درمان اسکار صورت با روش های طبیعی

اسکار یا جای زخم نتیجه فرآیند طبیعی بهبود بدن بعد از آسیب رسیدن به بافت بدنه. آسیب به بافت بدن ناشی از عوامل متعددی مثل آکنه، بریدگی، خراش، حوادث طبیعی و سوختگیست. بسیاری از روش های درمان طبیعی، جراحی و...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
درمان اسکار صورت با روش های طبیعی

اسکار یا جای زخم نتیجه فرآیند طبیعی بهبود بدن بعد از آسیب رسیدن به بافت بدنه. آسیب به بافت بدن ناشی از عوامل متعددی مثل آکنه، بریدگی، خراش، حوادث طبیعی و سوختگیست. بسیاری از روش های درمان طبیعی، جراحی و شیمیایی برای از بین بردن اسکار صورت وجود داره. اگر در صورتتون اسکار دارین این مطلب رو بخونین تا بدونین اون رو چطوری میتونین به طور طبیعی از بین ببرین.

توجه: در همه روش های زیر ابتدا باید صورتتون رو با آب بشویین و با حوله خشک کنین.

ژل آلوئه ورا برای رشد و ترمیم پوست

یه برگ آلوئه ورا رو ببرین و ژل اون رو در بیارین، ژل رو به هم بزنین تا یکدست صاف بشه، همچنین میتونین ژل خالص آلوئه ورا رو بخرین. ژل آلوئه ورا رو بر روی اسکار ها قرار بدین. اجازه بدین ژل خشک بشه و داخل پوستتون نفوذ کنه. دو تا سه بار در روز این کارو انجام بدین. موقعی که ژل آلوئه ورا در درمان زخم استفاده میشه، کمک میکنه تا ساختار کلاژن در بافت اسکار تقویت بشه و موقعی که در مهار ساختار اسکار استفاده میشه، روند درمان رو سریع تر میکنه. گلیکوپروتوئین اون درد و التهاب رو متوقف میکنه و رشد و ترمیم پوست رو بهبود میده.

ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا

از بین بردن اسکار آکنه با استفاده از سرکه سیب

مقدار مساوی سرکه سیب و آب رو با هم ترکیب کنین. یه پد پنبه رو در سرکه سیب رقیق شده خیس کنین و اون رو روی پوستتون بمالین. موقعی که از اون در همه جای بدنتون که جای زخم داره استفاده کردین، اجازه بدین برای ده دقیقه خشک بشه. در آخر صورتتون رو بشویین و با یه حوله خشک کنین. استفاده از سرکه سیب یه راه عالی برای از بین بردن جای زخم آکنست. سرکه سیب کمک میکنه تا تمام آلودگی، گرد و غبار و سلول های مرده ی پوستتون پاک بشن. سرکه سیب لاکتیک اسید و مالتیک اسید داره که پوست رو نرم و لطیف میکنه و قرمزی اون رو کاهش میده. این اسیدها کمک میکنن پوست بازسازی بشه.

سرکه سیب

سرکه سیب

روغن نارگیل برای کاهش عفونت پوست

یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل منجمد رو برای چند ثانیه حرارت بدین تا کمی گرم بشه. روغن رو برای چند دقیقه روی صورتتون ماساژ بدین، بعد از این کار صورتتون رو نشویین. روغن نارگیل یه ضددرد قویه و خواص ضد التهابی داره، همچنین عفونت پوست رو کاهش میده و بیماری های مانند اگزما، ورم پوست و آکنه رو درمان میکنه. روغن نارگیل ساختار بافت اسکار در طول فرآیند درمان رو کاهش میده و کمک میکنه اسکار ها به مقدار قابل توجهی محو بشن.

روغن نارگیل

روغن نارگیل

روشن شدن جای زخم با مصرف عسل

یه حوله گرم رو برای چند دقیقه روی صورتتون قرار بدین تا منافذ صورتتون باز بشه. حوله رو بردارین و یک قاشق چایخوری عسل روی صورتتون بمالین. ده دقیقه بعد، اون رو با آب بشویین و پوستتون رو با یه حوله خشک کنین. یه بار در روز این کارو انجام بدین. عسل یه روان کننده و آنتی اکسیدانه که به رطوبت و جلوگیری از آسیب پوست کمک میکنه، همچنین خواص آنتی اکسیدانی داره که اون رو تبدیل به یه ماده موثر برای درمان آکنه و زخم آکنه میکنه. عسل یه عامل سفید کنندست که به روشن شدن جای زخم هم کمک میکنه.

استفاده از عسل برای روشن تر شدن اسکار

استفاده از عسل برای روشن تر شدن اسکار

آب لیمو برای رفع اسکار صورت

یه پد پنبه رو به مقداری آب لیمو آغشته کنین و اون رو روی جای زخم ها قرار بدین. ده دقیقه بعد صورتتون رو با یه پاک کننده ملایم بشویین. ویتامین C آب لیمو باعث بهبود تولید کلاژن میشه و به بازسازی پوست کمک میکنه که باعث کاهش اسکار میشه. این روش همچنین سلول های مرده پوست رو حذف میکنه که انعطاف پذیری پوست افزایش پیدا میکنه، همچنین آب لیمو یه سفید کننده طبیعیه که رنگ پوست رو بهتر میکنه.

لیمو برای بازسازی پوست

لیمو برای بازسازی پوست

با جوش شیرین پوستی جوان داشته باشید

دو قاشق غذا خوری جوش شیرین رو با یک قاشق غذا خوری آب ترکیب کنین تا یه خمیر به دست بیاد و اون رو بر روی صورتتون اعمال کنین و برای دو تا سه دقیقه ماساژ بدین. ده دقیقه بعد صورتتون رو بشویین و با یه حوله خشک کنین. دو تا سه بار در هفته این کار رو انجام بدین. جوش شیرین یکی از بهترین موادیه که میتونین برای راحتی از دست جای زخم آکنه ها استفاده کنین. این ماده خاصیت ضدالتهابی داره و کمک میکنه پوست کمتر تحریک بشه و پوست مرده و آلودگی رو برطرف میکنه. جوش شیرین به ظاهر شدن لایه های جوان پوست کمک میکنه و ظاهر زخم ها رو کاهش میده. با این حال، اگر پوست حساس دارین در استفاده از این ماده احتیاط کنین.

جوش شیرین برای جوانتر شدن پوست

جوش شیرین برای جوانتر شدن پوست

روغن زیتون و روغن درخت چای پوست را تغذیه میکنند

یک قاشق چای خوری روغن زیتون رو با چند قطره روغن درخت چای ترکیب کنین تا یه سطح صاف به دست بیاد و اون رو روی پوستتون اعمال کنین. صورتتون رو با یه حوله گرم بپوشونین. ده دقیقه صبر کنین و به آرومی روغن رو ماساژ بدین. روغن درخت چای خواص شگفت انگیزی داره که به کاهش زخم ها کمک میکنه، همچنین یه ماده عالی برای مبارزه با آکنه و زیباسازیه و اسکارهای بزرگ شده رو از بین میبره. این ممکنه به دلیل خاصیت ضدباکتری، ضد عفونی، ضد قارچی و ضد ویروسی قوی اون باشه. ترکیب روغن درخت چای با روغن زیتون باعث میشه پوست نرمی داشته باشین تا به ترمیم و تغذیه پوستتون کمک کنه.

روغن درخت چای برای تغذیه پوست

روغن درخت چای برای تغذیه پوست