گاهی پیش میاد که دچار دندون درد هستید و نمیدونید دندونتون چرا درد میکنه و از طرفی به پزشک هم دسترسی ندارید! علائم اصلی عفونت دندان یا آبسه ی دندان به این صورته که بتدریج ظاهر میشه و درد شدیدی تو دندان احساس میکنید و همراهش دندان لمس میشه و حسش رو از دست میده. اگه بخواید چیزی رو بجوید یا گاز بزنید احساس میکنید دندان سست شده و ممکنه بیفته!

اگه برید جلوی آینه میبینید که لثه قرمز و ملتهب شده و بهتره بدونید که اگه درمان نشه عفونت به سر و گردن سرایت میکنه و مشکلتون بزرگتر میشه. در این مواقع که برای تسکین درد و البته درمان به دکتر دسترسی ندارید طب سنتی درمانهایی پیشنهاد میده که داروش از مواد غذایی تو خونه تهیه میشه و لازم نیست برای تهیه بیرون برید، در ادامه براتون چند درمان خانگی از طب سنتی میگم.

دندان درد

دندان درد

زنجبیل برای درمان عفونت دندان

زنجبیل بخاطر طبع گرم و خشکی که داره تری دندون رو از بین میبره و عفونت رو خشک میکنه. این گیاه شفا دهنده بخاطر خواص ضد باکتری که داره درد دندانهای ناشی از تورم و عفونت رو به راحتی میتونه درمان کنه. برای رفع درد، یک تکه تازه از ریشه زنجبیل رو روی دندان عفونی بذارید و زنجبیل رو بمکید( از پورد زنجبیل هم میشه استفاده کرد فقط باید مقدارش کم باشه) تا آب زنجبیل به مناطق دردناک برسه و با گرم شدن طبع دندون درد کم بشه.

زنجبیل

زنجبیل

درمان عفونت دندان با آویشن

آویشن یک عفونت کش حرفه ای هست که برای بسیاری از عفونتها بکار میره. اگه به تنهایی یا همراه با سایر گیاهان استفاده بشه، میتونه به مبارزه با درد ناشی از عفونت کمک کنه. این گیاه دارای خواص ضد قارچی و ضد عفونی کننده است. هنگامی که در ترکیب با نعناع نعناع استفاده میشه، اثرش دو برابر میشه و عفونت رو سریعتر از بین میبره.

آویشن

آویشن

زردچوبه برای درمان دندان درد

زردچوبه با خواص استثناییش برای مبارزه با سرطان کمک میکنه، برای آرتریت درد رو کاهش میده و از کبد محافظت میکنه و از  عجیب ترین خواصش اینه که دندان درد رو از بین میبره. برای درمان به این روش باید یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه رو با  چند قطره آب مخلوط کنید. بعد، با استفاده از یک چوب پنبه، خمیر رو روی دندان آسیب دیده بذارید. خواص ضد عفونی کننده این گیاه به آرامش بخشیدن به شما کمک میکنه تا دردتون سریعتر آروم بشه.

زردچوبه

زردچوبه

بابونه برای تسکین درد ناشی از آبسه ی دندان

گیاه بابونه با طبع گرم و خشکی که داره و البته خواص بی نظیرش برای جلوگیری از درد لثه های متورم یا خونریزی لثه ها یا عفونت دندان استفاده میشه. روش استفاده از این گیاه درمانی و عفونت کش به این صورته که یک فنجان آب گرم رو با یک عدد چای کیسه ای بابونه رو آماده کنید و اجازه بدید دم بکشه، و در این دمنوش میتونید از عصاره وانیل و آب لیمو هم استفاده کنید و اثرش رو دوچندان کنید. بعد از هر بار مسواک زدن دندان ها، دهان رو با این محلول شستشو بدید و بعد از دهان بیرون بریزید. این کار کمک میکنه تورم لثه کم بشه و میکروب های دهان از بین بره و در نتیجه از شر درد و عفونت دندان راحت بشید.

بابونه

بابونه