این روزها متاسفانه از مواردی که بین خانوم ها شایع شده سرطان پستان هست. حتما در بین آشنایان کسی رو دیدید که دچار این مشکل شده باشه. البته که سرطان پستان هیچ جای نگرانی نداره و به روش های مختلفی قابل درمانه و من این رو به چشم در چندین نفر دیدم. اگر نگران این مساله هستید که نکنه خدای نکرده دچارش بشید، توصیه میکنم با رژیم غذایی مناسبی که در این مطلب ذکر میکنیم احتمال ابتلا به سرطان پستان رو کاهش بدید.

قبلا خاتون عزیز مطلبی رو در مورد این بیماری نوشتن که میتونید در این لینک: سرطان پستان مشاهده کنید.

بسیاری از مواد غذایی هستند که میتونن در سلامت و شادابی و تندرستی شما موثر باشن…یک رژیم غذایی سالم و صد البته طبیعی میتونه سلامتی رو به تا حد خیلی زیادی تامین کنه. گنجوندن مواد غذایی زیر میتونه خطر ابتلا به سرطان پستان رو کاهش بده. (مجله سلامت و تناسب اندام)

پیشگیری از سرطان پستان

پیشگیری از سرطان پستان

ماهی سالمون و پیشگیری از سرطان پستان

ماهی با اسید های چرب امگا-3 همراه هست. این ماده به طور معمول از گسترش سلول های سرطانی جلوگیری میکنه و باعث ایمنی بدن میشه. ماهی سالمون هم منبع خوبی از ویتامین های B12 و D هست که این ویژگی ها به پیشگیری از سرطان کمک میکنه.

سالمون

سالمون

زردچوبه در پیشگیری از سرطان پستان

یکی از ادویه های خیلی مرطوب شرقی ها زردچوبه اس که به گفته اطبا خواص دارویی بسیار زیادی داره. زردچوبه حاوی کورکومین هست که یک آنتی اکسیدان موثر و ضد التهابه و به حفاظت از سلول ها کمک میکنه.

زردچوبه

زردچوبه

سیر و کاهش خطر سرطان پستان

یکی از بهترین مواد غذایی برای پیشگیری از سرطان پستان سیر هست. سیر سرشار از فلاوون و فلاونول هست که ترکیباتی مثل گوگرد داره. این ترکیبات باعث از بین بردن سلول های سرطانی میشن. همچنین سیر در جلوگیری از ابتلا به سرطان معده هم بسیار موثره.

سیر

سیر

گوجه فرنگی یک آنتی اکسیدان بسیار موثر

گوجه فرنگی نه تنها طعم بسیار دلچسبی داره، که در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها هم موثره. لیکوپن ترکیب اصلی موجود در گوجه فرنگی هست که باعث خواص بسیار عالیش میشه. لیکوپن یک آنتی اکسیدان بسیار موثر هست که باعث حذف رادیکال های آزاد و جلوگیری از بازسازی سلول های سرطانی میشه. همچنین در مهار کردن رشد تومور میتونه موثر باشه.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی

کلم بروکلی و خواص ضد سرطانی

بروکلی هم به دلیل آنتی اکسیدان هایی که داره یک گیاه ضد سرطانی حساب میشه و در پیشگیری انواع بیماری ها و سرطان ها موثره. علاوه بر این که بروکلی خطر ابتلا به سرطان پستان رو کاهش میده، میتونه در پیشگیری از سرطان پروستات و سرطان دهانه رحم هم بسیار موثر باشه.

بروکلی

بروکلی

اسفناج موثر در سلامتی

اسفناج گیاه دیگه ای هست که باید همیشه در رژیم غذاییتون وجود داشته باشه. اسفناج حاوی آنتی اکسیدان بسیار موثر به نام لوتئین هست که از بدن در برابر بیماری های سینه، دهان، معده و سرطان روده بزرگ محافظت میکنه. همچنین دارای کاروتنوئید هست که به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک میکنه.

اسفناج

اسفناج

انار برای پیشگیری از سرطان پستان

انار هم از میوه جاتی هست که خطر ابتلا به سرطان پستان رو کاهش میده. انار هم حاوی آنتی اکسیدان های عالی و موثر در پیشگیری از ابتلا به سرطان هست.

انار

انار

همچنین بلوبری، گردو، قارچ، تخم مرغ نیز در پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان و به طور کلی در سلامتی بسیار موثر هستن و توصیه میشه به طور روزانه در رژیم غذایی گنجونده بشن.

چه مواد غذایی رو برای جلوگیری از سرطان مصرف نکنیم؟

در این مورد اختلافات بسیاری هست و نمیشه به طور دقیق نام برد که ماده غذایی دقیقا باعث ایجاد سرطان بشه. ولی به طور کلی توصیه شده از گوشت قرمز، پنیر، کره، خامه و بستنی به طور محدودتری استفاده بشه. این مواد غذایی دارای مقدار زیادی چربی ترانس هستن که میتونه عوارضی رو به همراه داشته باشه.