چه خوردنی هایی به جوان ماندن پوست کمک میکند؟

پوست انسان از یک دوره ای به بعد به تدریج شادابی و طراوتش رو از دست میده و به سمت پیری میره. این مساله اگه کنترل نشه میتونه روند سریعی داشته باشه. ولی با روش های خیلی ساده و دم...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
خواص میوه ها برای جوان ماندن پوست

پوست انسان از یک دوره ای به بعد به تدریج شادابی و طراوتش رو از دست میده و به سمت پیری میره. این مساله اگه کنترل نشه میتونه روند سریعی داشته باشه. ولی با روش های خیلی ساده و دم دستی میشه روند پیری پوست رو کنترل کرد و همواره پوست شاداب و جوانی داشت. در این مطلب خوراکی های مناسب برای کند کردن پیری پوست رو معرفی میکنیم که با مصرفشون و مراقبت های دیگه تا حد زیادی میشه پوست با طراوتی داشته باشیم.

خواص میوه ها برای جوان ماندن پوست

خواص میوه ها برای جوان ماندن پوست

اگه یادتون باشه قبلا مطلبی رو با عنوان طراوت و شادابی پوست بعد از 25 سالگی گذاشته بودیم که به نظرم بی ارتباط با این مطلب و موضوع نیست.

به طور کلی مواد غذایی و میوه و سبزیجاتی که داری آنتی اکسیدان هستند و همچنین مواد غذایی حاوی چربی های سالم و مواد معدنی و ویتامین ها میتونن در درخشندگی و شادابی پوست بسیار موثر باشن و تا مدت ها پوست شما رو جوان حفظ کنند که در ادامه به چند مورد از این مواد غذایی میپردازیم.

در مورد میوه های حاوی آنتی اکسیدان و ماسک های طبیعی برای شادابی پوست در این لینک میتونید مطالعه کنید.

با پرتقال پوست جوانی داشته باشید

پرتقال سرشار از ویتامین C هست که برای پیشگری و درمان بسیاری از بیماری ها موثره. پرتقال و تمام میوه هایی که ویتامین C بالایی دارن میتونن از ایجاد چین و چروک روی پوست جلوگیری کنن. همچنین باعث افزایش کلاژن و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست میشن. ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل میکنه و از آسیب دیدن سلول ها توسط رادیکال های آزاد جلوگیری میکنه.

خواص ضد پیری کیوی برای پوست

ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی در این میوه سبز به طراوت و شادابی پوست بسیار کمک میکنه و همچنین باعث مقاوم شدن پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک میشه. همچنین باعث کاهش آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد میشه.

انار و خواص آن برای جوان ماندن پوست

انار منبع غنی از ریبو فلاوین، فسفر و ویتامین ها و مواد معدنی هست که باعث افزایش کلاژن میشه. کلاژن به پوست ثبات و استحکام و قابلیت ارتجاعی میده.

انار برای شادابی و جوانی پوست

انار برای شادابی و جوانی پوست

برای جوان ماندن پوستتان هندوانه بخورید

هندوانه حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی و ویتامین ها و آنتی اکسیدان هاست که مصرفش از ایجاد چین و چروک در پوست و یا تغییر رنگ پوست و روند پیری جلوگیری میکنه.

سیب یک جادوی طبیعی ضد پیری

سیب یکی از اصلی ترین مواد غذایی موجود برای حفظ سلامتی و شادابی بدن و پوست هست. خوردن سیب به صورت مداوم و روزانه به تعادل سطع آب پوست و تازه و با طراوت نگه داشتن پوست بسیار کمک میکنه. همچنین سرکه سیب یک تونر بسیار عالی برای پوست هست.

چای های حاوی آنتی اکسیدان

چای سبز و دیگر چای های گیاهی مثل چای سفید و حتی چای سیاه حاوی آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول هستند که از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت میکنند.

سبزیجات با برگ سبز مناسب برای جوانی پوست

سبزیجاتی مثل اسفناج، برگ چغندر، کلم پیچ و… به دلیل مواد آنتی اکسیدانی و مواد معدنی که دارند میتونن برای بدن بسیار مفید باشن و سرعت فرآیند های پیری رو بسیار کاهش میدن.

اسفناج

اسفناج

انواع توت

توت ها منبع غنی از آنتی اکسیدان هستن که بسیار مفید برای حفظ سلامت بدن و شادابی و طراوت پوست هستند.

زردچوبه و سیر

این گیاهان هم حاوی آنتی اکسیدان و مواد مغذی هستند که به کند کردن روند پیری بسیار کمک میکنند.