موضوع دکوراسیون داخلی خانه همیشه پر اهمیت هست و همه خانومها علاقه دارن خونه زیبایی داشته باشن و لوازم خونشون خوب چیده بشه. حالا وقتی قراره این دکوراسیون داخلی و چیدمان در یک خانه کوچک انجام بشه اهمیت بیشتری پیدا میکنه چرا که سختتر هست و با محدودیت های زیادی که به وجود میاد احتیاج به خلاقیت بیشتری داره. امروز براتون یک نمونه از یک خانه کوچک در بلغارستان رو شرح میدم و در حد خودم از ویژگی هاش صحبت میکنم. امیدوارم قابل توجهتون قرار بگیره.

تابلو در پذیرایی کوچک
تنظیم دکوراسیون پذیرایی خانه های کوچک
اگر در این روزها با قیمتهای سرسام آور مسکن ناگزیر به زندگی در…
»
1

1

این خانه  برای زوج جوانی هست که هم یک فضای کار لازم دارن و هم با دوستانشون زیاد رفت و آمد میکنن و همین موضوع باعث میشه احتیاج به فضای نشیمن و پذیرایی هم داشته باشن. خونه دارای یک اتاق خواب 9 متری و یک هال 20 متری و همچنین یک آشپزخانه 10 متری هست و یک سرویس 4 متری.

2

2

 رنگ در یک خانه کوچک:

اولین چیزی که میخوام بهش اشاره کنم انتخاب رنگ هست. استفاده طوسی روشن باعث میشه فضا باز تر به نظر برسه و از کوچکی خانه کم میکنه ولی این رو هم بگه که بهترین رنگ برای دیوارهای یک فضای کوچک سفید هست چرا که باعث بزرگتر نشون دادن خانه میشه. البته استفاده رنگ بنفش در ترکیب طوسی روشن بسیار مناسب هست و از کسلی و سردی فضا جلو گیری کرده.همچنین استفاده رگه های سفید مثل دکور ها و گلدان که باعث روشن شدن کلیت فضا شده.

ایده های کارآمد برای مرتب سازی کابینت ها در آشپزخانه های کوچک
ایده های بکر برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه
گاهی اوقات پیش میاد که با وجود کلی کابینت و فضا برای مرتب…
»

 

3

3

مبلمان در یک خانه کوچک:

این در ورودی هست و میبینید که در فضای جلوی در و سمت راست عکس مبلمانی صورت نگرفته و در واقع فضای راهرو در نظر گرفته شده و استفاده دیگه ای نداره و به جای شلوغ کردن فضا به گذاشتن یک گلدان بسنده کرده. همچنین دیئه میشه که رنگ مبلمان با رنگ دیوارها و کف همخونی داره. ولی اگر بخوام نظر شخصیمو بگم اینه که با رنگ مبلمانش موافق نیستم و ترجیح میدم از رنگهای کمی روشن تر استفاده کنم. مثلا میشد از رنگ کرم استفاده کرد که هم در ترکیب قهوه ای کف دلنشین تر بود و هم فضای خونه رو باز تر میکرد . نکته دیگه ای که قابل مشاهده اس سبک مبلمان و تعداد اونهاست. همونطور که میبینین برای اینکه فضا بیش از حد اشغال نشه فقط از یک کاناپه و دو صندلی مکعب استفاده کرده.

ناهار خوری در یک خانه کوچک:

در این قسمت که از ادامه کاغذ دیواری میشه تشخیصداد پشت فضای عکس بالاست، فضای کار و میز ناهار خوری هست که به شکل هوشمندانه ای جا داده شده. در این قسمت فضای کار و میز رایانه رو میبینیم که در کنج ترین قسمت خانه قرار داده شده و با قرار دادن کتابخانه در بالای اون تونسته جایی برای لوازم و کتابها هم فراهم کنه.همچنین میز ناهار خوری و صندلی های سفید و گلدان سفید و همچنین پرده سفید رنگ باعث بازتر جلوه دادن فضا و پوشاندن نقص کوچکی فضا هست. این رو هم در نظر بگیرین که این فضایی که درعکس 4 دیده میشه تنها 4-5 متر هست.

