خواص شلغم خام بیشتر است یا پخته؟

شلغم یکی از سبزیجات بسیار مفیدیه که نقش قوی ترین آنتی بیوتیکهارو بازی میکنه اما متأسفانه چون نسبت به انواع دیگه ی سبزیجات کاربرد کمتری در وعده های غذاییمون داره، کمتر ازش استفاده میکنیم. با شروع فصل سرما، سرماخوردگی مهمترین...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
خواص شلغم برای سلامتی

شلغم یکی از سبزیجات بسیار مفیدیه که نقش قوی ترین آنتی بیوتیکهارو بازی میکنه اما متأسفانه چون نسبت به انواع دیگه ی سبزیجات کاربرد کمتری در وعده های غذاییمون داره، کمتر ازش استفاده میکنیم. با شروع فصل سرما، سرماخوردگی مهمترین سوغات طبیعته و شلغم چه بصورت پخته که معمولا بوش برامون غیر قابل تحمله و چه بشکل خام، نقش مهمی در درمان این بیماری بظاهر ساده اما همه گیر داره. در ادامه بیشتر با خواص و موارد مصرف این درمانگر طبیعی آشنا میشیم.

شلغم را خام بخوریم یا پخته؟

برای حفظ خواص سبزیجات بهتره تا اونهارو بصورت خام مصرف کنیم. چون شلغم سرشار از ویتامین C هست بهتره تا برای حفظ این خاصیت، از اون بشکل خام در سالاد یا مثل بوته ی پیاز یا ترب در کنار غذا استفاده بشه. برای کسانی که بعلت مشکلات معده نمیتونن از شلغم خام استفاده کنن، بخارپز کردن و اضافه کردن شلغم در اواخر زمان پخت غذا باعث حفظ خواص بیشمارش میشه. بنابراین مصرف شلغم چه بصورت خام و چه پخته بسیار مفیده فقط برای دریافت بیشتر ویتامین c بهتره تا اون رو خام مصرف کنیم.

شلغم پخته و مزه دار شده با عسل برای سرماخوردگی

شلغم پخته و مزه دار شده با عسل برای سرماخوردگی

خواص شگفت انگیز شلغم برای سلامتی

سالاد شلغم و سبزیجات کم کالری اما پرخاصیت

سالاد شلغم و سبزیجات کم کالری اما پرخاصیت

خاصیت شلغم برای سرماخوردگی با ترکیب شلغم و عسل

عسل و شلغم دو آنتی اکسیدان قوی هستن که ترکیب این دو برای درمان سرماخوردگی بسیار مؤثره. برای استفاده ی مفید و موثر از شلغم خام بهتره تا بعد از جدا کردن ریشه و ساقه با ایجاد حفره نسبتا عمیقی مقداری عسل داخل شلغم بریزید و پس از به آب افتادن اون رو بنوشید و بوته ی شیرین و خوش طعم اون رو با غذا یا بشکل پخته مصرف کنید.

بهتره تا از بوته های کوچکتر شلغم استفاده کنیم

بهتره تا از بوته های کوچکتر شلغم استفاده کنیم

سوپ یا آش شلغم به همراه سایر مخلفاتی که در پخت انواع سوپ ها یا آش استفاده میشه در درمان سرماخوردگی بسیار مفیده همچنین برای باز شدن مجاری تنفسی و پاکسازی سینوس ها بخور شلغم مؤثر و مفید خواهد بود. همچنین اگر با بوی شلغم پخته مشکلی ندارید میتونید از شلغم آب پز شده به همراه مقداری نمک برای درمان سرماخوردگی استفاده کنین یا به کمک دستگاه آب میوه گیری از شلغم نوشیدنی تهیه کنید و برای درمان سرماخوردگی مصرف کنید همچنین غرغره کردن آب شلغم برای درمان گلودرد هم مفید خواهد بود.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • صادق صادق

    ممنون از مطلب کاملتون

  • محمد محمد

    سلام شلغم برای افراد دیابتی مفید است یا خیر؟

  • مهدی ۶۸ مهدی ۶۸

    ممنون عالی بود

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare