دکور خونه ی جدید رو چطور بچینیم؟

آیا قصد اسباب کشی و رفتن به یه خونه ی جدید رو دارین؟ معمولا طراحی دکوراسیون خانه جدید اولین چیزیه که در هنگام نقل و انتقال به ذهن افراد خطور میکنه و اونها رو دچار چالش میکنه. به دلیل تغییر...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
رنگ آمیزی دیوار کانونی در فضا

آیا قصد اسباب کشی و رفتن به یه خونه ی جدید رو دارین؟ معمولا طراحی دکوراسیون خانه جدید اولین چیزیه که در هنگام نقل و انتقال به ذهن افراد خطور میکنه و اونها رو دچار چالش میکنه. به دلیل تغییر در مساحت خونه، تعداد اتاق ها و حتی دسترسی ها ممکنه چیدمان براتون سخت به نظر بیاد اما در این مطلب شما رو قدم به قدم راهنمایی میکنیم تا بتونین به یه طرح و دیزاین عالی دست پیدا کنین. پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

سبک تزئینات و دکور خود را مشخص کنید

بهتره که در مرحله ی نخست سبک کار خودتون رو مشخص کنین تا بدونین میخواین چه چیدمانی رو در دکوراسیون داخلی خونتون استفاده کنین. اگه هنوز بلاتکلیف هستین و تصمیمی نگرفتین میتونین از سبک فعلی خونتون استفاده کنین و با همون لوازم و مبلمانی که در اختیار دارین خونتون رو مبله کنید.

سبک مشخصی را برای دکوراسیون انتخاب کنید

سبک مشخصی را برای دکوراسیون انتخاب کنید

سبک ترکیبی مدرن و سنتی یکی از سبک های ساده و زیبا در طراحی داخلی به حساب میاد. این سبک مناسب برای به روز رسانی سبک های قدیمی و ایجاد یه دکور جدیده، که شامل استفاده از چوب های تیره رنگ، سنگ، رنگ های خنثی، قرمز و سبز زیتونیست. در این سبک مبلمان نسبتا ساده هستند اما دارای خطوط منحنی و ویژگی های تزئینی میباشند.

ترکیب سبک سنتی و مدرنیته در دکوراسیون داخلی

ترکیب سبک سنتی و مدرنیته در دکوراسیون داخلی

سبک مدرن پرطرفدارترین سبک در دکوراسیون داخلیست. سبک مدرن به دور از تزیینات و با تاکید بر سادگی و خلوت بودن فضا، خونه ای مجلل و مطابق با مد روز رو براتون آماده میکنه. معمولا در این سبک از رنگ های خنثی و انواع بافت ها مانند سنگ، بتن، کاشی، فلز و شیشه استفاده میشه.

دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک مدرن

دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک مدرن

اتاق به اتاق طراحی و دکور را انجام دهید

یکی از کارهای اشتباه در طراحی دکوراسیون خانه ی جدید اینه که شما سعی کنید طراحی تمام فضاها را در یک بازه ی زمانی کم انجام بدین. بهتره که دو یا سه اتاق رو انتخاب کرده و دکوراسیون رو شروع کنید. مطابقت همه ی اتاق ها در خانه و پیروی از یه سبک واحد مهمترین اولویت در هر دیزاینیست. اگه مطمئن نیستین که از کدوم اتاق باید این کار رو شروع کنین بهتره که اتاقی رو انتخاب کنید که بیشتر مورد استفاده قرار میگیره.

پیروی از یک سبک واحد در دکوراسیون داخلی تمام فضاهای خانه ی جدید

پیروی از یک سبک واحد در دکوراسیون داخلی تمام فضاهای خانه ی جدید

ممکنه با گذر زمان ایده های جدیدی به ذهنتون برسه و دوباره نیاز به تغییر داشته باشین پس از ابتدا اولویت هاتون رو مشخص کنین و دکوراسیون خونه ی جدید رو با صبر و حوصله انجام بدین.

طراحی و چیدمان خانه ی جدید

طراحی و چیدمان خانه ی جدید

دکوراسیون هر فضایی را با بزرگترین مبلمان آن آغاز کنید

بزرگترین قطعه ی مبلمان در هر اتاقی معمولا مهمترین و گران قیمت ترین آن است. به همین دلیل مهمه که دکور رو با اون قطعه آغاز کنین و بقیه ی دکورها رو با اون مطابقت بدین. در یک اتاق غذاخوری، دکوراسیون رو با میز غذاخوری شروع کنی. برای اتاق نشیمن، مبل ها و در اتاق خواب، تخت خواب مهمترین وسیلست.

دکوراسیون هر فضایی را با مهمترین مبلمان آن آغاز کنید

دکوراسیون هر فضایی را با مهمترین مبلمان آن آغاز کنید

از توصیه کارشناسان در طراحی دکوراسیون خانه جدید استفاده کنید

اغلب فروشنده ها و فروشگاه های مبلمان و لوازم خونه میتونن شما رو در امر طراحی و نحوه ی استفاده از مبلمان راهنمایی کنن. علاوه بر اون اینترنت منبع بسیار وسیعی از اطلاعات در حوزه ی دکوراسیونه که شما با مراجعه به اون و دیدن عکس های متفاوت میتونین دید جدیدی به دست بیارین.

برای شروع چیدمان در هر فضایی اطلاعات جدید کسب کنید

برای شروع چیدمان در هر فضایی اطلاعات جدید کسب کنید

از رنگ ها در دکوراسیون داخلی استفاده کنید

یکی از ساده ترین و ارزانترین روش ها برای دکور و تزیین هر فضای خالی ای استفاده از رنگ هاست. بهتره که دیوار کانونی هر اتاقی رو شناسایی کرده و در صورت تمایل اون رو برای رنگ آمیزی انتخاب کنید.

رنگ آمیزی دیوار کانونی در فضا

رنگ آمیزی دیوار کانونی در فضا