دوخت کیف پارچه ای سکه با آموزش مرحله به مرحله

تاحالا مدل های مختلفی از دوخت کیف رو آموزش دادیم. در این مطلب آموزش دوخت یک کیف پارچه ای زیبا رو داریم که ازش میشه استفاده های متفاوتی کرد. پیش پا افتاده ترینش میشه کیف سکه و یا یه جا...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
آموزش دوخت کیف پارچه ای زیبا (2)

تاحالا مدل های مختلفی از دوخت کیف رو آموزش دادیم. در این مطلب آموزش دوخت یک کیف پارچه ای زیبا رو داریم که ازش میشه استفاده های متفاوتی کرد. پیش پا افتاده ترینش میشه کیف سکه و یا یه جا سوئیچی عالی که البته در ادامه مطلب میگم که با بزرگ کردن سایزش میتونید یک کیف دستی زیبا هم داشته باشید.

آموزش دوخت کیف پارچه ای زیبا

آموزش دوخت کیف پارچه ای زیبا

آموزش مرحله به مرحله دوخت کیف پارچه ای زیبا

دوخت این کیف پارچه ای خیلی آسونه و فقط احتیاج به پارچه دلخواهتون داره که البته اگه پارچتون کمی ضخیم باشه بهتر و شیک تر میشه. و یک زیپ به اندازه ای که بهتون میگم.

الگوی کیف پارچه ای

ببینید الگوی کیف اینه. البته شما میتونید اندازه هاشو تغییر بدید و بزرگ و یا حتی کوچکترش کنید. فقط هر اندازه ای میگیرید، یه فاصله ای بین دایره ها بذارید. اینجا یه کوچولو وارد ریاضیات میشیم. ببینید شعاع این دایره 4.5 هست. پس برای کشیدن این الگو مرکز دایره رو نیم سانت اونور تر از مربع میذاریم. که اینطوری 1سانت بین دوتا دایره فاصله اس. پس اول مربعتون رو میکشید و بعد دو تا دایره ها رو بانیم سانت فاصله از وسط ضلع مربع میکشیم. این اندازه هارو میتونید به نسبت چند برابر کنید. امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

دوستای گلم اگر این الگو رو هم استفاده نکنید و خودتون چشمی دو تا دایره هم اندازه بکشید و مراحل زیر رو برید میتونید این کیف پارچه ای رو به همین زیبایی بدوزید.

الگوی دوخت کیف پارچه ای

الگوی دوخت کیف پارچه ای

دوخت کیف پارچه ای سکه

میذاریم روی پارچمون و میبریم. البته میتونید دوتا ببرید و به هم بدیزید تا داخل کیفتون هم از روی پارچه استفاده بشه که زیباتره.

آموزش دوخت کیف پارچه ای زیبا

آموزش دوخت کیف پارچه ای زیبا

اندازه زیپ باید به اندازه نصف محیط دایره اکه کشیدید باشه. پس میتونید محیط دایره رو حسای کنید و نصف کنید. البته میتونید هم دورش رو متر بذارید و حدودی اندازه بگیرید و یا زیپ رو بذارید روی الگو و به اندازه ای که میخواید کوتاهش کنید.

برای این الگو 12 سانت زیپ کافیه.

کیف پارچه ای زیبا

کیف پارچه ای زیبا

بعد زیپ رو از همون قسمت که دایره و مربع به هم مماس هتن میدوزیم تا طرف بعدی. . بعد طرف دیگه پارچه رو به زیپ میدوزیم.

آموزش دوخت کیف

آموزش دوخت کیف

قسمتی که بین دو طرف زیپ در پارچه اضافه موند رو افقی دوخت میزنیم. مثل عکس بالا. که میشه انتهای کیفتون که به راحتی روی زمین میمونه. حالا هم برش گردونید و از کیف زیبایی که دوختید استفاده کنید و لذت ببرید.

اینم همین مدل کیف هستش که به عنوان کیف پارچه ای دستی استفاده میشه و کمی بزرگتر دوخته شده.