار منصرف بشین. اما همیشه لازم نیست برای تغییر دکوراسیون و جذابیت بخشیدن به ظاهر خانه سراغ راهکارهای هزینه بر باشیم. در این مطلب با روشهای ساده اما کاربردی آشنا میشیم که با تغییرات ساده اما مؤثر رنگ و لعاب دکوراسیون را عوض میکنه و شما و حتی مهمانان را تحت تأثیر قرار میده.

تغییر دکوراسیون خانه با تغییر رنگ دیوارها

تغییر رنگ دیوار یا تغییر طراحی کاغذ دیواری میتونه یک تغییر بسیار محسوس و متفاوت برای دکوراسیون داخلی باشه. این کار ساده ترین و مطمئن ترین کار برای ارتقای ظاهر خونست. بهترین رنگ ها برای این کار مواردی هستن که به راحتی به چشم بیان و جذاب و خیره کننده باشن. اگر علاوه بر تغییر رنگ اتاق نشیمن قصد انتخاب رنگ جدید برای سایر اتاقها بخصوص اتاق بچه ها رو دارید بهتره از آنها نظرخواهی کنید شاید آنها دلیل خاصی برای انتخاب رنگ مورد نظرشان داشته باشند.

تغییر نمای دیوار با رنگ های روشن و جذاب

تغییر نمای دیوار با رنگ های روشن و جذاب

کم و زیاد کردن مبلمان برای ایجاد تغییر دکوراسیون

اگر فکر میکنید فضای خانه بیش از حد شلوغ شده و یکنواخت به نظر میرسه بهتره برای ایجاد فضای باز بیشتر لوازم اضافی را از دکوراسیون حذف کنید یا آن را به اتاق های دیگر منتقل کنید. همچنین در صورت داشتن فضای باز کافی، لوازم جدیدی برای دکور تهیه کنید. مثلا برای جذابیت اتاق نشیمن بهتره تا با انتخاب لوازم خوش رنگ و لعاب خالی بودن فضا را پوشش داده و به محیط عمق بیشتری بدین.

دکور جذاب اتاق نشیمن با استفاده درست از مبلمان

دکور جذاب اتاق نشیمن با استفاده درست از مبلمان

نوع چیدمان لوازم منزل را تغییر بدین

یکی از راهکارهایی که باعث میشه ظاهر خونه جذاب تر بشه و تغییرات محسوس باشه تغییر دادن چینش لوازم و مبلمان خونست. برای استفاده از طراحی های به روز و مدرن برای چیدن لوازم خونه میتوینم از دنیای اینترنت و صفحات طراحی دکوراسیون استفاده کنیم از آنها الهام بگیریم و ظاهر دکور داخلی را ارتقا بدیم.

تغییر دکور با چینش مبلها به شکل L

تغییر دکور با چینش مبلها به شکل L

وسایل بی استفاده و اضافی را حذف کنید

زیبا و جذاب به نظر رسیدن خانه فقط به داشتن مبلمان و دکوری های متنوع نیست بلکه در عین زیبایی باید خانه را تمیز، مرتب و به دور از درهم ریختگی نگهداریم. وسایلی که دیگه به آنها نیاز ندارین مثل: لباسهای قدیمی، مبلمان، لوازم خانگی خراب و هر چیزی که هیچ حس و دلخوشی به آن ندارید را در خانه نگه ندارید. انجام اینکار کمک میکنه با ایجاد فضای باز بیشتر بتونید گزینه های بهتر و جدیدتری را برای تزیین دکور اتاق ها استفاده کنید.

اتاق خواب مدرن و مرتب

اتاق خواب مدرن و مرتب

تأثیر تمیز نگهداشتن خانه و حیاط در زیبایی ظاهری منزل

مهمترین چیزی که در ابتدا با ورود به هر خونه ای به چشم میاد نظم و تمیزی حیاط و داخل خونست. حیاط مرتب و گلکاری شده و تمیز تأثیر زیادی در ارتقای شکل ظاهری خونه داره. بهتره تا هر گوشه ای از خانه و حیاط را به خوبی تمیز کنید، همیشه سطوح صاف و صیقلی مثل آینه، سطح و بدنه کابینت، لوازم آشپزخانه، میز غذاخوری و شلف و پارتیشن ها را تمیز و مرتب و بدون گرد و خاک نگه دارین تا علاوه بر حفظ بهداشت موجب ارتقای زیبایی محیط زندگی شوید.

آشپزخانه تمیز و مرتب با نورپردازی و دکور جذاب

آشپزخانه تمیز و مرتب با نورپردازی و دکور جذاب

این راهکارهای کارآمد، خلاقانه و عملی کمک میکنن تا بدون نیاز به صرف هزینه آنچنانی دکوراسیون خانه را به زیبایی تغییر دهید و از زندگی در محیطی جدید با اعضای خانواده لذت ببرید.