شاد بودن و حس خوب از زندگی داشتن اولین اصل لذت بردن از زندگی هست. هرچقدر هم ما تظاهر به شادی کنیم و بخندیم ولی دلمون نشاط نداشته باشه فایده ای نداره و باعث رخوت جسم هم میشه. شادی هم میتونه از بیرون به ما منتقل بشه و هم خودمون میتونیم اون رو در درونمون ایجاد کنیم. در واقع این اصلا درست نیست که ما همیشه منتظر دیگران باشیم که شادمون کنن و خودمون مسئول شاد کردن نیمی از قلبمون هستیم. این ویژگی که بتونیم خودمون رو شاد و پرنشاط کنیم مهارت خاصی هست که میتونیم با رعایت نکاتی کاملا به دستش بیاریم و همیشه از زندگی لذت ببریم.

روش هایی برای شاد بودن در زندگی

روش هایی برای شاد بودن در زندگی

خوش بین باشین تا شاد زندگی کنین

سعی کنین از چیزایی که حتی خیلی ساده هم هستن لذت ببرین، حتی میشه از یک چای خوردن ساده هم لذت برد. سعی کنین بهترین حالت رو از شرایط و اوضاع خودتون بسازین و این رو بدونین که توی دنیا هیچ کسی نیست که همه چیز رو باهم داشته باشه و هرکسی غمی داره که با شادیش آمیخته اس و این هنر شماست که بتونین خنده و شادی رو بیشتر از غم و گریه ایجاد کنین.

با خوش بین بودن شادتر باشید

با خوش بین بودن شادتر باشید

از دیگران توقع هیچ کاری را نداشته باشید

خنثی بودن یکی از روش های شاد بودنه. سعی کنین با کسی وارد بحث برای اثبات حرفاتون نشین و اگه به درستی روش خودتون ایمان دارین با انجام کار درست و گرفتن بهترین نتیجه میتونین عقیده ی خودتون رو بیان کنین. از انتقادهایی که بهتون میشه ناراحت نشید و به این توجه داشته باشین که همه رو باهم نمیشه راضی کرد. خودتون باشین و اجازه ندین دیگران معیارهاتون رو تعیین کنن. از زندگی لذت ببرید و کارهایی انجام بدین که بهتون نشاط میده. مثلا با دوستاتون به استخر برید یا هر کاری که حالتون رو خوب میکنه.

از تمام لحظات زندگیتان لذت ببرید و شاد بمانید

از تمام لحظات زندگیتان لذت ببرید و شاد بمانید

احساسات خود را بشناسید و به درستی ازآنها استفاده کنید

سعی کنین از خیال پردازی دوری کنین چرا که تحمل چیزهای خیالی سختتر از چیزهای واقعی هست. نفرت و حسادت رو از خودتون دور کنین چرا که روح رو غصه دار میکنه. علایق و دلبستگیهای زیادی داشته باشین و اگر به مسافرت نمیرین سعی کنین راجع به مکانهای مختلف بخونین. کالبد شکافی و علتیابی رو کنار بذارین و وقتتون رو صرف افسوس خوردن بر روی اشتباهات و غصه های گذشته تلف نکنین و کسی نباشید که هیچوقت نمیتونه بر مشکلات غلبه کنه. خودتون رو به کاری سرگرم کنین. کسی که مشغول باشه هیچوقت فرصتی برای ناراحت بودن نداره.

احساساتتان را بشناسید تا شاد بمانید

احساساتتان را بشناسید تا شاد بمانید