رنگ در دکوراسیون داخلی
چطور یک اتاق خواب زیبا داشته باشیم؟
اتاق خواب شخصی ترین بخش خانه اس و در واقع پناهگاهی در برابر…
»
4

4

 

5

5

6

6

آشپزخانه در یک خانه کوچک:

همونطور که میبینید در رنگ آشپزخانه از رنگهای کل خانه پیروی کرده و سعی کرده هماهنگی لازم رو ایجاد کنه. کابینتها به صورت کاملا مدرن هستن و طوری انتخاب شدن که شلوغی و وسایل آشپزخانه درده نشه و اینطوری خلوت و باز به نظر بیاد.همچنین از گاز و سینکی استفاده کرده که درون کابینتها جا داده شده ان و باعث شلوغی فضا نشدن. همینطور میبینید که از یخچال و فر و ماکروویو و لوازم برقی دیگه یکرنگ استفاده شده که هم به لوکس بودن فضا کمک میکنه و هم از شلوغی جلوگیری میکنه. البته بهتر بود از پنجره و نورگیر استفاده بهتری میکرد و فضاهایی که احتیاج به منظره دارن مثل ظرفشویی  رو در اونجا قرار میداد.

7

7

8

8

در عکس شماره 9 هم قسمت ورودی آشپزخانه و همچنین راهرویی که به سرویس بهداشتی و اتاق خواب ختم میشه دیده میشه. و از گلدان سمت چپ عکس میشه تشخیص داد که همون گلدانی هست که در عکس 1 دیده میشه. چند نکته در این قسمت خانه وجود داره. اول اینکه از گلهای طبیعی استفاده کرده که هم رنگ سبزشون باعث پویایی رنگها میشه و هم اینکه ایجاد زندگی میکنه. همچنین جدا کردن فضای خصوصی خانه یعنی همون اتاق خواب از فضای عمومی یک حسن هست. و اینکه شخصا این مدل ورودی رو برای آشپزخانه نمیپسندم.

مدل های مدرن قالی های جدید
یکی از مهم ترین عناصر فضای دکور منزل قالی و فرش آن است.…
»
9

9

 

10

10

 اتاق خواب در یک خانه کوچک:

اتاق خواب این خانه بسیار کوچک هست و به همین دلیل سعی شده از وسایل کمی برای چیدمان استفاده بشه و به قرار دادن یک تخت به همراه میزهای پاتختی و کمد بسنده کرده و البته همچنان مشاهده میکنیم که از رنگهای همخوان با دیگر فضاها استفاده شده. همچنین برای اینکه از کسل بودن رنگ دیوارها کم کنه از کاغذ دیواری با ترکیب رنگهای سبز و بنفش استفاده کرده.

10

11

11

12

خوشحال میشم از نظرات شما هم استفاده کنم.

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • Avatar
  سمیه:

  این الان یه خونه کوچیکه؟ در ضمن وسایلی که توی خونه استفاده میشه خیلی بیشتر از این چیزاست
  این که واسه دکور منازل توی سریالها و فیلم ها استفاده میشه
  امروزه بیشتر خونه های آپارتمانی کوچیک کمد دیواری کمی دارن و یا کابینت کمی دارند که مشکل سازه توی این عکس ها که هم خونه خیلی فضا داره و هم کمدهای بزرگی دیده میشه

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   بله. این یه خونه 50-60 متری هست که به نسبت خونه های دیگه، کوچک هست.
   در این بحث سعی کردیم راهکارهایی رو که در این خونه برای استفاده بهینه از فضاها استفاده شده، بیان کنیم تا برای چیدمان خونه خودمون کمکی بشه. استفاده از رنگهای خاص و مبلمان های مناسب… ولی همونطوری که عرض کردم فقط کمکه! و نمیشه انتظار داشت که با این راهکارها بشه خونه رو بزرگ کرد!!! :scratch:
   ولی بهتون اطمینان میدم با یکمی ذوق و سلیقه و پیروی از قوانین رنگها و مبلمان خانه های کوچک، میتونین در همون خونه کوچیک هم حداکثر آسایش رو داشته باشین ;-)
   یه نکته دیگه ام که به نظرم میرسه بهتون بگم اینه که وقتی یه خونه کوچک داریم، باید از لوازم غیر ضروری که واقعا کاربری خاصی ندارن و فقط فضای خونه رو شلوغ میکنن دل بکنیم و از بیش از حد شلوغ شدن خونه جلوگیری کنیم. لوازم لازم برای زندگی خیلی خونه رو شلوغ نمیکنه :-)

