دکوراسیون داخلی و ایجاد آرامش و امنیت در خانه

دکوراسیون داخلی خانه زمانی عالی و خوبه و لایق قدردانی هست که واقعا احساس و امنیت یک خانه رو داشته باشه. نه اینکه فقط اسمش خانه باشه. برای جلوگیری از این موضوع و ایجاد یک فضای کسل کننده، باید مبلمان...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
دکوراسیون داخلی و ایجاد آرامش و امنیت در خانه

دکوراسیون داخلی خانه زمانی عالی و خوبه و لایق قدردانی هست که واقعا احساس و امنیت یک خانه رو داشته باشه. نه اینکه فقط اسمش خانه باشه. برای جلوگیری از این موضوع و ایجاد یک فضای کسل کننده، باید مبلمان خونه خودتون رو به صورت برنامه ریزی شده مرتب و چیدمان کنین. در این مطلب میخوایم راجع به موضوع آرامش صحبت کنیم و اینکه با چه راههایی میتونیم فضاهارو چیدمان کنیم که حس آرامش و امنیت رو برامون ایجاد کنه.

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

هر تصمیم گیری باید بر اساس شخصیت و سلیقه شخصی شما و هر کسی که از این خونه استفاده میکنه باشه. شما باید مبلمانی رو انتخاب کنین که صد درصد عاشقش باشین. در کنارش هم از لوازم جانبی و آثار هنری که باهاش هماهنگ باشه انتخاب کنین. قرار دادن چیزهایی که باعث یاد آوری خاطرات خوب گذشته میشن، همیشه راه عالی و فوق العاده ای برای انعکاس احساسات و اتفاقات گرم و بی نظیر گدشته اس که مطمئنا تاثیر بسیار زیادی روی حال امروز شما میذاره و باعث حفظ اون خاطرات هم میشه. مبلمانی هم که شما واقعا بهش علاقه داشته باشین باعث اعتماد به نفس شما میشه و روح شما رو تازه میکنه.

عکس در دکوراسیون

عکس در دکوراسیون

مبلمان و اندازه اتاق

یکی از مواردی که ممکنه باعث کم کردن آرامش ما در خونه میشه، هماهنگ نبودن سایز اتاق و مبلمان هست. نمیدونم تاحالا تجربه خرید مبل های خیلی بزرگ رو داشتین یا نه. مخصوصا اگر این مبلمان فضارو پرکنه. خیلی حس محدودیت ایجاد میکنه و احساس آرامش رو از بین میبره. بهتره که برای خرید مبل به اندازه اتاقی که میخوایم در اون قرارش بدیم توجه کنیم و مبلمانمون رو هماهنگ با اون انتخاب کنیم. هماهنگی این موضوعات باعث میشه آرامش رو کاملا احساس کنین.

آثار هنری در دکوراسیون

آثار هنری در دکوراسیون

رنگ ها و تاثیر بر مبلمان

اگر فکر میکنین رنگ اتاقی در خونه گرفته و دلگیره، با توجه به سلیقه و همچنین روانشناسی رنگها که در دوقسمت روانشناسی رنگها 1 و روانشناسی رنگها 2 توضیحشون دادیم، یک انتخاب مناسب داشته باشین و اون فضا رو عالی کنین. رنگها تاثیرات زیاد و عجیبی دارن. یک نمونه خیلی ساده از تاثیر رنگها رو میشه در رستورانها دید. اگر دقت کرده باشین معمولا سعی میشه در رستورانها از رنگهای زرد و قرمز، بیشتر استفاده بشه و این بر رفت و آمد و اشتهای مشتری ها و همچنین احساسی که به اون فضا پیدا میکنن خیلی تاثیر میذاره. رنگها خیلی راحت میتونن به شما احساس نشاط و شادی و یا ناراحت و غمگین بدن. پس خیلی خیلی مهم هستن.

رنگها در دکوراسیون داخلی

رنگها در دکوراسیون داخلی

 

اتاق خودتون رو با سلیقه خودتون بچینید

اتاقتون رو با سلیقه خودتون بچینید. چیزهایی که بهشون علاقه دارین و براتون خاطره انگیزه در اون قرار بدین. وقتی اتاقمون رو به صورت برنامه ریزی شده چیدمان میکنیم، احساس تعلقی به وجود میاد. در واقع احساس میکنین که چقدر به این فضا وابسته هستید و در اون احساس راحتی و امنیت دارین. میتونید از عکسهایی که واقعا براتون عزیز و دوست داشتنی هستن استفاده کنین. اگر اتاقتون رو با این توصیفات بچینید، متوجه میشید که این اتاق فقط و فقط مختص شماست و اینکه در کل جهان، شما در این نقطه احساس اطمینان و امنیت دارید.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

کوتاهی و بلندی سقف در دکوراسیون داخلی

اگر تاحالا به سقفها دقت کرده باشین، حتما این موضوع رو متوجه میشین که اتاقهایی که سقف کوتاهتری دارن (البته در حد استاندارد) احساس امنیت و آرامش بیشتری رو منتقل میکنن و در واقع فضا گرمتر هست. هرچه سقف بلندتر باشه (البته در حد استاندارد)، احساس دلبازتری به فضا میده و اون رو لوکس تر نشون میده. ولی توصیه میشه در اتاق خواب شخصیتون از سقفهای بلند اجتناب کنین.