خواص چای سبز برای لاغری و کاهش وزن

چای یک نوشیدنی فوق العاده و بعد از آب دومین نوشیدنی پر مصرف جهانه که برای رفع خستگی و عطش کاربرد زیادی داره و بخصوص یکی از بهترین نوشیدنی های گرم برای روزهای سرد سال محسوب میشه. از بین انواع...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
خواص چای سبز برای لاغری

چای یک نوشیدنی فوق العاده و بعد از آب دومین نوشیدنی پر مصرف جهانه که برای رفع خستگی و عطش کاربرد زیادی داره و بخصوص یکی از بهترین نوشیدنی های گرم برای روزهای سرد سال محسوب میشه. از بین انواع مختلف چای، چای سبز سالمترین نوع هست که تأثیر بسیار زیادی در کاهش وزن، سوزوندن چربی ها و لاغری داره که با کشف خاصیت لاغری چای، اخیرا بیشتر مورد استفاده ی خانواده ها قرارگرفته. در ادامه توضیحات مفیدی در رابطه با نقش چای سبز برای لاغری و کاهش وزن میدم.

خواص چای سبز برای لاغری و کاهش وزن

چای سبز چون نسبت به دیگر انواع چای ها کمتر پردازش و فراوری میشه بنابراین خواص مفیدش رو بیشتر حفظ میکنه. این چای سرشار از آنتی اکسیدان و موادی است که با افزایش متابولیسم بدن موجب جلوگیری از تجمع چربی ها، چربی سوزی و با افزایش دمای بدن موجب مصرف کالری بیشتری در بدن میشه که در نهایت کاهش وزن و لاغری رو بدنبال داره.

چای سبز بعلت فراوری کمتر خواص بیشتری داره

چای سبز بعلت فراوری کمتر خواص بیشتری داره

برای لاغری و کاهش وزن باید چه مقدار چای سبز مصرف کرد؟

برای دریافت بهترین نتیجه از مصرف چای سبز برای کاهش وزن و لاغری لازمه تا روزانه دو الی سه فنجان چای سبز بعد از وعده های غذایی مصرف کنید. چای سبز هم مثل چای سیاه مانع از جذب آهن در بدن میشه بنابراین بهتره تا حدود دو ساعت پس از وعده های غذایی مصرف بشه.

مصرف روزانه دو الی سه فنجان چای سبز برای لاغری و کاهش وزن

مصرف روزانه دو الی سه فنجان چای سبز برای لاغری و کاهش وزن

دمنوش چای سبز به همراه دارچین و زنجبیل برای لاغری

زنجبیل و دارچین دارای خواص مشابهی هستند که با ترکیب با چای سبز محلول مفیدی برای چربی سوزی، هضم غذا و کاهش سطح کلسترول و چربی خون می شوند. همچنین این دمنوش برای اختلالات معده، روده و دستگاه گوارش هم مفید است.

ترکیب چای سبز با دارچین و زنجبیل

ترکیب چای سبز با دارچین و زنجبیل

چای سبز رو چطور دم کنیم؟

برای اینکه خواص بیشمار چای سبز رو با حرارت بالا از بین نبریم نباید به روش معمول و مثل چای سیاه اون رو آماده کنیم. بنابراین لازمه تا بعد از جوش آمدن آب به مدت سه الی پنج دقیقه صبرکرده و سپس آب داغ را روی چای سبز ریخته و حدود پنج دقیقه برای دم کشیدن منتظر بمونیم.

برای دم کردن چای سبز اون رو روی حرارت قرار ندین

برای دم کردن چای سبز اون رو روی حرارت قرار ندین

از اونجاییکه مصرف بیش از اندازه هرچیزی میتونه ضرر جدی به بدن برسونه پس در مصرف چای سبز زیاده روی نکنید و درصورت بارداری پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید و اگر به نوزادتون شیر میدین حتما مطلب تأثیر چای سبز در شیردهی رو مطالعه کنید.