 • Avatar
  عاطفه:

  به نظرم خیلی جالب بود لطفا باز هم از این عکسا بزارین و لطفا بازم در مورد نکات دکوراسیون برای خونه های کوچیک توضیح بدین مرسی

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   خوشحالم خوشتون اومده
   چشم در اسرع وقت :heart:

 • Avatar
  رناک:

  اخه عزیز من شما با دز نظر گرفتن خونهای تهران گفتی این خونه کوچیکه یا… ولی در کل جالب بود اما کوچیک نبود . :wacko:

 • معصومه رجایی
  اون نفر:

  :scratch:

 • Avatar
  مینا:

  خیلی جالب بود بخصوص رنگ بندیها منتظرادامه اش هستم مرسی

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   خوشحالم خوشتون اومده :-)

 • Avatar
  fitta:

  سلام به همگی. مطالبت خوب بود ولی شما گفتی این خونه 2نفرست. واسه 2نفر یه میز نهارخوری کوچیک با 2 تا صندلی کافیه که به نطر من باید به جای گلدونهای بسیار زیباش در عکس 9 میزاشت و جای میز به اون بزرگی و به نشیمن میداد و استفاده بهتری از پنجره این فضا می کرد. در مورد رنگ اتاق ها هم ترکیبشون خوب بود ولی من ترجیح میدم رنگ اشپزخانه و اتاق خواب و نشیمن که فضاهایی کاملا مجزا از هم هستند رنگهای متفاوتی داشته باشند. ;-) ;-)

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   سلام
   احسنت به نکات خیلی عالیتون. این سلیقه زیبای شماست که بهتره در طراحی داخلی هم استفاده بشه و همونطور که در مطالب مختلف دکوراسیون داخلی اشاره کردیم، رعایت بشه.
   در مورد میز ناهارخوری هم شاید برای مهمان و یا آینده خانواده این انتخاب رو کرده باشن و باز به سلیقه مرتبطه. در این مزلب فقط خواستیم یکی از هزاران مدل چیدمان خونه های کوچک رو بیان کنیم و مطمئنا اگر خونه دیگه ای باشه خیلی حرفهای دیگه ای میشه زد.
   ازتون برای عضویت در گروه دکوراسیون داخلی جهت تبادل نظر بیشتر دعوت میکنم.

 • Avatar
  فاطیما:

  جالب بود.اما مشکل اساسی ما تو ایران طراحی غلطه که اجازه چیدمان درستو از آدم میگیره.وقتی خونه کوچیک می خری یا اجاره می کنی یعنی پول نداری تغییرات اساسی توش بدی و روابط فضاییشو درست تغییر بدی وقتی در خونمون وسط هال باز میشه وقتی نصف خونموو راهرو طولانی بیخود گرفته چجوری دکوراسیون قشنگ بچینیم آخه؟؟

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   راست میگی دوست گلم، واقعا طراحی ها مشکل دارن و فقط میشه متاسف بود که این همه خونه هر روز داره ساخته میشه و هیچ فکری برای بهتر شدن طرح هاشون نمیشه.
   ولی نمیتونیمم که دست روی دست بذاریم و بدی خونمون رو تماشا کنیم. حداقل حداقلش اینه که همون فضای بد طراحی شده رو طوری بچینیم که ناقصیش دیده نشه یا کمتر دیده بشه. میتونیم یکم دقتمون رو توی مبلمانی که انتخاب میکنیم و محل قرارگیریشون بیشتر کنیم :heart:

