دکوراسیون اتاق کودک به شکل جنگلی اسرارآمیز

فرصت یادگیری بیشتر در مورد حیوانات، گیاهان و طبیعت رو به کودک میده. یکی از ایده های جالب برای دیزاین اتاق کودک استفاده از تم جنگله که میتونه علاقه ی فرزندتون به طبیعت رو هم در پی داشته باشه. از...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
استفاده از مقوا در ساخت پوشش های دیواری

جنگل مکانی تاریک و مرموز، پر از درختچه های انبوه، درختان بلند و سایه هایی که در اون حیواناتی عجیب و غریب به کمین نشسته اند. محلی هیجان انگیز و پر از ماجراجوییست و فرصت یادگیری بیشتر در مورد حیوانات، گیاهان و طبیعت رو به کودک میده. یکی از ایده های جالب برای دیزاین اتاق کودک استفاده از تم جنگله که میتونه علاقه ی فرزندتون به طبیعت رو هم در پی داشته باشه. از این دیزاین بیشتر برای تزئین و دکور اتاق پسرها استفاده میکنند اما به نظر من با کمی ذوق و سلیقه میشه اتاقی دخترونه هم با تم جنگل داشت. توضیحات بیشتر رو در ادامه بخونین.

ایده ها و افکارتون رو یادداشت کنید

اولین و مهمترین چیز در طراحیتون اینه که به تمام اجزا و جزئیات فکر کنید و ببینید که برای هر قسمت از اتاق و مبلمان اون چه ایده هایی دارین. تمام ایده ها و فکراتون رو یادداشت کنید و مرحله به مرحله پیش برید. در این مرحله عکس زیاد ببینین و حتی میتونین برای کسب اطلاعات از کتابها و مجلات هم کمک بگیرین.

اتاق کودک با دکوراسیون جنگل

اتاق کودک با دکوراسیون جنگل

پوشش گیاهی برای دیوارهای اتاق کودک

در ابتدا باید دیوارها رو طوری رنگ آمیزی و طراحی کنید که شکلی شبیه به گیاهان جنگل داشته باشه. برای ساخت پوشش های گیاهی میتونین از مقوا استفاده کنید و شاخه ها و برگ ها رو روی رنگ های مورد نظرتون طراحی کرده و ببرید. برای برش دقت کنید که حتما از قیچی یا کاتر تیز استفاده کنید و مواظب بچه ها هم باشین. برای نصب این درختای مقوایی روی دیوار میتونین از چسب یا پونز استفاده کنید که چسب گزینه ی ایمن تر و مناسب تریه.

استفاده از مقوا در ساخت پوشش های دیواری

استفاده از مقوا در ساخت پوشش های دیواری

روش دوم برای ایجاد پوشش گیاهی بر روی دیوار استفاده از نقاشیه که به مراتب جذاب تر و زیباتر از استفاده از مقواست. در ابتدا طرح مد نظرتون رو در ابعاد کوچیک روی کاغذ رسم کرده و رنگ آمیزی کنید. سپس اون طرح رو روی دیوار پیاده کرده و رنگ بزنید.

نقاشی بر روی دیوار

نقاشی بر روی دیوار

شاخه های آویزان از سقف

در کنار نصب لوستری زیبا با تم جنگل یا رنگی متناسب با رنگ اتاق خواب، شما میتونین از شاخه های مصنوعی گیاهان و برگ های مصنوعی برای تزئین سقف استفاده کرده و اونها رو روی سقف نصب کنید. دقت داشته باشید که زیاده روی نکنید تا در نهایت اتاقی مرتب و زیبا داشته باشید.

دکور سقف اتاق خواب با برگ های مصنوعی

دکور سقف اتاق خواب با برگ های مصنوعی

استفاده  از مبلمان هایی متناسب با دکوراسیون اتاق خواب

برای داشتن اتاقی زیباتر باید سعی کنید که تناسب بین طرح ها رو در تمام اجزا رعایت کنید، برای تخت و بوفه و حتی فرش ها هم باید از طراحی جنگل استفاده کنید. یکی از بهترین ایده ها برای داشتن تختی متناسب با تم اتاق میتونین تختتون رو به شکل چادر یا خونه های جنگلی تزئین کنین. از مجسمه ها و عروسک های حیوانات در گوشه و کنار اتاق استفاده کنید تا فضای زیباتری داشته باشین.

تخت خوابهایی به شکل خانه های چوبی

تخت خوابهایی به شکل خانه های چوبی

به جزئیات توجه کنید

لوستر، قالیچه، ساعت دیواری، آباژور کنار تخت و حتی روتختی و کوسن ها، وسایل کوچکی هستن که در صورت عدم توجه به اونها و همخوانی نداشتن با دکور اتاق خواب میتونن وصله ی ناجوری باشن و تمام زحماتتون رو هدر بدن. توجه داشته باشید که در انتخاب وسایلتون باید دقت کرده و کمی وسواسی تر عمل کنید.

انتخاب صحیح و دقت به جزئیات

انتخاب صحیح و دقت به جزئیات

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *