درمان های خانگی برای زانو درد

زانو درد در میان زنان بسیار شایعه و بیشتر وقت ها افراد به جای درمان سعی میکنن بهش عادت کنن. مطالعات نشون میده که ساختار زانوی زنان متفاوت از مردانه و بنابراین بیشتر مستعد به مشکلات زانو هستن. اگه از...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
زانودرد

زانو درد در میان زنان بسیار شایعه و بیشتر وقت ها افراد به جای درمان سعی میکنن بهش عادت کنن. مطالعات نشون میده که ساختار زانوی زنان متفاوت از مردانه و بنابراین بیشتر مستعد به مشکلات زانو هستن. اگه از زانو درد رنج میبرین بهتره قبل از اینکه دیر بشه به فکر درمانی مناسب باشین. اگه این مشکل درمان نشه درد زانوی شما روز به روز بیشتر میشه و در نهایت مشکل مفصلی پیدا میکنین. در این مطلب چند روش درمان که میتونین تو خونتون هم انجام بدین رو برای شما بیان میکنیم.

استراحت و ماساژ برای درمان زانو درد

اگه شما یه زن شاغل هستین که هم به خونتون و هم به کارتون اهمیت میدین ممکنه که به خاطر کار زیاد به زانوی شما بیش از حد فشار وارد بشه و در نتیجه دچار زانو درد بشین. در صورتی که احساس درد میکنین اول از همه باید استراحت کنین. اگه با استراحت درد زانو برطرف شد، قطعا درد زانوی شما به خاطر اینه که فشار زیادی به زانوتون وارد میشه. بنابراین بهتره که کارهاتون رو به فرد دیگه ای محول کنین تا زانوی شما بتونه کمی استراحت کنه. اگه درد غیر قابل تحمل باشه، میتونین ماساژ گرم یا سرد انجام بدین که ظرف چند ساعت اثر خودش رو نشون میده.

استراحت و ماساژ برای درمان زانودرد

استراحت و ماساژ برای درمان زانودرد

نشستن در محلول نمک اپسوم

نمک اپسوم حاوی منیزیمه و میتونه شما رو از شر زانو درد خلاص کنه. اگه از خستگی پاها و زانو درد رنج میبرین این محلول به شما کمک میکنه. یک سطل رو با آب گرم پر کنین و یه مشت نمک رو در آب بریزین. نمک رو در آب حل کنین و پاتون رو در آب قرار بدین. دقت کنین که پا کاملا در آب قرار بگیره. پای شما باید به مدت 15 دقیقه درون محلول آب و نمک قرار بگیره. بعد از اون پاتون رو با آب گرم تمیز کنین و بخوابین. این کار رو هفت روز پشت سر هم انجام بدین تا نتیجه اون رو مشاهده کنین.

دراز کشیدن در محلول آب و نمک

دراز کشیدن در محلول آب و نمک

ماساژ داغ زانودرد رو تسکین میده

ماساژ داغ یکی از بهترین و سریعترین راه های تسکینه. اگه حوصله ماساژ دادن زانوتون رو ندارین میتونین با آب ولرم دوش بگیرین تا دردتون برطرف بشه. اگه دچار سفتی استخوان زانو شدین، ماساژ داغ میتونه به شما احساس آرامش بده. بهتره که برای ماساژ، زانوتون رو همراه با گرمای زیاد فشار بدین زیرا که کمک میکنه هم درد زانو برطرف بشه و هم خواب راحتی داشته باشین.

ماساژ داغ برای تسکین زانودرد

ماساژ داغ برای تسکین زانودرد

ماساژ با روغن خردل

شما میتونین روغن خردل رو گرم کنین و به مدت 15 دقیقه روی زانوتون بمالین. بهتره که زانوتون رو از بالا به پایین مالش بدین تا اثر بهتری داشته باشه. بعضی اوقات زانو درد ممکنه که به خاطر اصطکاک زیاد بین استخوان های زانو باشه، در این صورت این درمان بهترینه.

ماساژ با روغن خردل

ماساژ با روغن خردل

نوشیدن چای زنجبیلی

برای رها شدن از دست زانو درد میتونین به جای استفاده از قهوه و چای معمولی به سراغ چای زنجبیلی برین. یه تکه کوچیک از زنجبیل رو در یه فنجون آب جوش مخلوط کنین، چند قطره لیمو و عسل اضافه کنین و بعد از هم زدن میل کنین. این کار نه تنها تسکین فوری داره بلکه اثر اون ادامه دار هم هست. چای زنجبیلی رو همراه با درمان های دیگه مثل ماساژ میتونین استفاده کنین.

نوشیدن چای زنجبیلی برای تسکین زانودرد

نوشیدن چای زنجبیلی برای تسکین زانودرد

 درمان خانگی زانو درد با روغن زیتون

روغن زیتون نسبت به دیگر روغن ها گرم تره و بنابراین مردمی که تو کشورهای سرد زندگی میکنن از این روغن استفاده میکنن. برای ماساژ میتونین روغن زیتون رو گرم کنین و روی زانوتون بمالین تا زمانی که گرمای اون رو زیر پوستتون حس کنین. اگه زانو درد شما ناشی از کمبود مایعات بین مفاصل (برای حرکت روان مفاصل روی هم) باشه، این روش به خوبی نتیجه میده. زانوتون رو روزی 3 تا 4 مرتبه با روغن زیتون ماساژ بدین تا ظرف چند روز درد شما تسکین پیدا کنه.

مالیدن روغن زیتون برای تسکین زانودرد

مالیدن روغن زیتون برای تسکین زانودرد

زردچوبه درمانی طبیعی برای رهایی از درد زانو

زردچوبه به خاطر خواص ضد التهابی که داره معروفه. سعی کنین که زردچوبه رو در رژیم غذاییتون قرار بدین تا از دردهای مختلف بدنتون خلاص بشین. برای استفاده، زردچوبه رو داخل آب گرم بریزین و مقداری عسل و لیمو به اون اضافه کنین و سپس میل کنین. این کار رو روزی دو بار انجام بدین. اثر این کار بعد از مدتی مشخص میشه. بهتره که این روش رو همراه با دیگر درمان ها به کار بگیرین.

زردچوبه برای تسکین زانودرد موثره

زردچوبه برای تسکین زانودرد موثره

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare