همه ما اکثر اوقات به این فکر می کنیم که چطور می تونیم با خوردن مواد غذایی٬ زیبایی و سلامتی و وزن خودمونو کنترل کنیم. اینکه افزایش وزن پیدا نکنیم٬ به بیماری های قلبی مبتلا نشیم و پوست صاف و درخشانی داشته باشیم، همه اینا سوالاتیه که ذهنمونو تحت تأثیر قرارمیده. چیزی که خیلی مهمه اینه که اگه به غذاها به عنوان ماده خام یه کارخونه نگاه کنیم میتونیم ارزش بیشتری برای انتخاب و خوردنشون قائل بشیم چون استفاده از ماده خام مرغوب و باکیفبت منجر به تولید کالای مناسب میشه.

در اینجا ما موادی رو به رژیم غذاییتون اضافه میکنیم که سلامتی پوستتون رو بهبود میده و کمک میکنه تا پوست سالم و درخشانی داشته باشین.

برای رهایی از جوش و آکنه گوجه فرنگی بخورید

خوردن هرنوع موادغذایی مبتنی برگوجه فرنگی مثل سس و آب گوجه فرنگی میتونه به پاک کردن آکنه و جوش کمک کنه.پزشکان معتقدندکه گوجه فرنگی بخاطر داشتن لیکوپن(ماده ای که باعث قرمزی گوجه میشه) هورمون تکثیر آکنه رو کاهش میده و همینطور لیکوپن این توانایی رو داره که از پوست شما در برابر اشعه مضر آفتاب و رادیکال های آزاد محافظت کنه. چون منبعی از آنتی اکسیدانه که میتونه یک ضدآفتاب قوی باشه.

گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان

گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان

برای جوانی پوست٬ چای سبز بنوشید

چای سبزهم از طریق کاهش هورمونی که باعث تولید آکنه میشه با آکنه ها مبارزه میکنه. مصرف روزانه سه تا پنج فنجان چای سبز کاملترین منفعت رو برای پوست داره. این نوشیدنی سرشار ازآنتی اکسیدانه که کمک میکنه تا پوست شما جوان تر وسالم تر بنظر برسه.

چای سبز کاهش دهنده آکنه وجوش

چای سبز کاهش دهنده آکنه وجوش

جوش در قسمت های فاقد آنتی اکسیدان به وجود میاد

توتهای پررنگ مثل توت فرنگی و بلوبری و گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان هستند و چیزی که اخیرا درمورد آکنه و جوشها مشخص شده اینه که جوشها زمانی بوجود میان که آن محل فاقد آنتی اکسیدان باشه. بنابراین با کاهش سطح آنتی اکسیدان خون٬ آکنه بیشتری خواهیم داشت. برای کاهش انواع آکنه و جوش٬ از انواع توت ها غافل نشید.

پوستی سالم با مصرف توت فرنگی

پوستی سالم با مصرف توت فرنگی

برای چین و چروک کمتر ماهی بخورید

بر اساس یک سری تحقیقات کسانی که در رژیم غذاییشون ماهی و غذاهای دریایی بیشتری مصرف میکنن چین و چروک کمتری روی پوستشون دارن و علتش هم اسیدهای چرب امگا3 هست که در ماهی و غذاهای دریایی به وفور وجود داره که باعث کند شدن سرعت تشکیل چین و چروک میشه. همچنین امگا3 در درمان آکنه و جوش هم موثره. بهتره که در هفته 4 الی 5 وعده از ماهی های چرب استفاده کنیم. اگه در مصرف ماهی و غذاهای دریایی به هر دلیلی محدودیت دارین میتونید از مکمل های روغن ماهی استفاده کنید.

غذاهای دریای و کاهش چین وچروک پوست

غذاهای دریای و کاهش چین وچروک پوست

برنج قهوه ای به حفظ رطوبت پوست کمک میکنه

اگه پکیج محصولات پوستی خودتونو نگاه کنید “سرامیدها” رو بعنوان عنصر اصلی تشکیل دهندشون میبینین. سرامیدها مولکولهای چربی ای هستن که به حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از خشک شدنش کمک میکنن و به مقدار قابل توجهی در برنج قهوه ای وجود دارن. وقتی شما بطور طبیعی سرامیدها رو میخورین آنها به لایه بیرونی پوستتون نفوذ کرده و خیلی موثر به مرطوب موندن آن کمک میکنن.

رطوبت ونرمی پوست با مصرف برنج قهوه ای

رطوبت ونرمی پوست با مصرف برنج قهوه ای