درمان افسردگی با راهکارهای طبیعی

افسردگی یکی از اختلالات روانیه که ممکنه تعدادی از مردم سالانه به آن مبتلا شوند و به سمت داروهای مختلفی بروند. اگر به افسردگی خفیف مبتلا هستید میتوانید با پزشک خود مشورت کنین و به جای استفاده از داروهای شیمیایی...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
درمان افسردگی با راهکارهای طبیعی

افسردگی یکی از اختلالات روانیه که ممکنه تعدادی از مردم سالانه به آن مبتلا شوند و به سمت داروهای مختلفی بروند. اگر به افسردگی خفیف مبتلا هستید میتوانید با پزشک خود مشورت کنین و به جای استفاده از داروهای شیمیایی از درمانهای طبیعی استفاده کنین، چون داروهای شیمیای بیشتر برای کسانی که به افسردگی شدید مبتلا هستند استفاده میشود. خوشبختانه تعدادی درمان طبیعی وجود داره که میتونه به شما کمک کند تا افسردگی خود را بهبود ببخشید. در مطلب زیر برخی از این دارو ها و درمانهای طبیعی را ذکر میکنم تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

شادابی روز با خواب کافی در شب

اگر شما در معرض افسردگی هستین، باید مطمئن بشین که به اندازه کافی در طول شبانه روز میخوابین یا نه. مشکلات خواب نشانه های رایج افسردگیه، اما تحقیقات هم نشان داده که کسری خواب باعث ایجاد افسردگی میشود. سعی کنین حتما در شب 7 الی 8 ساعت بخوابین. اگه خواب کافی نداشته باشین باعث میشه که خستگی روز در تنتان بماند و روز بعد کسل و بی حال باشین و در خلق و خوی شما هم تاثیر منفی فراوانی دارد.

خواب کافی باعث شادابی در روز

خواب کافی باعث شادابی در روز

تسکین افسردگی با انجام تمرینات ورزشی

افسردگی میتونه انگیزه شما را از بین ببره، بنابراین با ورزش کردن میتونین به خودتون روحیه بدید و با این بیماری مبارزه کنید. ورزش کردن میتونه سطح اندورفین ها، مواد مغذی تقویت کننده در مغز شما را افزایش بده و ذهن شما را از افکار منفی دور کنه. سعی کنین روزانه 20 الی 30 دقیقه همراه یکی از دوستانتون پیاده روی کنید، چون باعث میشه روح و جسمتون آرامش بگیره و افسردگی کاهش پیدا میکنه.

ورزش کردن برای تسکین افسردگی

ورزش کردن برای تسکین افسردگی

مدیتیشن راهکار موثر بر درمان افسردگی

مدیتیشن نه تنها باعث کاهش استرس و بهبود تمرکز میشه، بلکه به درمان افسردگی و پیشگیری از آن نیز کمک میکنه. این عمل بسیار کار ساده ایست، شما میتونین اول در یک محیط آرام قرار بگیرید و بر روی زمین بنشینید و روی تنفس منظم خودتون تمرکز کنین. اگه ذهن شما سرگردان باشه، نمیتونین تمرکز کنین پس تمام توجهتون را بر روی حرکت هایی که انجام میدید بذارین.

مدیتیشن راهکار موثر بر درمان افسردگی

مدیتیشن راهکار موثر بر درمان افسردگی

استفاده از نور خورشید

در روزهای کوتاه و تاریک زمستان، برخی افراد مبتلا به نوعی افسردگی به نام افسردگی فصلی هستند. یکی از راه های درمان افسردگی نور درمانیه. در طی روز 15 الی 20 دقیقه زیر نور آفتاب در فضای باز دراز بکشین و مقداری ویتامین D جذب کنین. نور خورشید میتونه با افزایش سطح سروتونین (انتقال دهنده عصبی) خلق و خوی شما را بهبود ببخشه. روزانه مدت زمان ماندن زیر نور آفتاب را زیاد کنین، البته بستگی به زمان بندی و شدت نور داره که باید زمان و مدت درست را تعیین کنین. اگر چه افسردگی را درمان نمی کنه، اما پس از گذشت چند مدت میتونه علائم را کاهش بده.

استفاده از نور خورشید

استفاده از نور خورشید

رژیم مناسب برای درمان افسردگی

میتونین با استفاده از مواد غذایی مناسب افسردگی را درمان کنین. سعی کنین از خوردن تنقلات مثل چیپس و پفک و فست وفود دوری کنین و به جای اونها از مواد غذایی مناسب مانند میوه ها، سبزیجات، پروتئین های مختلف در رژیم روزانتون استفاده کنین، چون مصرف این مواد غذایی علائم افسردگی را کاهش میده. همچنین استفاده از مواد غذایی مناسب باعث میشود تا با بیماری های قلبی عروقی، دیابت و چاقی کمتر مواجه شوید. بنابراین یک برنامه غذایی سالم برای خودتون در نظر بگیرید تا افسردگی را درمان کنین.

رژیم مناسب برای درمان افسردگی

رژیم مناسب برای درمان افسردگی

فعالیت های گروهی عامل کاهش افسردگی

عضویت در گروههای مختلف راهی عالی برای دیدار با مردم و برقراری ارتباطات اجتماعی هستند. منزوی بودن و گوشه گیری نشانه ای از افسردگیه، که میتونه شدت این بیماری را بیشتر کنه. بنابراین در فعالیت های گروهی شرکت کنید. مثلا اگه در کلاس یوگا یا هر کلاس ورزشی دیگری که علاقمند هستید با دوستانتان ثبت نام کنید تا بیشتر با آنان در ارتباط باشین. شما حتی میتونین به یک گروه که به حمایت از بیماران مبتلا به افسردگی هستند بپیوندید تا با افراد دیگری که مشکلی همانند مشکل شما دارند از نزدیک ارتباط برقرار کنین و باعث کمک به خودتون و آنها بشین.

فعالیت های گروهی عامل کاهش افسردگی

فعالیت های گروهی عامل کاهش افسردگی

درمان به کمک مشاور مجرب

اگر افسردگی خفیف دارید به جای اینکه به سراغ داروهای شیمیایی بروید، میتونین به یک مشاور خوب مراجعه کنین و با او صحبت کنین. احساسات و افکارتان را به او بگویید تا او شما را راهنمایی کنه. او میتونه با استفاده از تکنیک ها ی مختلف افکار منفی در شما را خنثی کنه. مشاور با استفاده از راهکارهای مناسب باعث میشود تا کم کم دیدگاهتون نسبت به همه موارد در زندگی تغییر کنه و خلق و خوی شما را نیز بهبود ببخشه.

درمان به کمک مشاور مجرب

درمان به کمک مشاور مجرب