۸ درمان خانگی مناسب برای ورم معده

آیا از ورم معده رنج می برین؟ این یه مشکل رایجیه که می تونه هر موقعی به سراغ شما بیاد. تهوع، درد شکم و احساس سوزش در قفسه سینه و گلو قطعا خوب نیستن. لازم نیست از این بیماری رنج...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:

آیا از ورم معده رنج می برین؟ این یه مشکل رایجیه که می تونه هر موقعی به سراغ شما بیاد. تهوع، درد شکم و احساس سوزش در قفسه سینه و گلو قطعا خوب نیستن. لازم نیست از این بیماری رنج ببرین ما به شما کمک میکنیم تا با این شرایط کنار بیاین  و با روش هایی که در زیر گفته شده و میتونین اونها رو در خونه انجام بدین، درمان بشین.

۱. سرکه سیب برای کنترل اسید معده

۱ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب رو به آب اضافه کنین و خوب مخلوط کنین و یک یا دو بار در روز میل کنین.

عملکرد:

سرکه سیب تولید اسید بیش از حد معده رو کاهش میده و یه تعادل در معده ایجاد میکنه. همچنین میکروب هایی رو که باعث آسیب به معده میشن رو نابود میکنه. عسل در این نوشیدنی باعث تسکین آسیب معده میشه.

سرکه سیب برای کنترل اسید معده

سرکه سیب برای کنترل اسید معده

۲. سیب زمینی برای درمان ورم معده

۲ یا ۳ سیب زمینی خام رو پوست کنده و رنده کنین. اونها رو له و فشرده کنین و آبشون رو بگیرین. نصف لیوان آب سیب زمینی رو با  مقداری آب گرم مخلوط کنین و نیم ساعت قبل از غذا اون رو میل کنین.

عملکرد:

آب سیب زمینی منبع غنی از نمک های قلیایی هست که با اسید بیش از حد موجود در معده واکنش نشون میدن و همچنین باعث کاهش التهاب معده میشن.

سیب زمینی برای درمان ورم معده

سیب زمینی برای درمان ورم معده

۳. آب کلم

کلم سبز رو به اندازه کافی تکه تکه کنین تا بتونین اون رو در آبمیوه گیری بندازین و ۳ یا ۴ فنجون از اون رو بنوشین. میتونین برای خوشمزه تر شدن اون بهش چند هویج و ساقه های کرفش اضافه کنین.

عملکرد:

آب کلم یک درمان مؤثر برای ورم معده هست و منبع غنی از گلوتامین و اسید آمینه هست که باعث تسکین پوشش مضر معده میشه.

آب کلم برای تسکین ورم معده

آب کلم برای تسکین ورم معده

۴. چای سبز

گیاه چای سبز رو برای چند دقیقه در آب گرم بریزین و ۱ قاشق چایخوری عسل رو به اون اضافه کنین و خوب مخلوط کنین. میتونین دو فنجان از این ترکیب رو هر روز میل کنین.

عملکرد:

چای سبز مقدار زیادی آنتی اکسیدان داره که تأثیر محافظتی بر روی معده و کاهش علائم ورم معده داره. نوشیدن این چای به طور مرتب می تونه به درمان ورم معده شدید کمک کنه.

چای سبز و کاهش ورم معده

چای سبز و کاهش ورم معده

۵. ماست

ماست ساده رو همراه با وعده های غذایی و یا به عنوان یه میان وعده بخورین. برای درمان ورم معده توصیه میشه روزانه ۱ یا ۲ فنجون ماست مصرف کنین.

عملکرد:

ماست یک پرو بیوتیک عالیه و باکتری های سالمی داره که باعث میشن عوامل ایجادکننده عفونت معده از بین برن و باعث متعادل کردن مقدار میکروب های معده و کاهش اثرات ورم معده میشن.

۶. عسل و خواص ضد باکتری برای معده

عسل رو  به آب اضافه و خوب مخلوط کنین و هر روز صبح با معده خالی میل کنین.

عملکرد:

عسل یه ضد باکتری هست که به خوبی می تونه باکتری های مضر معده رو از بین ببره. همچنین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هست که می تونه به روند بهبودی پوشش معده کمک کنه.

۷. زنجبیل و فواید شگفت انگیزش برای دستگاه گوارش

یک تکه زنجبیل رو برای چند دقیقه بجویین سپس با مقداری آب گرم اون رو قورت  یا میتونین از پودر زنجبیل استفاده کنین. برای نتیجه بهتر هر روز صبح زنجبیل رو مصرف کنین.

عملکرد:

این گیاه فوق العاده به طور خیلی زیادی میتونه به بیماران مبتلا به ورم معده کمک کنه. زنجبیل دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی هست که باعث کاهش سوزش و ناراحتی مری و داخل معده میشه همچنین باکتری هایی رو میکشه که ممکنه ریشه اصلی مشکل معده شما باشن.

زنجبیل و درمان ورم معده

زنجبیل و درمان ورم معده

۸. آناناس برای کمک به هضم غذا

هر روز یه فنجان آناناس رسیده رو به عنوان بخشی از صبحانه یا میان وعده میل کنین.

عملکرد:

آناناس آنزیم های گوارشی مانند برملائین داره که به هضم غذا کمک میکنه بدون اینکه باعث سوزش در معده بشه. اگر از ورم معده رنج میبرین، این میوه رو مصرف کنین. آناناس به طور طبیعی قلیاییه و میتونه سطوح اسید افزایش یافته در معده رو خنثی کنه. در خوردن آناناس احتیاط کنین و آناناس های خیلی رسیده رو مصرف کنین چون آنانس های نرسیده بعضی وقتها مشکل ورم معده رو بدتر میکنن.

آناناس و تاثیر اون بر هضم غذا

آناناس و تاثیر اون بر هضم غذا