شاید کمی عجیب باشه اما استفاده از آب پیاز یک راه حل شناخته شده برای رشد و تقویت مو محسوب میشه. این روش درمانی یک درمان خانگی مؤثر در کاهش ریزش مو و رشد موهای سالم و قوی خواهد بود. با ما در ادامه مطلب همراه باشین تا با فواید، چگونگی استفاده و درمان ریزش مو با آب پیاز بیشتر آشنا بشیم.

خواص آب پیاز برای مو و پوست سر

  • آب پیاز در تغذیه فولیکول های مو و برگرداندن مواد مغذی از دست رفته به پوست سر بسیار مفید است.
  • سولفور موجود در آب پیاز مانع از شکستگی و نازک شدن مو میشود.
  • خاصیت ضد باکتریایی آب پیاز از عفونت های پوستی که منجر به ریزش مو میشود جلوگیری میکند.
  • با استفاده از آب پیاز موهایی حجیم و پر خواهیم داشت.
  • مصرف پیاز با بهبود گردش خون منجر به رشد و تقویت آن میشود.
موی سالم و درخشان با مصرف آب پیاز

موی سالم و درخشان با مصرف آب پیاز

چگونه آب پیاز را جدا کنیم؟

بعد از شستن و پوست گرفتن پیاز آن را به چهار قسمت تقسیم کرده و در آبمیوه گیری بریزید. پس از آب گرفتن با آبمیوه گیری مقداری آب به آن اضافه کرده و از صافی رد کنید. با این کار مایعی یک دست و بدون تفاله خواهیم داشت.

گرفتن آب پیاز

گرفتن آب پیاز

نحوه استفاده از آب پیاز برای درمان ریزش مو

جهت تقویت مو و کاهش ریزش آن پس از گرفتن آب پیاز آن را روی مو و پوست سر بریزید و سپس با حرکات دایره ای انگشتان بخوبی آن را روی سر ماساژ دهید و پس از یک ساعت با شامپوی مناسب و خوش عطر آن را شست و شو دهید. اینکار را یک بار در هفته برای دو ماه متوالی تکرار کنید.

ماساژ مو و پوست سر با آب پیاز

ماساژ مو و پوست سر با آب پیاز

ترکیب عسل و آب پیاز برای رشد مو

یک چهارم فنجان آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و آن را روی پوست سر و ریشه مو بمالید. پس از 30 دقیقه آن را با شامپو شست و شو دهید. این ماسک بخوبی منجر به تقویت و رشد مو خواهد شد.

ترکیب عسل و آب پیاز برای ریزش مو

ترکیب عسل و آب پیاز برای ریزش مو

ماساژ مو با مخلوط روغن زیتون و آب پیاز

روغن زیتون یکی از بهترین روغن ها برای ماساژ مو است که براحتی به پوست نفوذ کرده و آن را تغذیه می کند. این روغن ضد شوره است و با ترکیب با اب پیاز منجر به رشد و تقویت مو و درمان مناسبی برای ریزش مو خواهد بود. سه قاشق سوپخوری آب پیاز را با یک و نیم قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و با حرکات دایره ای شکل انگشتان روی پوست و موی سر ماساژ داده و پس از دو ساعت آن را بشویید. اینکار را بطور مرتب برای تقویت و شادابی مو انجام دهید.

مخلوط آب پیاز و روغن زیتون

مخلوط آب پیاز و روغن زیتون

ماسک موی پیاز و پودر کاری

مقداری از پودر یا برگهای خردشده کاری را با 2 قاشق غذاخوری آب پیاز مخلوط کنید و روی پوست سر بمالید و پس از یک ساعت آن را بشویید. ماسک پیاز و پودر کاری به قوی شدن مو و جلوگیری از خشکی و شکنندگی مو کمک خواهد کرد.

برگ های کاری

برگ های کاری

درمان ریزش مو با ترکیب ماست و پیاز

ماست یک ماده مؤثر در درمان ریزش مو است و زمانی که با آب پیاز ترکیب شود در روند رشد مو کمک میکند. 2 قاشق غذاخوری از ماست را با همین مقدار آب پیاز مخلوط کرده و سپس این ماسک مقوی را روی پوست سر بمالید. بعد از گذشت یک ساعت آن را با شامپوی مناسب شست و شو دهید.

آب پیاز و ماست

آب پیاز و ماست

برای استفاده از آب پیاز حتما آن را از صافی و فیلتر رد کنید.