یکی از نشانه های اصلی تمیزی، عطر و بوی خوش است. بین تمام چیزهایی که برای گذراندن زمانی خوش تهیه دیده اید، یک بوی بد می تواند خیلی زننده باشد. هر چیزی می تواند دلیل این بوی بد باشد، کافیست فقط راهکارهای ساده ی از بین بردن این بوی بد را بدانید، و آن را با عطری خوش و رایحه ای عالی تغییر دهید.

رایحه خوش

رایحه خوش

لباس های خوشبو

اگر دوست دارید لباس هایتان همواره عطری خوش داشته باشند، میتوانید تکه ای پنبه ی متراکم را اغشته به ادکلن یا عطر مورد نظرتان کنید و آن را داخل تکه ای تور رنگی بگذارید و آن را داخل کمد لباستان آویزان کنید. با این راه ساده لباس هایتان همواره عطری خوش به همراه خواهد داشت.

رهایی از بوی پیاز

اگر دستانتان بوی پیاز گرفته است به کمک سیب زمینی آب پز میتوانید از شر بوی بد پیاز خلاص شوید. با کشیدن دستتان به سیب زمینی آب پز بوهای بد از بین خواهد رفت.

از بین بردن بوی بد پیاز

از بین بردن بوی بد پیاز

 برای بردن بوی سوخته ی شیر چه کنم؟

برای همه ی ما اتفاق می افتد که شیر را روی اجاق بگذاریم و فراموش کنیم. بوی سوخته ی شیر هم خیلی زننده و بد است. برای از بین بردن این بوی بد کافی است روی ظرف شیر سوخته یک دستمال خیس بگذارید. این کار را بلافاصله انجام دهید تا دستمال بوی بد را به خود بگیرد. می توانید با چند تا زدن دستمال، مطمئن شوید که دستمال بوی بد را کامل می گیرد. خواهید دید که اثری از بوی شیر سوخته باقی نمانده است.

از بین بردن بوی سیر

بعد از یک میرزا قاسمی خوشمزه، عذاب وجدان بوی سیر آغاز می شود. بعد از لذت برزدن میرزا قاسمی نباید آن را با فکر بوی بد دهان خراب کنید. می توانید با جویدن برگهای جعفری تازه بعد از خوراک، بوی سیر را از بین ببرید. بعد از نوش جان کردن هم با یک مسواک زدن، اثری از بوی سیر نمی ماند.

سیر و جعفری ، دوستان مکمل

سیر و جعفری ، دوستان مکمل

از شر بوی ماهی چگونه خلاص شوم؟

برای از بین بردن بوی بد ماهی منجمد شده، قبل از سرخ کردن ماهی را داخل شیر بغلتانید. خواهید دید اثری از بوی ضخم باقی نخواهد ماند.

پایانی برای بوی کلم

فواید بی حد و حساب کلم بسیار قابل توجه است و حذف نکردن آن از چرخه ی تغذیه بسیار مهم است. اما این ماده ی سبز مفید به وقت پخته شدن، بوی بدی دارد که این موضوع ممکن است باعث کمتر خوردن این ماده ی خوراکی مفید شود. برای از بین بردن بوی بد آن می توانید هنگام آب پز کردن کلم ها، با اضافه کردن تکه های نان باگت تاثیر آن را کم کنید. برای قاطی نشدن نان و برگ های کلم می توانید آن را داخل یک سبد فلزی داخل قابلمه بگذارید.

بوی کلم

بوی کلم

جا رختی معطر و خوشبو

اگر می خواهید لباس های تان داخل جا رختی همیشه معطر باشند، داخل یک پاکت پارچه ای یک صابون بگذارید و درب جا رختی را کامل ببندید. تاثیر آن را بعد از دو سه روز خواهید دید.

لباس های خوشبو

لباس های خوشبو

خانه ای با عطر بهار

دوست دارید همیشه منزل تان با رایحه ای خوب معطر باشد؟ چه کسی دلش نمی خواهد! کاری که باید انجام دهید بسیار ساده است. ابتدا باید تصمیم بگیرید دوست دارید منزل تان چه عطری داشته باشد. یاسمن، وانیل و یا عطر خوش مرکبات. اسپری ها و شمع های با عطر وانیل به فضای منزل تان آرامش و گرمی ملایمی می دهد. بخصوص گذاشتن شمع معطر برای ورودی ایده ی بسیار خوبی است.

خانه ای معطر و خوشبو

رایحه ی مرکبات بر روی هورمون های شادی تاثیر گذار است. کافی است پوست پرتقال را داخل یک سینی کوچک فانتزی همراه با تعدادی شمع در کنارش روشن کنید. اگر شومینه دارید، می توانید پوست پرتقال را روی خاکستر نیمه گرم بیاندازید. از عطر آرامش بخش یاسمن هم می توانید برای معطر کردن منزل تان استفاده نمایید.

روغن های معطر

روغن های معطر

می توانید از روغن معطر و یا اسپری آن استفاده کنید. اما اگر برگ گل آن را داشته باشید می توانید آن را کمی آب جوش، در پیاله های زیبا در اطراف خانه بگذارید تا هم رایحه ای زیبا و هم منظره ای زیباتر بیافرینید.

۱۵

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر