این روز ها که هوا داره حسابی سرد میشه خیلی ها دچار سرماخوردگی میشن که خیلی هم خوشایند نیست. گلو درد و سرفه های مکرر آزار دهنده ترین قسمت سرماخوردگیه که به سادگی میتونه مهار بشه. ترکیب یک استکان آب گرم و کمی عسل و آب لیمو ترش تازه بهترین درمان خانگی برای رفع سرماخوردگی در مراحل ابتدایی هست که در این مطلب در موردش بیشتر صحبت میکنیم.

عسل از قدیم الایام به عنوان یک ماده ضد باکتری در دفع انواع بیماری ها مورد استفاده قرار میگرفته و به دلیل داشتن مواد معدنی مورد نیاز بدن و آنتی اکسیدان ها میتونه برای بدن بسیار کارآمد و مفید باشه. همچنین لیمو ترش که از پرخاصیت ترین مرکبات و میوه هاست و سرشار از ویتامین C بوده و برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید و موثر است.

عسل و لیمو ترش

عسل و لیمو ترش

عسل و لیمو برای رفع گلو درد و سرفه

علت اصلی سرفه مخاطی هست که در اثر التهاب ایجاد میشه و برای دفع اونها لازم به سرفه کردن هست. شیرینی عسل باعث تحریک غدد بزاقی میشه و دفع مخاط رو راحت تر میکنه. همچنین اثر ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی عسل از شکل گیری مجدد مخاط بیشتر جلوگیری میکنه. در نتیجه سرفه ها و التهاب گلو رو تا حدی کاهش میده. همچنین لیمو به افزایش ایمنی بدن در برابر عفونت ها کمک میکنه.

شربت عسل و آبلیمو

شربت عسل و آبلیمو

ترکیب مقداری آب گرم به همراه کمی عسل و آب لیمو ترش تازه میتونه در رفع علائم سرماخوردگی تاثیر خیلی خوبی داشته باشه و التهاب گلو رو کاهش میده و مخاط رو دفع میکنه.

این شربت خواص بی نظیری همچون سم زدایی در صورت مصرف ناشتا داره که اگه مجالی بود در آینده در موردش توضیح خواهم داد.

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • وحید:

  سلام طرز تهیه شربت عسل و آبلیمو چطوری هست
  آبلیمو و عسل رو باهم تویه ظرف بریزیم و تو یخچال بگزاریم

 • علی:

  سلام
  آب جوش آماده کنید و آب لیمو تازه و عسل به اون اضافه کنید و خوب هم بزنید تا عسل حل بشه بعد مصرف کنید

 • مریم:

  بله درسته من امتحان کردم عالیه

 • مریم:

  بله امتحان کردم عالیه

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر