وقتایی که خسته و کلافه از کارای روزمره اگه به یه جای دنج و آروم و درعین حال زیبا برید چقدر میتونه به آروم تر شدنتون کمک کنه؟ بنظر من اتاق خواب برای هر خونه نقش مولتی ویتامین رو داره. جایی برای استراحت و تمدد اعصاب. پس لازمه که فضاش در عین مرتب بودن، زیبا و خیره کننده باشه تا وقتی برای استراحت واردش میشید روحتون جلا پیدا کنه. هنر با چاشنی سلیقه ی خوب کمک میکنه تا هم فضای تازه ای ایجاد کنید و هم یکنواختی و بی روح بودن اتاق رو از بین ببرید. در ادامه میبیند که چطور میشه با تغییراتی ساده و قشنگ به دیوارای اتاق خواب روح تازه ای بدین.

از عکس های شخصی و تابلوهای هنری مورد علاقه تون کمک بگیرید

برای چند تا از عکس های شخصی و خانوادگی که دوستشون دارید قاب عکس مناسبی تهیه کنین یا اونها رو روی تخته شاسی چاپ کنید و به دیوار اتاق نصب کنید. همچنین میتونید از تابلوهای نقاشی هنری یا کارای چاپی دیواری برای تزیین دیوار استفاده کنید.

طراحی دکور دیوار با تابلو و آثار هنری

طراحی دکور دیوار با تابلو و آثار هنری

با عکس برگردان های دیواری به اتاق رنگ و طرح بدید

استفاده از عکس برگردان های دیواری با طرح ها و رنگ های متنوع راه خیلی ساده ای برای زیباتر کردن دیوارهای سفید و یکنواخت محسوب میشن. میتونید متناسب با رنگ بقیه لوازم اتاق از طرح و رنگ های مختلفی استفاده کنید و بعد از چند مدت اون رو عوض کنید.

استفاده از عکس برگردان های دیواری

استفاده از عکس برگردان های دیواری

استفاده از آویزهای دیواری بافتنی یا پارچه ای برای داشتن دیواری متفاوت

بافتنی های آویز یا صنایع دستی پارچه ای یکی دیگه از چیزهایی هستن که میشه با آویز کردن از دیوار بافت زمخت و سرد اون رو عوض کنید. در انتخاب جنس و طرح و رنگ این آویزهای پارچه ای دقت داشته باشین تا چیزی رو انتخاب کنید که با تغییرات دکوراسیون اتاق  همخوانی داشته باشه.

مدلی از آویز چوبی برای دیوار

مدلی از آویز چوبی برای دیوار

پرده های چاپی یا تابلوهای مدرن برای تزیین دیوار اتاق خواب

پرده های چاپی نوع مدرنی از پرده های دستباف سنتی هستند که دارای نقوش چاپی اند. آنها میتونن حاوی عکس، نقاشی یا متن باشند. با طرح و رنگ های متنوعی که دارند قابلیت تطبیق با هر دکوراسیونی را دارند.

پرده نقش دار با طرح سنگ مرمر

پرده نقش دار با طرح سنگ مرمر

استفاده از آینه ها برای ایجاد فضایی روشن تر و بزرگتر

هر اتاق خوابی به حداقل یک آینه نیاز داره. چون هم روشنایی و نور کافی اتاق رو تامین می کنه و هم اینکه فضارو بزرگ تر و جادارتر نشون میده. با استفاده از یک آینه ی بزرگ یا چند آینه ی کوچکتر میتونید هم یک نقطه ی کانونی برای اتاق ایجاد کنید وهم روشنایی بیشتری به اتاق بدید.

بزرگتر نشان دادن فضا

بزرگتر نشان دادن فضا

نمایی زیبا از آینه در قاب های زمردی

نمایی زیبا از آینه در قاب های زمردی

با کاغذ دیواری ها پس زمینه ایجاد کنید

یک روش خیلی شیک و ساده برای تزیین اتاق استفاده از کاغذهای دیواری هست. با چسبودن کاغذ دیواری به یک یا همه ی دیوارها میتونین پس زمینه خیلی قشنگی برای اتاق بسازین.

راه حل ساده و شیک برای دیوار

راه حل ساده و شیک برای دیوار

به دیوارها گلدانی از گل آویزان کنید

گلدونی از گلهایی که دوست دارین تهیه کنید و اونها رو از دیوارها آویزون کنید تا هم به دیوار طراوت و سبزینگی بدین و هم از هوای تمیز و پاک اتاقتون بیشتر لذت ببرین.

گلدان های آویز برای دیوار

گلدان های آویز برای دیوار

نمونه ای از گلدان به همراه قفسه

نمونه ای از گلدان به همراه قفسه

برای دیوار تاقچه و قفسه های زیبا و متنوع نصب کنید

دیوارهای خالی و بلا استفاده ی اتاق رو با نصب چند قفسه تزیینی زیبا برای استفاده از دکوریهای شیک و جمع و جور آماده کنید. حتی با قفسه بندی میتونید فضای باز بیشتری برای اتاق خواب داشته باشید و وسایل دم دستیتون رو روی اونا قرار بدین.

استفاده از قفسه برای دیوار

استفاده از قفسه برای دیوار

جایی برای گذاشتن وسایل دم دستی

جایی برای گذاشتن وسایل دم دستی