 • Avatar
  پگاه:

  خیلی خوب بود مرسی :yahoo:

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   خوشحالم که خوشتون اومده :heart:

 • Avatar
  MAHBUB:

  :heart:

 • Avatar
  یوسف:

  مرسی..من کارم دکوراتوره .واقعا استفاده کردم..بازم بزارین ممنون دار میشم

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   خوشحالم مورد استفادتون بوده :-)

 • Avatar
  زاهدي:

  باسلام و خسته نباشيد بنده برج 3 سال 93 جشن عروسيم برگزار ميشه
  منزل ما اتاق نشيمن و سالن غذا خوريش روبروي همديگس(يعني به هم ديد دارن) من مبلمان بنفش سير و ميزناهارخوري قهواه اي گردوايي الان براي انتخاب كاغذ ديواري و پرده مشكل دارم و استرس گرفتم
  از اساتيد محترم خواهشمند راهنمايي كنيد كه چه رنگ كاغذ استفاده كنم؟ آيا هر دو رو يه طور كاغذ استفاده كنم ؟
  رنگ پرده چطور؟

 • Avatar
  raha:

  مرسي,توضيحاتتو مفيد بود,اولين باره ک ي مطلب دو مورد دکوراسيون رو تمام و کمال ميخونم,با ذوق و سليقه توضيح داديد,مرسي :heart:

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   خوشحالم که مورد پسندتون بوده :-)

 • Avatar
  فاطمه:

  طراحي و دكوراسيون خونه هاي آپارتماني كوچه حتي سرويس بهداشتي و حموم البته مراحلشو هم بگيد فقط عكس نباشه

 • Avatar
  سارا:

  منکه عاشقش شدم خونه منم 50متریه کلی نکات خوب توی دکوراسیونتون دیدم و میخوام ازش استفاده کنم بالاخره اونیکه میخواستم پیداش کردم مرررررررررررسی :yahoo: :yahoo: :D

 • Avatar
  محمد:

  خوب بود ولی کاش تنوع مطالب بیشتر میشد

 • Avatar
  سعید:

  با سلام یه خونه 75 متری کرفتم دیوارشو کرم کردم کابینت اشپزخونه هم کرم شکلاتیه میخوام تو چیدن دکوراسیون کمکم کنید از چه رنگایی استفاده کنم ک بهتر باشه

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   کرم به خیلی از رنگ ها میاد و میتونه رکیب زیبایی ایجاد کنه. باید ببینید سلیقتون چیه :-)

 • Avatar
  جوادیفر:

  خیلی خوب بود مرسی از این پست پر محتواتون

 • Avatar
  zari:

  این خونه ها علاوه بر این که چیدمانشون زیباس لوازمایی که به کار بردنم شیکه.در کل جالب بود :yahoo:

 • Avatar
  مینو:

  سلام.به همه .من دارم جهزیه میگیرم مبلام و چوبی و که توش به کار رفته رو سفید زدم بعد پارچه اش و طوسی کم رنگ .ویترینم و میز تلویزیونمم سفید گرفتم به نظرتون خوبه یا خیلی سفید به کار بردم

 • Avatar
  عاطفه:

  الان این خونه ی کوچیک بود؟؟؟؟؟ :wacko:

  • Avatar
   فاطمه:

   فکر کنم عاطی جون

 • Avatar
  استارا:

  :encourag:

 • Avatar
  homa:

  :wacko: kheyli alii buud.mamnun

 • Avatar
  کمند شهسواری:

  عالی بود ممنونم خیلی کمکم کرد :rose:

 • Avatar
  تاجیک:

  ممنون موضوع جالبی انتخاب کرده بودید .یه زمانی خود من دنبال چنین مطلبی می کشتم .

 • Avatar
  setti:

  عالی بود? افرین از پیشنهاد و راهنمایی هایی که کردید.
  خیلی خوشم اومد،ولی متاسفانه خونه ی ما از این خونخ هاکوچیک تره که این طرز دکوراسیون رو روی خونه ی ما نمیشه انجام داد:(