بیماری التهابی لگن عفونت قسمت بالای سیستم تولید مثل زنان (رحم، لوله‌های فالوپ، تخمدان،) و در داخل لگن می باشد. از عوارض این بیماری می توان ناباروری، بارداری خارج از رحم، درد مزمن لگن و در موارد وخیم، سرطان در زنان را نیز نام برد. از علائم و نشانه های آن نیز می توان به درد در ناحیه شکم، ترشحات واژن، تب، سوزش ادرار، یا قاعدگی نامنظم اشاره نمود. با وجود جدی بودن این بیماری، روش های درمانی خانگی و ساده ای را می توان برای درمان آن انجام داد.

درمان خانگی برای بیماری التهابی لگن
درمان خانگی برای بیماری التهابی لگن

1. جوش شیرین

جوش شیرین یک درمان شگفت انگیز در این بیماری است که تاثیرات بسیار زیادی دارد. این ماده یک پاک کننده طبیعی است که قدرت پاک کنندگی زیادی دارد و بدن را از شر باکتری و مواد سمی و مضر رهایی می دهد. یک قاشق چایخوری از آن را در یک لیوان آب گرم حل کنید و آن را بنوشید.

جوش شیرین برای بیماری التهابی لگن
جوش شیرین برای بیماری التهابی لگن

2. ماساژ برای درمان بیماری التهابی لگن

این ماساژ در درمان التهاب این بیماری بسیار مفید است. برای اینکار می توانید از روغن های موثر مانند روغن اسطوخدوس در ناحیه لگن زده و به آرامی ماساژ دهید. این کار باعث فراری دادن باکتری ها و کاهش درد می گردد.

ماساژ لگن برای بیماری التهابی لگن
ماساژ لگن برای بیماری التهابی لگن

3. حمام آب گرم

حمام آب گرم یکی از بهترین روش ها برای درمان بیماری التهابی لگن می باشد. برای اینکار چند قطره روغن را در یک وان آب گرم ریخته و به درون آن بروید. برای مدت حداقل 20 دقیقه در آن بمانید. این کار جریان خون را به خوبی تنظیم کرده و خارش و التهاب را درمان می کند.

حمام آب گرم برای بیماری التهابی لگن
حمام آب گرم برای بیماری التهابی لگن

4. روغن درخت چای

ماساژ این روغن گیاهی در نواحی واژن و لگن به راحتی می تواند باعث از بین رفتن بیماری التهابی لگن شود. این درمان را امتحان کرده و مطمئن باشید بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد.

روغن درخت چای برای بیماری التهابی لگن
روغن درخت چای برای بیماری التهابی لگن

5. روغن کرچک

ماساژ روغن کرچک روی شکم می تواند باعث التیام درد بیماری التهابی لگن شود. اگر برای مدت طولانی از این بیماری رنج می برید و هنوز نتیجه خوبی نگرفته اید، از این روش استفاده کنید. مقداری از روغن کرچک را کمی گرم کرده و روی شکم بزنید و آن قسمت را به خوبی ماساژ دهید.

روغن کرچک برای بیماری التهابی لگن
روغن کرچک برای بیماری التهابی لگن

6. زردچوبه

زردچوبه یک روش گیاهی مناسب برای درمان بیماری التهابی لگن می باشد. اگر خارش و درد زیادی در ناحیه لگن دارید، حتما زردچوبه را امتحان کنید. می توانید زردچوبه را به چند روش استفاده کرده و تمام فواید این گیاه را دریافت کنید. روش اول اینکه زردچوبه و عسل را ترکیب کرده و آن را بخورید. روش دوم می توانید از ترکیب زردچوبه، آب و لیمو، نوشیدنی تهیه کرده و آن را بنوشید. در هر صورت زردچوبه به راحتی شما را از شر این بیماری خلاص می کند.

زردچوبه برای بیماری التهابی لگن
زردچوبه برای بیماری التهابی لگن

7. سیر سرشار از آنتی اکسیدان

سیر سرشار از آنتی اکسیدان و آنتی باکتریایی می باشد که می تواند با باکتری ها درگیر شده و درد لگن را ناپدید کند. مصرف مداوم سیر نتایج شگفت انگیزی را در این بیماری به همراه دارد. برای اینکار کافی است چند حبه سیر تازه را چند تکه کنید و مصرف کنید و یا اینکه می توانید چای سیر را استفاده کرده و خیلی زود از اثرات این بیماری خلاص شوید.

سیر برای بیماری التهابی لگن
سیر برای بیماری التهابی لگن
امتیازت به این مطلب چنده؟
برای خودت یا دوستات بفرست:
Default image
فاطمه کشاورز

اگر نظری داری بنویس

دلبند

فروشگاه اینترنتی دلبند

ارسال سریع و تنوع بالای نیازهای نوزاد و کودک