ایده های جالب برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون و اصلا روند پیدایش آشپزخانه همچون کلیت یک خانه در سال های طولانی زندگی بشر تکامل پیدا کرده و به شکل های امروزی خودش در اومده. حالا آشپزخانه به یکی از اجزای اصلی خانه تبدیل شده و ویژگی های...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
آشپزخونه زیبا

دکوراسیون و اصلا روند پیدایش آشپزخانه همچون کلیت یک خانه در سال های طولانی زندگی بشر تکامل پیدا کرده و به شکل های امروزی خودش در اومده. حالا آشپزخانه به یکی از اجزای اصلی خانه تبدیل شده و ویژگی های مختص خودش رو داره. ایده های طراحی جدا گانه ای براش مطرح میشه و در جزئیات، کاملا متفاوت با دیگر اجزای یک خانه است. قبلا در این مطلب راجع به انواع آشپزخانه صحبت کردیم. در این مطلب ایده های متفاوتی رو از دکوراسیون آشپزخانه ارائه میدیم.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

در تصمیم گیری در مورد چگونگی طراحی آشپزخونه تون، قبل از هرچیز باید چنین سوالاتی رو باید در نظر بگیرید: دوست دارین آشپزخونه شما طراحی مدرن داشته باشه یا سنتی؟ آیا دوست دارید در وسطش یک جزیره داشته باشید؟ چه نوع لوازم خانه ای رو نیاز دارید و یا در لوازمتون چه یز هایی غیر قابل تغییرند؟ چه مقدار روشنایی و چه سبکی از روشنایی رو میپسندید؟

آشپزخونه زیبا

آشپزخونه زیبا

برنامه ریزی برای طراحی یک آشپزخانه جدید یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه موجود

اینکه شما در حال برنامه ریزی برای طراحی یک آشپزخانه جدید هستید و یا میخواید آشپزخانه موجود رو تغییر بدید، خیلی در روند تصمیم گیری شما موثره. اگر قراره آشپزخونه ای رو که در حال حاضر دارید تغییر بدید، کمی کار سخت تر میشه. ولی امکان پذیره.طراحی یک آشپزخانه جدید دست رو بازتر میکنه و به شما این امکان رو میده که هر طرحی که دلتون میخواد رو پیاده کنید.

آشپزخونه

آشپزخونه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

زیبا کردن آشپزخانه تنها به کمی شجاعت شما بستگی داره. اینکه لوازمی رو که واقعا استفاده نمیکنید به انباری بفرستید. اینکه اگر موکت کهنه و سوخته دارید، واقعا بی خیالش بشید. اگر آبچکونتون مناسب نیست و منظره خوبی نداره عوضش کنید و خیلی اگر های دیگه که هزینه خیلی زیادی نداره، ولی آشپزخونه شما رو زیبا میکنه.

میتونید جای گاز و یخچال رو تغییر بدید. البته باید با برنامه ریزی قبلی باشه. ببینید چه جایی مناسب تره. یا هر شی ای که در آشپزخونه دارید. اگر واقعا احتیاجه که اونجا باشه، بگردید و بهترین جا رو براش پیدا کنید. سعی کنید بین مثلث کار که در این مطلب توضح دادم فضای آزدی داشته باشید. اگر میز ناهار خوری شما در آشپزخانه اس، یعی کنید جای آزاد و مناسبی داشته باشه.

اگر آشپزخانه نسبتا بزرگی دارید(بیشتر از 12 متر) هیچ بهانه ای برای خوب نچیدن اون قابل قبول نیست و فقط و فقط به سلیقه و خلاقیت شما مربوط میشه.

چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان یک اتاق

آشپزخونه تون رو یک اتاق در نظر بگیرید و سعی کنید وسایل مورد نیازتون رو در اون بچینید. فرمی که میخواید رو بهش بدید. کابینتها رو قرار بدید. قسمت اوپن یا جزیره رو اگر علاقه دارید براش درست کنید. تصمیم بگیرید کدوم دیوار مناسب اینکاره.  بعد از مشخص شدن جای تمام لوازم، حالا رنگ رو انتخاب کنید. دوست دارید چه تن رنگی استفاده بشه؟ تیره یا روشن؟ کابینتها چه رنگی باشن؟ چه جسی داشته باشن؟ و خیلی از برنامه ریزی های دیگه ای که مشخص میکنه آشپزخانه شما چطور باشه.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

مزایای استفاده از جزیره در آشپزخانه

جزیر از سبکهای طراحی آشپزخانه اس که در مطلب قبلی توضیحش دادیم. جزیره شیوه خیلی مناسبی برای ارتباط فضایی بین شیمن و آشپزخانه اس. اینکه میز ناهار خوری و یا یز کار بین دو اتاق نشیمن و آشپزخانه باشه و هیچ دیواری این دو فضا رو از هم جدا نکنه، همبستگی خوبی رو در خانواده ایجاد میکنه و برای مادرانی که میخوان راحت تر کودکشون رو کنترل کنن خیلی مناسبه.

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

مطبخ در آشپزخانه

این رو هم بگم که این سبک آشپزخونه برای خانوم هایی که علاقه ای به پخت و پز جلوی جمع ندارن و یا با حجاب سختشونه مناسب نیست و بهترین پیشنهاد برای اونها، استفاده از مطبخ خیلی راحتتره. مطبخ قسمتی از آشپزخونه اس محفوظه و از دیگر قسمتهای خونه دید نداره. حسن مطبخ نه تنها راحتی و محفوظ بودن بانوی ایرانیه، بلکه باعث میشه بوی غذا در خونه نپیچه. ولی محدودیت های خاص خودش رو هم داره.

نور پردازی در آشپزخانه جزیره

نور پردازی در آشپزخانه جزیره

نورپردازی در آشپزخانه

بهتره نور در قسمت میز کار متمرکز باشه. چرا که احتیا به نور بیشتری داره.در بالای کابینتها و ظرفشویی هم میتونه به شکل غیر مستقیم باشه. اگر هم میز ناهار خوری  رو در آشپزخونه قرار میدید، بهتره در بالای میز ناهار خوری هم از چراغ های متمرکز استفاده بشه. مثل عکس های بالا.

آشپزخانه

آشپزخانه

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • سونیا سونیا

  salam baraye man ke kodam tarahi dakheli anjam midam tekrari boooooood . jadidtar az eina nadarin B-)

  • معصومه رجایی اون نفر

   سلام این موضوعات برای خانوم های خونه داریه که میخوان در مورد دکوراسیون منزل بدونن و خونه هاشون رو تغییر بدن. به هیچ وجه مطلب تخصصی رشته شما نیست.

 • babak babak

  :cry:

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare