فصل بهار رنگارنگ ترین فصل طبیعته، اگه خوب به طبیعت نگاه کنیم میتونیم رنگ های شاد و زیبایی مثل قرمز، نارنجی، بنفش، سبز و… رو ببینیم که همگی پر از جنب و جوش هستن. طبیعتا بدن ما هم باید تو این فصل با طبیعت سازگار باشه و بهتره حواسمون به مواد غذایی مصرفیمون هم باشه. پس خوبه که بشقاب غذای شما هم مثل طبیعت بهار، رنگارنگ و پر از انرژی باشه. اما نکته مهم سالم بودن اون مواد غذاییه. توی این مطلب با چهار دسته از مواد غذایی رنگی سالم و مناسب فصل بهار آشنا میشیم.

خواص میوه های قرمز

این دسته از مواد غذایی برای مبارزه با سرطان و فشار خون بالا بسیار مفید هستن. میوه و سبزیجات قرمز شامل چغندر، گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای قرمز هستن که میتونید از اونها در وعده های غذایی استفاده کنید. علاوه بر این مواد، میوه های قرمز رو فراموش نکنید و تو میان وعده هاتون حتما ازشون استفاده کنین.

مواد غذایی قرمز رنگ

مواد غذایی قرمز رنگ

میوه و سبزیجات سبز

این دسته از مواد غذایی به موتورخانه های غذایی معروفن، برای کاهش فشار خون و مبارزه با سرطان بسیار مفیدن. مواد غذایی سبز رنگ سرشار از فیبر هستن. گیاهان سبز شامل سبزیجات تیره مانند اسفناج، برگ چغندر، کلم و… هستن و میوه های سبز رنگ نیز مثل کیوی و آووکادو هم تو این دسته از مواد غذایی جای میگیرن.

غذاهای سبز

غذاهای سبز

مواد غذایی طبیعی نارنجی

این دسته از مواد غذایی اغلب حاوی ویتامین سی هستن و در مبارزه با سرطان نقش مهمی دارن. مواد غذایی ای که پوست قهوه ایه مایل به زرد دارن هم در این دسته قرار میگیرن و چون حاوی مقادیر زیادی بتاکاروتن هستن خواص بسیار زیادی دارن. غذاهای نارنجی سالم شامل پرتقال، هویج، سیب زمینی شیرین، کدو تنبل و… است.

غذاهای نارنجی

غذاهای نارنجی

میوه ها و سبزیجات بنفش

این دسته از مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هستن و در مبارزه با سرطان بسیار کارآمدن. غذاهای بنفش شامل توت ها و بادمجان هستن. سعی کنید این دسته از مواد غذایی رو حتما در وعده های غذایی خودتون قرار بدید چون نقش اصلی رو در مبارزه با انواع سرطان ها دارن.

غذاهای بنفش

غذاهای بنفش

به بشقاب غذایی خودتون دقت کنید

خیلی از ما ممکنه توجهی به رنگ و لعاب بشقاب غذاییمون نداشته باشیم. یادمون باشه که فصل ها و طبیعت اونا برای انتخاب نوع مواد غذایی ما مهمه. پس دقت کنیم که توی هر وعده غذایی چی میخوریم و آیا مواد غذایی مصرفی ما مغذی، سلامت و رنگارنگ هستن؟! قبل از برنامه ریزی برای هر وعده غذایی تمامی این نکات رو در نظر بگیریم و به سلامتمون توجه بیشتری کنیم.

بشقاب غذایی سالم

بشقاب غذایی سالم

به این مطلب امتیاز بده