بهترین درمان های طبیعی برای کاهش درد آرتروز

داروهایی که برای انواع آرتروز و دردهای رماتیسمی تجویز می شود، درصد کمی از آنها کارساز بوده و تاثیر مثبتی می توانند به همراه داشته باشند. اگر آنها خوب عمل نمایند، شاید از خود بپرسیدکه چرا نیاز به مقدار زیادی...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
بهترین درمان های طبیعی برای کاهش درد آرتروز

داروهایی که برای انواع آرتروز و دردهای رماتیسمی تجویز می شود، درصد کمی از آنها کارساز بوده و تاثیر مثبتی می توانند به همراه داشته باشند. اگر آنها خوب عمل نمایند، شاید از خود بپرسیدکه چرا نیاز به مقدار زیادی از این داروها داریم؟ داروهای طبیعی متعددی برای درمان آرتروز، ورم، التهابات و دردهای ناشی از آن وجود دارد، که بویژه درد و سوزش هایی که در بدن ایجاد می شود را تسکین می دهند. در مطلب امروز 6 مورد از بهترین راههای طبیعی برای کاهش التهاب در بدن را با هم مرور خواهیم کرد.

1.زرد چوبه

احتمالا درباره فواید شگفت انگیز ریشه ها شنیده باشید. زردچوبه دارای خواص ضد التهابی فراوانی است. درواقع، برتری ویژه ای که عصاره زردچوبه نسبت به داروهای آرتروز دارد این است که، هزینه هایی بسیار پایین تر و ناچیزی را برای هم بیماران و افرادی که با این معضل روبرو هستند و هم شرکت های بیمه در پی خواهد داشت. این در حالی است که هزینه زردچوبه برای مصرف روزانه بسیار اندک بوده و قابل مقایسه نیست.

زردچوبه

زردچوبه

2.آناناس

ساکنان مناطقی که در آنجا میوه ی آناناس رشد می کند و یا دسترسی زیادی به این میوه دارند کمتر به بیماری آرتروز مبتلا می شوند به دلیل اینکه آناناس را در رژیم غذایی خود قرار داده اند. آناناس دارای آنزیمی به نام بروملین است که خواص ضدالتهابی عالی دارد. همچنین آناناس برای تقویت سلامت کلیه، افزایش تراکم استخوان و رهایی از شر انگل های مزاحم در بدن گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

آناناس برای مقابله با کاهش درد آرتروز

آناناس برای مقابله با کاهش درد آرتروز

3.زنجبیل

زنجبیل نیز دارای خاصیت ضدالتهابی است که از قرن ها پیش شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که زنجبیل با مهار CO-X2 (سیلکواکسیناژ) که یک آنزیم التهابی است، کار می کند. طبق مطالعه صورت گرفته کسانی که 225 میلی گرم زنجبیل را دو بار در روز مصرف می کنند 65 درصد کاهش درد را تجربه خواهند کرد و این در حالی است که افراد چنانچه دارو مصرف نمایند تنها 50 درصد دردهایشان کم خواهد شد. اگر چه مصرف بیش از حد زنجبیل بدون مکمل سخت است، اما هنوز هم بدلیل استفاده نکردن از دارو آن را ترجیح می دهند، چرا که بسیاری از دارو ها دارای عوارض جانبی ناخواسته است.

زنجبیل داروی موثر آرتروز

زنجبیل داروی موثر آرتروز

4.گیلاس

یکی دیگر از بهترین داروهای طبیعی برای درمان دردهای آرتروزی گیلاس است. این میوه خوش طعم غنی از آنتوسیانوزیدها (رنگدانه های گیاهی) است که دارای خواص آنتی اکسیدان قوی و ضدالتهابی است. محققان پزشکی فیلادلفیا به این نتیجه رسیدند که بیمارانی که حدود حدود 45 گیلاس به طور روزانه مصرف کرده اند به مدت 6 هفته درد و عملکرد فیزیکی خود را بهبود داده اند. این مطالعه همچنین کاهش قابل توجهی در پروتئین واکنش پذیر C حساسیت  (CRP)، (یک شاخص برای التهاب است) را در نتایج نشان می داد.

گیلاس

گیلاس

5.دانه چیا،کتان و شاهدانه

مواد غذایی که سرشار از اسید چرب امگا 3 هستند به طور طبیعی برای کنترل آرتروز موثراند. اگر چه می توانید امگا 3 را از ماهی دریافت کنید، اما ممکن است تهیه ی ماهی برای همه کار آسانی نباشد و یا نتوانند ماهی با کیفیتی را برای خود تهیه نمایند. دانه های چیا، کتان و شاهدانه مملو از اسیدهای چرب ضروری هستند که نه تنها باعث بهبود عملکرد می شوند، بلکه باعث تقویت مغز نیز می شوند و به عنوان یک ماده مغذی حیاتی برای رشد بدن شناخته شده است. امگا 3 هم در سنین جوانی و هم در پیری کمک فراوانی به ما می کند.

دانه چیا،کتان و شاهدانه

دانه چیا،کتان و شاهدانه

6.سرکه سیب

ACV چیست و چه کاربردی دارد؟ ترکیبی از سرکه آب سیب ترش که دارای آنزیم های خاصی است که به روش های مختلف باعث بهبود عملکرد بدن می شود. آرتروز اغلب ناشی از عدم وجود مواد معدنی در بدن است. کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفر برای کاهش درد در بدن ضرورری است و سرکه ی سیب پر از مواد ذکر شده است. همچنین سطح PH بدن را مناسب نگه می دارد و از آنتی اکسیدانهایی به نام بتاکاروتن و اسیداستیک تشکیل شده است که تاثیر معجزه آسایی در کاهش درد آرتروز دارد. همانطور که از قبل می دانستید، سرکه سیب یک درمان تقریبا بی پایان است.