درمان جوش پشت گوش با روش های طبیعی

در بسیاری از موارد جوش پشت گوش بسیار دردناکه و ممکنه باعث ناراحتی و آزار شخص بشه. به طور کلی جوش زدن وقتی اتفاق میفته که غدد سبابه بیش از حد فعال میشن. روغن ترشح شده از این غدد باعث...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
درمان طبیعی برای جوش پشت گوش

در بسیاری از موارد جوش پشت گوش بسیار دردناکه و ممکنه باعث ناراحتی و آزار شخص بشه. به طور کلی جوش زدن وقتی اتفاق میفته که غدد سبابه بیش از حد فعال میشن. روغن ترشح شده از این غدد باعث بسته شدن منافذ میشه و بدین ترتیب با میکروب ها و باکتری ها آلوده میشه. این باعث تورم روی سطح پوست، روی بینی، پوشت گوش ها و … میشه. این اتفاق میتونه تاثیرات روحی و روانی روی فرد بذاره، پس باید دنبال یه راه حل برای این موضوع باشین. در مطلب زیر روش هایی برای از بین بردن جوش های پشت گوش رو بهتون ارائه میدم.

کمپرس آب داغ جوش ها رو خشک میکند

موثرترین راه برای از بن بردن جوش ها و جلوگیری از اون ها، کمپرس آب داغه. این کار باعث خشک شدن جوش میشه. استفاده از پنبه یا حوله ای که در آب جوش انداخته شده، کمک میکنه منافذ صورت باز و گسترده تر بشه. موقعی که منافذ باز میشن، صورتتون رو با یه شستشو دهنده ملایم بشویین تا آلودگی از بین بره، این کار در مراقبت پوست کمک میکنه. توصیه میشه که این کار رو سه بار در روز انجام بدین.

حوله داغ برای خشک کردن جوش

حوله داغ برای خشک کردن جوش

از بین بردن جوش پشت گوش با آب مرکبات

آب مرکبات یا ویتامین C خیلی مفیده، چون در انقباض بافت ها کمک میکنه. از این رو از متورم شدن چربی جلوگیری میکنه. خواص دارویی که سیتریک اسید داره میکروب و باکتری رو نابود میکنه، چون طول عمر این دو عامل در محیط اسیدی خیلی کمه. برای داشتن پوستی روشن، قبل از دوش گرفتن از آب مرکبات استفاده کنین و بعد از ده دقیقه پوستتون رو با آب سرد بشویین.

لیمو برای جلوگیری از تجمع چربی

لیمو برای جلوگیری از تجمع چربی

روغن درخت چای منافذ پوست را باز میکند

روغن مشتق شده از برگ های درخت چای برای درمان جوش خیلی مفیده. استفاده از شیر که آلفا هیدروکسی اسید داره یا روغن درخت چای، پوست مرده رو از بین میبره و باعث باز شدن منافذ و حذف چربی و آلودگی انباشته شده میشه. روغن درخت چای ترکیبات دارویی داره که میکروب ها رو میکشه و روند بهبودی رو سریع میکنه. از اون باید روزی سه بار استفاده کنین.

روغن درخت چای

روغن درخت چای

کاربرد الکل و ادکلن در از بین بردن جوش پشت گوش

هر دوتاشون برای درمان جوش و لکه های پوست خیلی مفیدن. یک توپ پنبه یا دستمال کاغذی رو در الکل یا ادکلن بندازین و از اون استفاده کنین. با این کار به راحتی از دست این جوش ها خلاص میشین. این مایع میکروب ها و باکتری ها رو از بین میبره و منافذ پوست رو باز میکنه.

 ادکلن برای نابودی میکروب

ادکلن برای نابودی میکروب

رهایی از جوش های پشت گوش و گردن با سفیده تخم مرغ

اگر خیلی پشت گردن و گوش هاتون جوش میزنه، باید از سفیده ی تخم مرغ استفاده کنین تا اونها از بین برن. ویتامین ها و روی موجود در سفیده تخم مرغ به درمان جوش ها کمک میکنه. سفیده باید به خوبی هم زده بشه و روی جوش اعمال بشه. حدود نیم ساعت بعد با یه روش مناسب اونو بشویین تا پوستی روشن داشته باشین.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ

توصیه های عمومی برای رهایی از جوش ها

نباید جوش رو بترکونین، این کار باعث از بین رفتن سطح خارجی جوش میشه ولی مشکل داخلی اون هنوز وجود داره و این کار ممکنه باعث بشه دوباره جوش بزنین. دور بودن از استرس زندگی روزمره ضروریه، چون آرامش مناسب به ترشح اندروفین و افزایش گردش خون کمک میکنه. افزایش گردش خون مواد مغذی و ویتامین ها رو فراهم میکنه و باعث از بین رفتن جوش ها میشه. موها باید به طور مرتب شسته بشن، چون موهای کثیف باعث رشد باکتری هایی میشن که ممکنه بروز آکنه روی صورت و مخصوصا جوش اطراف گوش ها رو افزایش بده.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

هدیه مناسب برای روز مادر

ارسال رایگان