10 ترفند برای داشتن آرامش و شادی همیشگی

زندگی بسیار زیباست و باید از تک تک لحظات آن به خوبی و تا جایی که می توان لذت برد. هر چیزی که تو زندگی از دست رفته دیگه برنمیگرده، پس برای امروز و در زمان حال زندگی کن. مهم...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
10 ترفند برای حفظ آرامش و شادی در تمام لحظات زندگی

زندگی بسیار زیباست و باید از تک تک لحظات آن به خوبی و تا جایی که می توان لذت برد. هر چیزی که تو زندگی از دست رفته دیگه برنمیگرده، پس برای امروز و در زمان حال زندگی کن. مهم این است که طوری زندگی کنی که هر لحظه برای شما همراه با آرامش شادی باشد. در ادامه مطلب ده ترفند برای داشتن شادی و آرامش همیشگی میگم امیدوارم برای شما کاربردی و مفید باشد.

1. زود بخوابید، زود بیدار بشید

حداقل 8 ساعت خواب برای حفظ آرامش کافی است. عادت به خواب نامنظم باعث بروز استرس می شود، که در نهایت منجر به شکل گیری افکار منفی در ذهن می شود. زود خوابیدن موقع شب و سحر خیز بودن باعث انرژی بیشتر در طول روز میشود و همچنین این کار باعث تفاوت قابل ملاحظه ای در نگرشتان خواهد شد.

زود بخوابید، زود بیدار شوید

زود بخوابید، زود بیدار شوید

2. لبخند بزنید و مثبت نگر باشید

برق لبخندی که بر لبان شما نقش می بندد، می تواند باعث فتح قلب تمام اطرافیانتان شود! خندان باشید و در دیگران هم شادی آفرین باشید. خنده بدون دلیل باعث می شود که حس مثبت بودن و مثبت اندیشی شما حفظ شود. افکار منفی باعث تغییر دیدگاه در زندگی و نیز موجب ناراحتی در شما خواهد شد. دید مثبت کمک می کند تا با امید تازه ای در زندگی گام بردارید.

لبخند بزنید و مثبت نگر باشید

لبخند بزنید و مثبت نگر باشید

3. رویاهای خود را هرگز از دست ندهید

اگر برای خود رویاهایی دارید، باید سخت تلاش کنید تا در زندگی به تک تک آنها دست یابید. آرامش خود را حفظ کنید تا راحت تر بتوانید اهداف خود را بدست آورید. هرگز  به راحتی زندگی را به حال خود رها نکنید. تلاش زیاد لازم است انجام دهید تا به آرزوهایتان برسید و همیشه آرام و راضی باشید. شادی، سلامتی و آرامش در زندگی به همدیگر وابسته هستند. اگر شما خوشحال باشید آرامش را هم بدون شک درون خود حس خواهید کرد.

رویاهای خود را هرگز از دست ندهید

رویاهای خود را هرگز از دست ندهید

4. هر چیزی را همانطور که هست بپذیرید

پذیرای بزرگترین موضوعاتی باشید که به شما اجازه می دهند در زندگی از شاد بودن لذت ببرید. برای خوشنودی تمام نواقص و شرایط موجود را بپذیرید. اگر هر چیزی را همان گونه که هست قبول داشته باشید می توانید بیشتر شادی را حس کنید. درست در لحظه ای که انتظارش را ندارید شرایط به نحوی رقم می خورد که باعث ناراحتی شما می شود، بنابراین پذیرش هر چیزی به شکلی که هست و مقایسه نکردن خود با هر کس دیگر میتواند زمینه ساز شادی در شما شود.

5. انتقاد نکنید

حرف زدن درباره ی دیگران و انتقاد از آنها خوب است، اما تا جایی که متوجه صحبتهایی که می کنید باشید؟ برای اینکه در زندگی خوشحال بمانید باید تا جایی که امکان دارد از شایعات و قضاوت کردن دور بمانید. بهتر است رویاها و اهداف خود را در زندگی دنبال کنید. از سخنان بی اهمیت و غیرضروری و بیش از حد دوری کنید. در زندگی دور از هر گونه مشاجره و حسادت باشید. به کار دیگران کار نداشته باشید تا در صلح و صفا و آرامش زندگی کنید.

انتقاد نکنید

انتقاد نکنید

6. همیشه نعمات خدا را قدر بدانید

داشته های خود در زندگی را بشمارید تا شاد و آرام باشید. از خداوند متعال بخاطر تمامی نعمت های فوق العاده در زندگی شکرگذاری کنید. برای چیزهایی که ندارید خود را به زحمت نیندازید. هیچ گاه وقت با ارزش خود را با فکر کردن به مسائل پوچ و بی ارزش هدر ندهید. با خانواده و دوستان خود خوش بگذرانید، زیرا زندگی غیر قابل پیش بینی است.

همیشه نعمات خدا را قدر بدانید

همیشه نعمات خدا را قدر بدانید

7. کارهای خوب انجام دهید

زندگی متشکل از رفتار و کردار خود ماست، اگر عملکرد خوبی داشته باشیم به طبع همان خوبی به سمت شما باز خواهد گشت. با اطرافیان به خوبی رفتار کنید تا آنها نیز با عشق با شما رفتار کنند. اینها همه بستگی به نگرشتان دارد. در هر موقعیتی که قرار دارید آرام و خوشحال باشید، انجام این کار قطعا کمک بزرگی برای موفقیت در زندگی شماست.

کارهای خوب انجام دهید

کارهای خوب انجام دهید

8. آن کاری را که می خواهید انجام دهید

اگر کارهایتان را به تعویق بیاندازید، هرگز در زمان مناسبی قادر به تمام کردن آنها نخواهید بود. آیا قصد دارید موضوعی را یاد بگیرید؟ بروید و آن را انجام دهید. زندگی بسیار کوتاه است، بنابراین زمان را از دست ندهید. سعی کنید از هر لحظه ی زندگی خود لذت ببرید. کارهایی را انجام دهید که لبخند را روی لبان شما حفظ کند.

9. در زندگی تعادل ایجاد کنید

در زندگی باید تعادل همه چیز رعایت شود. ورزش، گوش دادن به موسیقی، کار و مشغله های دیگر. انجام همه ی این فعالیت ها مطمئنا می تواند باعث خشنودی شما گردد. سعی کنید با افرادی معاشرت داشته باشید که لبخند همیشه بر روی لبانشان هست.

در زندگی تعادل را ایجاد کنید

در زندگی تعادل را ایجاد کنید

10. تقلید از دیگران را متوقف کرده و زندگی کردن را آغاز نمایید

این زندگی شماست، قوانین جدیدی را برای خود وضع کنید. پیرو دیگران نباشید، برای خود زندگی کنید چرا که باید همیشه زندگی شاد و آرامی داشته باشید.