میخچه از اون دسته مشکلاتیه که غالبا بعنوان “تلفات زیبا بودن” ازش یاد میشه آخه علتی که الان این عارضه ی پوستی رو رایج کرده پوشیدن کفشهای تنگ و با انعطاف کم و البته زیباست که بر اثر فشار کفش تنگ بر پوست و استخوان پا، این عارضه بصورت عمقی روی پوست ایجاد میشه.

برای از بین بردن میخچه درمان های مدرن زیادی وجود داره اما نکته مهمی که باید بهش توجه کرد اینه که عوارض کدوم درمان کمتره! مسئله مهمی که خیلی از ما برامون شاید به ظاهر مهم نباشه و فقط سرعت درمان در اولین بررسی های درمانی برامون مهم باشه اما بعد از مدتی که با عوارض و گاهی برگشت بیماری مواجه میشیم، به اهمیتش پی میبریم، در اینجاست که طب سنتی طرفداراش بیشتر میشه چرا که درمانهاش سالیانه ساله که انجام شده و خوبی و بدیش برای خیلیا خاطره اس. در اینجا چند درمان از طب سنتی براتون میارم.

میخچه پا

میخچه پا

درمان میخچه با برگ درخت گردو

میتونید برای رفع میخچه، دُم برگ های جوان درخت گردو رو توی مخلوط کن بریزید و اجازه بدید تا حسابی خرد بشه بعد میتونید از دم برگهای له شده و آبدار روی میخچه، پینه و زگیل دست یا پا بمالید یا ضماد کنید با استفاده از این روش درمانی که از طب بوعلی براتون آوردم طی استفاده مداوم و طولانی اثر میخچه برطرف میشه.

برگ درخت گردو

برگ درخت گردو

پوست لیمو و سرکه مفید برای میخچه

برای از بین بردن زگیل  و میخچه میتونید پوست دو تا لیموی تازه رو ۸ روز تو سرکه کهنه بذارید بعد از درست شدن محلول تجویز شده برای درمان هر روز دو بار از محلول روی زگیل ها و میخچه بزنید تا به کلی رفع بشه.

درمان میخچه عصاره گل همیشه بهار

برای درمان و از بین بردن اثر میخچه و زگیل بو علی شیوه درمانی که مطرح کرده اینه که عصاره یا شیره تازه گل همیشه بهار روی میخچه و یا زگیل بذارید بعد از مدتی استفاده از این شیوه ی درمانی اثرش بکلی رفع میشه.

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار

معجزه ی سیر

سیر درمان بسیار از دردهاست که در دوران قدیم بخاطر خواصش بعنوان آنتی بیوتیک برای اثر روی اعضای داخلی بدن ازش استفاده میشده و به خاطر همین ویژگیهاش بعنوان دارویی موضعی برای رفع مشکلات حاد پوستی کاربرد داشته و همچنین بخاطر بوش دور کننده حشرات از بدن هست، در درمانهایی که از بوعلی برامون به جا مونده برای رفع میخچه و زگیل گفته شده یک حبه سیر پخته و داغ رو روی موضع میخچه یا زگیل بذارید و چند بار در روز اونو عوض کنید بعد از مدتی میخچه و زگیل از بین میره.

چای بابونه

اگه بیشتر از دو سه تا پینه روی پاتون دارید بهتره از یه درمان کم زحمت و برای کل پوست پا استفاده کنید پیشنهاد طب سنتی چای بابونه است ، برای استفاده از این درمان باید پاتون رو تو چای رقیق شده بابونه بذارید. این درمان پوست سفت پا رو نرم میکنه و درد رو تسکین میده. اگر چه این دم کرده، پای را رنگی میکنه ولی بعدش میتونید به راحتی با آب و صابون رنگشو پاک کنید.

چای بابونه

چای بابونه