آموزش ساخت دستبنند پلاک و زنجیر آویز مرحله به مرحله

برای درست کردن بدلیجات وقتی که میخوایم وسایل اولیه رو بگیریم مثل مهره و پلاک توی دنیای رنگی و متفاوت این مهره ها غرق میشیم و همشون یه جوری دلبری میکنین. موقع درست کردنشم هزاران ایده به فکرمون میرسه که ...

الهام حسین پور
الهام حسین پور آپدیت:
دستبند

برای درست کردن بدلیجات وقتی که میخوایم وسایل اولیه رو بگیریم مثل مهره و پلاک توی دنیای رنگی و متفاوت این مهره ها غرق میشیم و همشون یه جوری دلبری میکنین. موقع درست کردنشم هزاران ایده به فکرمون میرسه که  امروز  میخوایم با یکی از اون ایده هایی که در سر دارم این دستبند رو درست کنم. یه مدتی تو ذهنم بود یه دستبند درست کنم که یه زنجیری یا یه پلاک ریزی ازش آویزون باشه و رو دستم بیوفته. به نظر من که جذاب میاد اگر شمام موافقین پس دست به کار بشین بر ای درست کردن این دستبند.

دستبند

دستبند

وسایل مورد نیاز برای ساخت دستبند پلاک و زنجیر آویز

  • مهره
  • پلاک
  • حلقه
  • قفل
  • زنجیر
  • سیم مفتول
  • دم باریک
  • سیم چین
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

مراحل ساخت دستبند پلاک و زنجیر

دو تا مفتول به اندازه نصف مچ دست(البته از مچ دست حدود نیم سانت کوچیکتر) برش میزنیم به کمک دم باریک یه سمت اون رو خم میکنیم.

بریدن سیم مفتول

بریدن سیم مفتول

مهره ها رو داخل مفتول میفرستیم من برای هر سمت مفتول 6 تا مهره استفاده کردم البته بسته به اندازه مچ دستتون هم داره میتونین تعداد رو بیشتر و کمتر کنین.

قبل از فرستادن آخرین مهره٬ زنجیر رو داخل مفتول میفرستیم.(زنجیر رو از داخل هر دو تا مفتول رد میکنیم) و طول زنجیر هم بسته به این داره که دوست داشته باشم چه قدر از اون روی دستمون بیافته.

فرستادن مهره و زنجیر

فرستادن مهره و زنجیر

قسمت انتهای مفتول رو هم با کمک دم باریک خم میکنیم.

خم کردن انتهای مفتول

خم کردن انتهای مفتول

دو سر مفتول که خم شده رو با حلقه های ریز وصلش میکنیم به حلقه پلاکمون و دو سر حلقه رو محکم میکنیم که مفتول یا پلاک از داخلش به راحتی در نیاد.

وصل کردن پلاک به مفتول مهره ها

وصل کردن پلاک به مفتول مهره ها

به دو سر دیگه مفتولمون حلقه وصل میکنیم و به یکی از حلقه ها قفل رو وصل میکنیم و به حلقه دیگه زنجیر.(میتونیم این زنجیر رو هم یه کم بلند تر بگیریم تا بعد از بسته شدن دستبند یه مقدار از اون روی دستمون بیافته).

وصل کردن زنجیر و قفل

وصل کردن زنجیر و قفل

دستبندمون آمادست. مبارکتون باشه.

دستبند

دستبند