هندوانه یکی از جدا نشدنی های دورهمی های شب یلداست که به گفته ی برخی نمادی از خورشیده و بعضی از افراد هم میگن که خوردن هندونه در شب یلدا مریضی و سرماخوردگی رو در کل زمستون از فرد دور میکنه. به نظرم بیشترین لذت رو بچه ها از این مراسم میبرن و شادن. چقدر خوبه که اونا رو هم در تدارکات این شب سهیم کنیم تا بیشتر با فرهنگ سرزمینمون آشنا شن. اگه تصمیم به هدیه دادن دارید حتما با کوچولوهاتون این کاغذ کادوها رو آماده کنید و لذت ببرید.

کاغذ کادوی هندوانه ای چاپی

کار با رنگ خیلی جذابه و همه ی بچه ها هم عاشق این کار هستن و میتونین با کارهای دستی این چنینی به پرورش خلاقیت و هوش کودکتون کمک کنید.در ضمن از اوقاتتون هم لذت ببرید.

لوازم مورد نیاز برای ساخت کاغذ کادوی هندوانه ای چاپی

  • کاغذ سفید یا مقوای سفید به ابعاد دلخواه خودتون
  • سیب زمینی متوسط یک عدد
  • قلم مو
  • رنگ سبز ،قرمز،سفید و مشکی گواش

مراحل ساختن کاغذ کادو

در ابتدا رنگ قرمز و سفید رو با هم مخلوط کرده تا رنگی مناسب برای طرح هندونه به دست بیارین. همونطور که میدونین برای روشن کردن رنگ ها در گواش از رنگ سفید استفاده میشه و به بقیه ی رنگ ها اضافه میکنن. حالا سیب زمینی رو چهار قسمت کنید و از اون به عنوان یک مهر برای کشیدن قاچ هندوانه استفاده کنید.سیب زمینی رو داخل رنگ زده و روی کاغذ بذارین.

استفاده از سیب زمینی برای چاپ قاچ های هندوانه

استفاده از سیب زمینی برای چاپ قاچ های هندوانه

دانه های هندوانه رو به کمک قلم مو و رنگ مشکی مشخص کنید. برای نشون دادن پوست هندونه به وسیله ی قلم مو رنگ سبز رو با کمی فاصله از رنگ قرمز دور قسمت منحنی بکشین.

کشیدن پوست هندوانه

کشیدن پوست هندوانه

بهتره که کاغذ رو در جای مناسبی بذارید تا کاملا خشک شه و برای کادو کردن هدیتون از اون استفاده کنید.

کاغذ کادو مخصوص شب یلدا

کاغذ کادو مخصوص شب یلدا

کاغذ کادوی هندوانه ای برچسبی

آماده کردن این مدل کاغذ کادو خیلی ساده تره و وقتتون رو هم کمتر میگیره.

وسایل لازم برای درست کردن کاغذ کادوی هندوانه ای برچسبی

  • جعبه ی کادو یا کاغذ سفید
  • برچسب های دایره ای سبز، قرمز و زرد
  • خودکار یا قلم مشکی
  • قیچی

روش کار برای درست کردن کاغذ کادو با طرح هندوانه ی برچسبی

کافیه که برچسب های سبز رو طوری قیچی کنید که یک قسمت بزرگتر از دیگری بشه و قسمت بزرگتر رو روی کاغذ سفیدتون بچسبونید. برچسب های قرمز یا زرد رو دقیقا از وسط ببرید و روی برچسب سبزتون بچسبونین. برای نشون دادن دونه های هندوانه هم به کمک قلم یا خودکار مشکی چند نقطه روی قسمت قرمز و زرد بذارین.

بریدن برچسب ها

بریدن برچسب ها

در صورتی که نتونستین این برچسب های رنگی رو تهیه کنین میتونین از کاغذهای رنگی استفاده کنید و با چسب اونها رو به هم بچسبونین.

جعبه ی کادو مخصوص شب یلدا

جعبه ی کادو مخصوص شب یلدا

1/5 - (1 امتیاز)